Trwa ładowanie...
18-05-2015 11:15

Jak kultura wikingów może wpłynąć na współczesnego faceta?

Jak kultura wikingów może wpłynąć na współczesnego faceta?Źródło: Shutterstock
d13m59a
d13m59a

Współczesny mężczyzna odbiega od tego, co kiedyś uważano za stereotyp faceta. Mężczyźni byli wojownikami, rolnikami i królami, byli silni, inteligentni i niebezpieczni. Ówczesny samiec to zdobywca i obrońca. Były to czasy, w których miecz zastępował smartfona, w których męska ambicja była wysoka i to ona wyznaczała nam cele. Facet był zdobywcą! A dziś?

Być ambitnym w erze wikingów oznaczało spotykać się ze śmiercią, gdy tylko zachodziła taka potrzeba. Oczywiście nie chodzi o głupią śmierć, a tę bohaterską i pełną odwagi. Braćmi byli ci, którzy walczyli ramię w ramię i topili broń w krwi wrogów. W sercach wikingów palił się płomień, żar nowego, który potrafi tlić się w męskich sercach także dziś.

Bądź zdobywcą

Ambicja nadal pozostaje siłą napędową naszych działań, ale metody realizacji się zmieniły. Pragnienia wciąż mają ten sam rdzeń: chęć podbijania. Nadal jesteśmy zdobywcami! Oczywiście pamiętamy o bliskich i ich bezpieczeństwie, ale każdy z nas czasem myśli o tym, że to on rządzi. Siedzi na tronie, a u jego podnóża gęsto ścielą się ciała naszych wrogów. Niestety, coraz więcej mężczyzn jest po prostu wygłaskanymi chłopcami, których przestają zauważać kobiety. Co w takim razie pozostało w nas z pierwotnych facetów z rudymi brodami? Czego możemy nauczyć się ze starych kodeksów?

Przede wszystkim "należy witać śmierć z otwartymi rękami". Wikingowie nie bali się bólu fizycznego. Dla nich śmierć w boju lub na morzu była czymś normalnym. Był to swoisty zaszczyt, dar od bogów. Współczesny mężczyzna o tym zapomina. Bierzemy nasze dni za pewnik, a wszystko robimy po to, aby zaimponować ludziom, których nie lubimy, wydać pieniądze, których nie mamy itd. Stajemy się wygodni. Aby to zmienić, powinniśmy zrobić coś, co wywróci nasz punkt widzenia o 180 stopni, co pokaże, że warto żyć! Niech twoje serce zacznie bić szybciej, a krew zaszumi w głowie.

(fot. 123RF)

d13m59a

Bądź dla siebie surowy

Wikingowie utrzymywali, że siła fizyczna idzie w parze z tą psychiczną. Młodzi i starzy zawsze byli przygotowani do walki. Jeśli chcesz poczuć zew - bądź dla siebie surowy. Stawiaj sobie cele na granicy wytrzymałości, a następnie osiągaj je. To będzie twoja walka ze słabością. Pokaż przede wszystkim sobie, że potrafisz osiągnąć coś, czego inni po tobie nie oczekują.

Wytrzymałość fizyczna to zdolność do przeforsowania bólu, a psychiczna to ta, która robi z ciebie prawdziwego faceta. To dzięki niej nawet w chwilach największego zagrożenia zareagujesz instynktownie i prawdopodobnie efektownie. Wiąże się to jeszcze z jednym założeniem kultury tych wojowników.

Zapomnij o "nie dam rady"

Dokonuj rzeczy niewykonalnych. Brak barier i przekraczanie granic to coś, czego brakuje często w życiu współczesnego faceta. Surowy klimat pomógł wojownikom hartować ciało i ducha. Być "twardym" oznacza nie iść na łatwiznę. Współczesny facet nie musi jechać na Północ i rąbać drzewa gołymi rękami, ale nie należy wybierać najłatwiejszej drogi. Zamiast windy wybierz schody, biegaj codziennie godzinę, nawet jeśli pada deszcz, zawsze rób kilka długości basenu więcej. Niech to, co trudniejsze, przestanie być nieosiągalne.

Współczesny wiking

Kultura wikingów zakładała, że twój los jest z góry przesądzony. Wierzyli oni, że ich śmierć została zapisana już przed ich narodzinami. Dzięki temu żyli pełnią życia. Warto więc skorzystać z tej rady. Jeśli dziewczyna powie „NIE”, spróbuj ponownie ją poderwać. Jeśli tym razem interes się nie udał, nie poddawaj się!

d13m59a

Wiking to mężczyzna z krwi i kości. Kobiety lubią takich facetów. Nie wychuchanych kolesi, ale normalnych, zdrowych i twardych mężczyzn. Twardziel z brodą, który zawsze zasłoni ją swoim ciałem to ktoś, przy kim lubi się budzić i z kim dobrze pokazać się na mieście. Ważne, aby w parze z fizycznością szedł także charakter. Żyj tak, jakby każdy dzień mógł być ostatnim, opiekuj się bliskimi i walcz o swoje. Nigdy się nie poddawaj i idź do przodu, z tyłu pozostaw swoich wrogów. To podstawy, według których żyli prawdziwi mężczyźni. Nie zapominaj o nich.

Dawid Marut

Polecamy również:

d13m59a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d13m59a