wp
Hazard jak narkotyk? "Daje poczucie błogości"

Hazard jak narkotyk? "Daje poczucie błogości"

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Uzależnienie od hazardu zaczyna się niewinnie. Destrukcja nie przychodzi tak szybko, jak w przypadku uzależnienia od alkoholu czy od narkotyków . Skoro hazardzista nie gra dla wygranej, to po co? O tym opowiadają terapeuta Robert Rutkowski i Łukasz Cielemęcki, który był uzależniony od hazardu.

wp

- To jest prosty mechanizm. Wygrałem raz 100 tys. zł. Pomyślałem wtedy, że mogę dalej żyć i spłacić długi, ale wtedy z wygranej nic mi nie zostanie. "Weźmy więc trochę pieniędzy i zagrajmy dalej" pomyślałem. Bycie niepoprawnym optymistą jest częścią uzależnienia. W ten sposób bardzo szybko wszystko przegrałem - wyznaje Łukasz Cielemęcki.

- Hazard jest bardzo podstępny, bo występuje w oprawie zabawy - zauważa z kolei terapeuta Robert Rutkowski. Dodaje, że zdarzyło mu się mieć pacjenta uzależnionego od pozornie niegroźnej gry komórkowej typu "Snake".

W dalszej części rozmowy Cielemęcki przyznał, że zdarzało mu się oszukiwać najbliższych, aby pożyczyć od nich pieniądze. - Zawsze znajdował się jakiś pretekst, a to rachunki do zapłacenia, a to ubezpieczenie za samochód. "Ale Łukasz, ty nie masz samochodu" zauważali. No to wymyślałem coś innego.

Trwa ładowanie
.
.
.
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Podziel się na Facebooku
wp
wp
wp