Trwa ładowanie...
Materiał Partnera
finanse
26-09-2019 15:06

Bezpieczny iPhone – jak zabezpieczyć się na wypadek kradzieży?

W dzisiejszych czasach telefon nie jest już tylko i wyłącznie prostą maszynką do odbierania połączeń i wysyłania SMS-ów. Smartfon z roku na rok coraz mocniej wiąże się ze wszystkimi aspektami Twojego życia – to osobisty asystent i jednocześnie prawdziwe mobilne centrum dowodzenia. Im chętniej korzystamy z rozwiązań, jakie oferuje nam współczesna technologia, tym bardziej kradzież iPhone’a byłaby dotkliwa. Jak zabezpieczyć się przed taką sytuacją i zminimalizować ewentualne szkody? Przedstawiamy kilka prostych patentów, które przygotowało Apple, by Twój iPhone był jeszcze lepiej chroniony.

Bezpieczny iPhone – jak zabezpieczyć się na wypadek kradzieży?Źródło: Materiały prasowe
dcmtuzw
dcmtuzw

Lepiej się przygotować

Strata telefonu może się przytrafić nawet najbardziej troskliwym użytkownikom, którzy na co dzień traktują swój smartfon jak prawdziwy skarb. Nie mówimy wyłącznie o sytuacji, gdy chodzi o kradzież – możemy go też w roztargnieniu zostawić np. na stoliku w kawiarni. Wiadomo, że w takim momencie często okazja czyni złodzieja. Dopiero po utracie telefonu zdajemy sobie sprawę, jak bardzo jest dla nas ważny i jak wieloma możliwościami dysponuje teraz jego nowy właściciel. Dlatego warto odpowiednio wcześniej przygotować się na taką ewentualność. W razie nieprzyjemnej sytuacji już wiesz jak zareagować i co zrobić. Dodatkowo wyeliminujesz niepotrzebny stres i zwiększysz szansę, że iPhone wkrótce do ciebie wróci. Na szczęście Apple dostarczyło kilka wygodnych funkcji, które chronią smartfona. Sprawdźmy, jak zabezpieczyć iPhone!

Chcesz sprawić sobie naprawdę bezpieczny telefon. Koniecznie sprawdź nowoczesny iPhone XS – korzystne oferty na ten model i wiele innych urządzeń Apple znajdziesz na https://www.emag.pl/telefony/brand/apple/c

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Sprawdź najważniejsze informacje

Zacznijmy od najprostszych rozwiązań – w przypadku kradzieży na pewno przyda nam się znajomość numeru seryjnego iPhone’a lub numerów IMEI/MEID i ICCI. Te indywidualne ciągi cyfr przypisane naszemu urządzeniu, który mogą znacząco ułatwić poszukiwania. Numery znajdziesz na obudowie urządzeń Apple (zależnie od modelu) albo w Ustawieniach systemu.

Ale co w sytuacji, gdy straciliśmy już naszego iPhone’a i nie mamy go w ręku? Bez paniki, numer seryjny wciąż jest możliwy do odkrycia. Znajdziesz go np. na opakowaniu, w którym sprzedawany jest telefon. Do tego istnieje możliwość sprawdzenia numerów seryjnych urządzeń bezpośrednio poprzez konto Apple ID, a nawet aplikację iTunes.

dcmtuzw

Zlokalizuj iPhone bez problemu

Znasz już numer seryjny telefonu, możemy więc przejść o krok dalej – Apple oferuje funkcję, dzięki której lokalizacja będzie możliwa w każdej sytuacji. Wystarczy, że w ustawieniach aktywujesz opcję Znajdź mój iPhone. Przydarzyła Ci się kradzież albo zagubienie telefonu? Zlokalizuj iPhone’a poprzez stronę iCloud lub za pomocą innego sprzętu marki Apple. Co więcej, nie tylko Ty możesz szukać swojego sprzętu – jeżeli korzystasz z Chmury Rodzinnej, także pozostali domownicy włączą się w poszukiwania za pomocą ich iPhone’ów. Funkcja Znajdź mój iPhone daje możliwość włączenia sygnału dźwiękowego na utraconym telefonie – to bardzo wygodne, gdy nie wiemy, gdzie go zostawiliśmy, ale znajduje się w bliskiej odległości.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Skuteczna ochrona danych

Znajdź mój iPhone pozwala Ci także na uruchomienie trybu Utracony i kompleksowe zabezpieczenie telefonu przed kimś niepowołanym. iPhone zostaje zablokowany za pomocą specjalnego kodu, a na jego ekranie możesz wyświetlić informację dla potencjalnego znalazcy. Co ważne, tryb Utracony wyłącza również usługę Apple Pay, dzięki czemu eliminujesz wszystkie dane dotyczące kart kredytowych i debetowych. Nikt nie będzie w stanie obciążyć Twojego konta przy użyciu telefonu. W trybie Utracony lokalizacja iPhone wciąż działa i możesz obserwować jego położenie na mapie – do tego funkcję można wyłączyć, jak tylko zguba wróci do właściciela.

Jeżeli jednak mamy pewność, że nastąpiła kradzież, a Twój iPhone pozostaje w rękach złodzieja, trzeba zacząć myśleć o podjęciu nieco bardziej drastycznych kroków. Na telefonie znajduje się wiele wrażliwych danych, których szybko trzeba się pozbyć. – w takim wypadku należy zdalnie wyzerować urządzenie. iPhone pozbędzie się wówczas wszystkich wrażliwych danych: od legitymacji szkolnych, przez karty kredytowe, aż po wrażliwe hasła do ważnych portali – wymazanie nastąpi w chwili, gdy tylko telefon znajdzie się w sieci. Pamiętaj jednak, wyzerowanie urządzenia i odpięcie go od swojego konta wstrzymuje blokadę aktywacji oraz funkcję Znajdź mój iPhone. Nie będziesz można już zlokalizować Twojego sprzętu, tak jak wcześniej.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Niezbędna ostrożność

Nie zapomnij poinformować policji oraz swojego operatora sieci komórkowej, gdy podejrzewasz kradzież iPhone’a – nie chcemy przecież, żeby złodziej mógł wykonywać połączenia na Twój koszt. Jeżeli w chwili utraty telefonu usługa Znajdź mój iPhone nie była dostępna, musisz zadziałać według bardziej klasycznych metod. Przede wszystkim pozmieniaj hasła zarówno do kont mailowych, jak i tych na portalach społecznościowych. Nie zapomnij o nowym haśle dla Twojego konta Apple – chcemy zabezpieczyć informacje o Tobie znajdujące się w iCloud przed potencjalnym niebezpieczeństwem.

Współczesny iPhone to naprawdę przemyślane urządzenie, które Apple wyposażyło w wygodne zabezpieczenia. Warto o nich pamiętać i wykorzystać tak, by chronić swój telefon przed ewentualną stratą. Dzięki temu możesz używać iPhone’a z pełnym spokojem.

dcmtuzw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
dcmtuzw