Trwa ładowanie...
07-10-2015 13:56

4 pewne inwestycje w męską modę jesienną

4 pewne inwestycje w męską modę jesiennąŹródło: Fotolia
d3x5wp4
d3x5wp4

Ubieraj się tak, jakbyś już był na stanowisku, do którego pretendujesz - głosi popularna maksyma dobrego wyglądu. Wielu mężczyzn jednak nienawidzi zakupów i wyznaje zasadę, że zainteresowanie ciuchami jest dobre dla kobiet. Nadchodzący sezon jesienno-zimowy 2015/2016 to dobra okazja do kupna kilku klasycznych, ponadczasowych ubrań, które pozwolą na długo zapomnieć o zakupach.

  1. * Jak wybrać idealną marynarkę na jesień?*

(fot. notka PR)

d3x5wp4

Kluczową sprawą w przypadku marynarki jest odpowiedni rozmiar. Dobrze dobrana marynarka jest dopasowana w ramionach, leży gładko na plecach, materiał nie tworzy poprzecznych ani podłużnych fałd.

Rękawy sięgają nadgarstków, a przy wyprostowanych rękach wystaje spod nich centymetr mankietu koszuli. Jesienna aura sprzyja traktowaniu marynarki jako warstwy wierzchniej, jeśli lubimy taki styl warto rozważyć zakupu marynarki mniej dopasowanej, tak aby pod nią znalazło się jeszcze miejsce na sweter czy casualową kamizelkę na chłodniejsze dni. Wielu producentów wychodzi tutaj naprzeciw trendom i ma w ofercie grube wełniane marynarki z podszewką, które przy łagodnej pogodzie mogą zastąpić kurtki.

Panowie o mniej typowej figurze mogą mieć kłopot ze znalezieniem w sklepach odpowiedniego dla siebie rozmiaru. Jeżeli rękawy są zbyt długie, można oddać je do poprawki krawieckiej, ale już niedopasowaną w ramionach marynarkę trudno będzie przerobić.

Najnowszym widocznym coraz częściej na polskich ulicach trendem jest szycie na miarę - w dobrej, renomowanej pracowni. Wydatek jest spory, ale warto zdecydować się na taką inwestycję. Jeśli nie mamy możliwości uszycia na miarę warto spytać w salonie o możliwości przeróbek krawieckich. Coraz więcej sklepów współpracuje z krawcami i w ciągu kilku dni jest w stanie dokonać niezbędnych zmian. Jeżeli zdecydujemy się na klasyczny materiał, fason i kolor (najlepszy będzie granatowy lub grafitowy), posłuży nawet kilkanaście lat.

  1. * Kurtka czy płaszcz? Co wybrać na sezon jesienno-zimowy *

<

d3x5wp4

(fot. notka PR)

Najważniejszym czynnikiem wpływającym na elegancki wygląd jest jakość tkaniny. To ważne zwłaszcza w przypadku okryć wierzchnich, które są noszone codziennie i powinny dobrze wyglądać co najmniej przez kilka sezonów.

Dobre materiały pochodzenia naturalnego mają jeszcze jedną ważną cechę - są ciepłe i nie wymagają zakładania kilku warstw dodatkowej odzieży.

Skórzana kurtka, wełniany płaszcz i puchówka z naturalnym wypełnieniem to zestaw, który wystarczy na każdą pogodę i okazję. Jeśli nie lubisz spędzać długich godzin w galeriach handlowych w poszukiwaniu dobrych materiałów, zajrzyj do sklepów internetowych z zaawansowanymi wyszukiwarkami. Wyselekcjonowanie ubrań na podstawie rodzaju tkaniny znacznie uprości sprawę. Wiele sklepów internetowych oferuje wygodne warunki zwrotu i wymiany. Można też poszukać wybranego ubrania w stacjonarnych punktach danej marki.

d3x5wp4

Do zapamiętania!

Materiały naturalne: bawełna, len, wełna, kaszmir, skóra, jedwab Materiały sztuczne, wykonane z surowców naturalnie występujących w przyrodzie: wiskoza, włókno bambusowe, lyocell Materiały syntetyczne: poliester, poliamid, elastan, akryl

  1. * Męski sweter na jesienne i zimowe chłody *

(fot. notka PR)

Sweter to najlepsze rozwiązanie w sytuacji, gdy marynarka wydaje się zbyt oficjalna, a bluza za bardzo nonszalancka.

d3x5wp4

W przypadku swetrów również bardzo ważna jest jakość materiału, z jakiego zostały wykonane. Wełna i jej najbardziej szlachetna odmiana - kaszmir - nie elektryzuje się, daje ciepło, nie powoduje nadmiernego przegrzania, jest trwała i dobrze wygląda przez długi czas. Kosztuje więcej niż swetry ze sztucznych włókien, ale za taki komfort użytkowania warto dopłacić. Uważaj na podejrzanie tani kaszmir - często bywa fałszowany.

Żeby sweter z naturalnej dzianiny dobrze wyglądał przez wiele sezonów, musi być prany ręcznie w letniej wodzie z dodatkiem łagodnego, przeznaczonego specjalnie do tych celów środka. Trzeba go suszyć w pozycji rozłożonej, na ręczniku. Swetry najlepiej przechowywać na półce lub w szufladzie, zwinięte w rulonik - nie gniotą się, nie rozciągają i zajmują mało miejsca. Po rozłożeniu swetra na płaskiej powierzchni rękawy należy złożyć do środka w ten sposób, aby sweter przybrał kształt prostokąta, a następnie zwijać go od dołu w rulonik.

Test spalania - sprawdź jakość swoich swetrów!

d3x5wp4

Wyciągnij ostrożnie jeden włosek ze swetra i podpal go. Jeżeli spali się szybko, to najprawdopodobniej wiskoza. Jasny, duży płomień będzie wskazywał na syntetyk. Prawdziwy kaszmir pali się powoli, z trudem, i wydziela przy tym charakterystyczną woń spalonych włosów.

  1. * Dodatki - co kupić na jesień i zimę 2015/2016?*

(fot. notka PR)

Podstawowa zasada w kwestii wyboru dodatków brzmi - wystrzegaj się podróbek i tandety.

d3x5wp4

Jeżeli nie stać się na dobry zegarek, nie noś żadnego. Skórzana torba jest zbyt droga? Wybierz płócienną. Jeżeli na co dzień nie nosisz garnituru, do dżinsów zamiast ekoskóry lepiej załóż parciany pasek.

Niezależnie od stylu życia i sposobu ubierania każdemu mężczyźnie przydadzą się skórzane rękawiczki, po które warto wybrać się do wyspecjalizowanej w tej dziedzinie pracowni krawieckiej. Tam uszyją rękawiczki na miarę lub dobiorą najlepszy rozmiar gotowego wyrobu z dobrej jakości skóry. Kaszmirowy szalik i czapka zapewnią niezwykły komfort i ciepło. To prawda, kosztują bardzo dużo. Ilu jednak czapek potrzebuje mężczyzna? Jednej - i to na wiele lat. Nie musisz też kupować wszystkich tych ekskluzywnych dodatków w jednym sezonie. Naturalną sprawą jest, że kompletowanie ponadczasowej garderoby może trochę potrwać.

Gadżet, który jest wyznacznikiem zamożności i pozycji mężczyzny, to zegarek. Jedna z teorii mówi, że powinien kosztować równowartość twojej pensji. Można uznać to za lekką przesadę i snobizm, który nie ma praktycznego uzasadnienia, jednak zakup taniego zegarka z tworzywa sztucznego to z pewnością nie jest dobry pomysł.

Więcej porad na temat inwestycji w siebie znajdziesz w poradniku Moje finanse na vivus.pl

d3x5wp4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3x5wp4