WP Facet

Polecane
Tematy
wp
Hazard jak narkotyk? "Daje poczucie błogości"

Hazard jak narkotyk? "Daje poczucie błogości"

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Uzależnienie od hazardu zaczyna się niewinnie. Destrukcja nie przychodzi tak szybko, jak w przypadku uzależnienia od alkoholu czy od narkotyków . Skoro hazardzista nie gra dla wygranej, to po co? O tym opowiadają terapeuta Robert Rutkowski i Łukasz Cielemęcki, który był uzależniony od hazardu.

wp

- To jest prosty mechanizm. Wygrałem raz 100 tys. zł. Pomyślałem wtedy, że mogę dalej żyć i spłacić długi, ale wtedy z wygranej nic mi nie zostanie. "Weźmy więc trochę pieniędzy i zagrajmy dalej" pomyślałem. Bycie niepoprawnym optymistą jest częścią uzależnienia. W ten sposób bardzo szybko wszystko przegrałem - wyznaje Łukasz Cielemęcki.

- Hazard jest bardzo podstępny, bo występuje w oprawie zabawy - zauważa z kolei terapeuta Robert Rutkowski. Dodaje, że zdarzyło mu się mieć pacjenta uzależnionego od pozornie niegroźnej gry komórkowej typu "Snake".

W dalszej części rozmowy Cielemęcki przyznał, że zdarzało mu się oszukiwać najbliższych, aby pożyczyć od nich pieniądze. - Zawsze znajdował się jakiś pretekst, a to rachunki do zapłacenia, a to ubezpieczenie za samochód. "Ale Łukasz, ty nie masz samochodu" zauważali. No to wymyślałem coś innego.

Trwa ładowanie
.
.
.
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Podziel się na Facebooku
wp
wp
wp