Trwa ładowanie...
23-10-2007 11:56

Jak po sznurku - Navigon 7100

Jak po sznurku - Navigon 7100Źródło: wp.pl
d1audmh
d1audmh

Nawigacja nawigacji nierówna. Co prawda producenci obiecują, że każde z urządzeń bezbłędnie doprowadzi pod wskazany adres, pomoże ominąć korki, ostrzeże przed fotoradarami i ani na moment nie straci przy tym wszystkim łączności z satelitą, jednak wiadomo, że z obietnicami bywa różnie. Postanowiliśmy sprawdzić na własnej skórze, jak w bojowych warunkach spisze się urządzenie przygotowane przez firmę Navigon – jednego z wiodących dostawców systemów nawigacyjnych.

Navigon 7100 został bez skrupułów rzucony na głęboką wodę. Miał pomóc w dotarciu z Gdańska do centrum targowego we Frankfurcie. Po wprowadzeniu współrzędnych celu urządzenie szybko wyliczyło, że to ponad 1100 km. Dodatkowym utrudnieniem była konieczność zaprowadzenia testujących do hotelu w niewielkiej miejscowości pod Frankfurtem. Licząc, że zapewnienia producenta o doskonałości Navigona 7100 nie są bezpodstawne, nie zabraliśmy na pokład żadnych map w papierowym wydaniu...

Navigon 7100
Źródło: Navigon 7100

Rozpoczęliśmy od przytwierdzenia do przedniej szyby samochodu uchwytu zakończonego solidną przyssawką. Chwilę później okazało się, że przymocowanie do niego nawigacji wymaga sporej wprawy oraz przyzwyczajenia. Uprzedzając fakty pozwolimy sobie już teraz powiedzieć, że to największa wada testowanego zestawu. Navigon 7100 wyróżnia się eleganckim wyglądem. Nie przypadkowo zdobył dzięki temu międzynarodową nagrodę wzornictwa. Dzięki rozmiarom 92x130x23 milimetrów oraz masie 195 gram, testowane urządzenie odznaczało się poręcznością - pasowało do niemal każdej kieszeni, więc z powodzeniem można z niego korzystać także podczas pieszych wędrówek po nieznanym mieście. O brak prądu nie trzeba się obawiać. Przez ponad 4 godziny urządzenie może czerpać energię z akumulatora litowo-jonowego o pojemności 1200 mAh.

Obudowa pokryta czarnym lakierem mieści najnowocześniejsze komponenty. Sercem pomocnika kierowcy jest procesor pracujący w tempie 400 MHz i 256 MB pamięci ROM oraz 64 MB pamięci RAM. Kombinacja dostępna w niezbyt odległych czasach w domowych komputerach gwarantowała szybkie obliczenie trasy. Później wystarczyło poczekać, aż Navigon zlokalizuje satelity i można przystąpić do podróży. Niestety czas potrzebny do ustalenia pozycji nie należy do najkrótszych. Trzeba jednak zaznaczyć, że najgroźniejsi konkurenci także nie należą do demonów prędkości w tej kategorii. Po odczekaniu kilkuset sekund mieliśmy połączenie, pozwolające sprawdzić talenty odbiornika GPS SIRFStar III GPS.

d1audmh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1audmh