Trwa ładowanie...
Materiał Partnera
dzień ojca
22-05-2019 14:56

4 powody, dla których warto nosić zegarek na ręku

Wielu ludzi twierdzi, że w naszych czasach noszenie zegarka naręcznego nie ma sensu – wszystkie aplikacje można ściągnąć przecież na telefon. O ile takie zdanie rzadko słyszy się wśród osób ze starszych pokoleń, młodzież nosi zegarki na rękę bardzo sporadycznie. Wydawałoby się, że zegarki bezpowrotnie tracą rację bytu i powoli usuwają się w cień, ustępując miejsca smartfonom i smartwatchom. A jednak, jak się okazuje, jest kilka powodów, dla których to zegarek naręczny ma wyższość nad nowoczesnymi gadżetami. Przekonaj się, dlaczego warto nosić zegarek.

4 powody, dla których warto nosić zegarek na rękuŹródło: Materiały prasowe
dgrkrcy
dgrkrcy

1. Funkcjonalność zbliżona do smartfonu
Jak się okazuje, zegarek wcale nie musi być określony mianem smartwatcha, aby swoją efektywnością i wszechstronnym zastosowaniem zadziwiać użytkowników, którzy są sceptycznie nastawieni do zegarków. Funkcjonalność zegarków nowej generacji włącza nawet najbardziej innowacyjne rozwiązania, które po wielokrotnych testach gwarantują skuteczność o wiele wyższą niż darmowe aplikacje dostępne do ściągnięcia na telefon. Przykładem takiego zegarka jest proponowany przez firmę Casio zegarek G-Shock. To zegarek wyposażony w wiele funkcji do użytku codziennego, jak i specjalistycznego przez osoby wykonujące zawody związane z ryzykiem, np. pilotów czy marynarzy, ale też treningowego – przez sportowców. Casio zegarek G-Shock można wybrać na podstawie własnych potrzeb i zdecydować się na zestaw funkcji, który najtrafniej odpowiada na potrzeby hobby czy pracy użytkownika.

2. Podkreślenie stylu i elegancji
Nie od dziś wiadomo, że dodatki stanowią w stylizacji niezwykle istotny element i mogą zupełnie odmienić charakter stylizacji. Ich rolą w niektórych przypadkach jest także definiowanie stylu człowieka – to właśnie po zegarku można poznać jego gust. Taka sama codzienna stylizacja zupełnie inaczej zaprezentuje się z dodatkiem zegarka na pasku materiałowym, a inaczej z zegarkiem typowo sportowym. Decydując się na zakup zegarka na co dzień, warto postawić na coś, co odpowiada ulubionemu stylowi i pasuje do większości ubrań w garderobie, dzięki czemu uda się stworzyć wiele spójnych stylizacji. W przypadku kontaktów biznesowych warto zaś postawić na nieśmiertelną klasykę, czyli delikatne zegarki na skórzanym pasku w neutralnym odcieniu.

3. Efektywne zarządzanie czasem
Sprawdzanie godziny na zegarku zwykle zajmuje dosłownie sekundę – wystarczy na niego spojrzeć, aby dowiedzieć się, która jest godzina, a następnie można powrócić do swoich obowiązków. Sprawa nie jest tak oczywista w przypadku sprawdzania czasu na smartfonie, chyba że uruchomiony zostanie tryb samolotowy uniemożliwiający otrzymywanie powiadomień i alertów. W przeciwnym razie nietrudno wpaść w pułapkę sprawdzania wszelkich informacji, wiadomości od znajomych, śmiesznych filmików i mediów społecznościowych, co może pochłonąć nas do reszty na długie godziny. Mając na nadgarstku zegarek, dużo łatwiej powstrzymać się przed tym i zaoszczędzić naprawdę sporo czasu.

4. Elegancja i dyskrecja!
Osiągnięcie sukcesu w kontaktach biznesowych wymaga zwykle nienagannej postawy i znajomości zasad zachowania w sytuacjach formalnych. Jak się okazuje, zegarek może się do tego przyczynić. Jak? Na dwa sposoby. Pierwszy z nich to elegancki wygląd i klasa, którą zagwarantuje dobrej jakości zegarek dopasowany do stylizacji. Oprócz tego, zegarek pozwala na zachowanie dyskrecji – podczas gdy sprawdzenie godziny na smartfonie może zostać odebrane jako niegrzeczne lub wręcz jako ignorowanie partnera spotkania, dyskretne spojrzenie na zegarek ma szansę przejść niezauważone.

dgrkrcy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
dgrkrcy