2009-10-20

Parafilia - kiedy norma staje się patologią?
(Fot. Jupiterimages)

Parafilia - kiedy norma staje się patologią?

Czym jest parafilia? Według klasyfikacji zaburzeń psychicznych DSM-IV parafilia to: "fantazje seksualne, impulsy, lub zachowania obejmujące: obiekty niebędące ludźmi (koprofilia, fetyszyzm, transwestytyzm fetyszystyczny); cierpienie lub poniżanie (sadyzm seksualny, masochizm); dzieci (pedofilia) lub inne osoby, niewyrażające świadomej zgody (podglądactwo, ocieractwo, ekshibicjonizm)" .

Prostymi słowami: osoby cierpiące na parafilię mają zaburzenia preferencji seksualnych. Natrętne myśli i impulsy seksualne często dają im o sobie znać. Owe myśli i impulsy seksualne dotyczą nietypowych, nieakceptowanych powszechnie przedmiotów lub czynności. Osoba taka może odczuwać znaczny stres i dyskomfort w przypadku nierealizowania swoich potrzeb.



Tagi: dewiacja, nogi, parafilia, zboczenie, pupa, sadomasochizm, pedofilia


oceń
9
24
Podziel się


Galerie:


Artykuły:


Video:


Pojedynki:

1/10Następne

Podobne tematy

Zobacz więcej w serwisach WP

Tech

Pytamy.pl

Pytamy.pl

Pytamy.pl

KobiecyPoradnik.pl

KobiecyPoradnik.pl

Opinie

Ocena: +2 [2]
~Pani M [2011-04-27 02:03]

A ja lubie
podczas stosunku byc ciagnieta za włosy ;)) heh

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Ocena: 0 [0]
~edas z zielonej gory [2011-11-16 22:39]

penis wam w tchawice zboczone cioty , walcie lekko konia

odpowiedz

Ocena: +2 [2]
~Koło [2009-08-27 10:23]

A gdzie pederastia w tym zestawieniu?
Inaczej zwana homoseksualizmem?

odpowiedz

pokaż 8 ukrytych odpowiedzi

Ocena: 0 [2]
~znawca [2011-05-14 05:35]

Co za bzdury. Ze zboczeniami nie przychodzi sie na
świat , w okresie dojrzewania często ludzie eksperymentują fantazjują i sie programują, nie ma to nic współnego z urodzeniem :-) Oczywiście patologie i wykorzystanie z dzieciństwa też mają swój wpływ, ale z tym też się czlowiek nie rodzi.

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~michał [2011-01-28 05:49]

a moja dziewczyna ..
poprosiła mnie zebym podczas śniadania wytrzepał kapucyna do jajecznicy czy ona nie jest przypadkiem zboczona ?

odpowiedz

Ocena: +2 [2]
peleryna [2009-09-29 22:47]

ktoś oszalał?
jak można wsadzać do jednego "worka" fetyszyzm i pedofilię???!!!

odpowiedz

Ocena: +1 [1]
~Tom [2009-09-28 08:20]

Pedefilia
To chore

odpowiedz