Start \ Sensacje \ Męskim Okiem

RSS

Gotowi na wszystko

facet.wp.pl | 2013-07-19 (10:56) | 68 opinie Gotowi na wszystko Drukuj A A A

Męskim okiem

Nazywają siebie "elitą świadomych", choć wśród sąsiadów zazwyczaj noszą raczej miano "czubków". Prepersi wierzą, że wkrótce nadejdzie globalna katastrofa. I robią wszystko, by się na nią przygotować.

Znasz kogoś kto obsesyjnie skupuje i chomikuje gdzieś w bezpiecznym miejscu konserwy, baniaki z wodą, zapalniczki i baterie? I kto ciągle powtarza, że wkrótce zdarzy się coś bardzo niedobrego? Prawdopodobnie masz do czynienia właśnie z prepersem - przedstawicielem całkiem nowej, ale błyskawicznie rozrastającej się subkultury.

Prepers to człowiek możliwie jak najbardziej samodzielny, samowystarczalny i niezależny od systemu. Nie potrzebuje pieniędzy, paliwa, energii, czy pomocy innych ludzi, by w razie zagrożenia zadbać o bezpieczeństwo własne i swoich najbliższych. To dziwne hobby (nieco przypominające survival, ale ideologicznie znacznie bardziej pokręcone) przyciąga coraz więcej osób - zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych. Amerykanie, którzy od wielu lat żyją w poczuciu zagrożenia terroryzmem, są jak widać przekonani, że prędzej czy później coś złego musi się wydarzyć.

Co? Tu zdania są podzielone - jedni twierdzą, że będzie to globalny krach giełdowy, po którym zapanuje kryzys ekonomiczny i totalna anarchia, inni uważają, że z jakiegoś powodu przestanie funkcjonować rząd, a wraz z nim wszelkie instytucje strzegące prawa i porządku, jeszcze inni wierzą w atak terrorystyczny z użyciem broni atomowej lub tzw. "brudnych bomb" albo w nadejście przyrodniczego kataklizmu - wielkiego trzęsienia ziemi, tornada, przebiegunowania, deszczu meteorytów, fali tsunami itp.

Jednym słowem wszyscy wierzą, że już wkrótce ma być bardzo źle. I że w takiej sytuacji przetrwają tylko najtwardsi i najlepiej przygotowani. Warto więc już dziś poczynić odpowiednie kroki, by w dniu sądu ostatecznego nie wybiec z domu w laczkach i piżamie.

Oczywiście ilu prepersów, tyle koncepcji i pomysłów na przetrwanie. Niektórzy trzymają w domu strój trekkingowy i spakowany plecak z najpotrzebniejszym do przetrwania minimum (tzw. "plecak ucieczki"), są też tacy, którzy zaczynają uprawiać jadalne rośliny i hodować zwierzęta albo kupują terenowe samochody, rancza otoczone zasiekami, ciężką broń i hurtowe ilości zapasów. Niemniej wszyscy robią wszystko, by być gotowym i nie dać się zaskoczyć.

Z racji czynionych przygotowań oraz świadomości rychłego końca cywilizacji prepersi często określają się mianem "wilków", "myśliwych" lub "łowców" w odróżnieniu od "owiec", czyli całej reszty nieświadomych zagrożenia ludzi.

Eksperci o końcu świata, który jednak nie nadszedł

TAGI: prepersi preppers przetrwanie apokalipsa przeżycie
oceń
23
22
Podziel się

Opinie (68)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~jbh7 2013-07-21 (19:36) 1 rok 10 miesięcy 9 dni 2 godziny i 42 minuty temu

wojny konflikty ,to prowokacje,,,,,ale glupki nic a nic ,z tego,

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
3
delux64 2013-07-28 (17:58) 1 rok 10 miesięcy 2 dni 4 godziny i 20 minut temu

Czubków nie brakuje....i większosć tego gówna przychodzi z USA....

odpowiedz

0
0
~Optymista 2013-07-21 (22:57) 1 rok 10 miesięcy 8 dni 23 godziny i 21 minut temu

Nareszcie , jak ja sie ciesze.

odpowiedz

16
5
~P..W..A..N..W 2013-07-21 (19:06) 1 rok 10 miesięcy 9 dni 3 godziny i 12 minut temu

Mam dopiero 17 lat, ale już od 3 lat zwiększam wiedzę i umiejętności , które pomogą mi przygotować się na globalną katastrofę . Moim zdaniem , każdy kto chce zadbać o rodzinę i najbliższych, powinien znać podstawy Survivalu . Razem z przyjaciółmi zwiększamy wiedzę i umiejętności na temat zielarstwa , wytwarzania broni białej jak i B.P , chemii ( bo jest bardzo przydatna), astronomii , medycyny ( Potrafić udzielić pierwszej pomocy , osobie poszkodowanej to podstawa ) . Żyjemy normalnie jak wszyscy , ale razem wolimy zostać w ukryciu z naszymi poglądami , wiedzą i umiejętnościami . Cenię ludzi którzy potrafią coś samemu zrobić . ;] Pozdrawiam czytelników ;)

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

6
6
~KARLIK SLONZOK 2013-07-21 (20:22) 1 rok 10 miesięcy 9 dni 1 godzinę i 56 minut temu

W POLSCE NAJWIEKSZYMI" TERORYSTAMI" SA PISOBOLSZEWIKI - JAK MOZNA SIE PRZED TA ZARAZA UCHRONIC???

odpowiedz

4
0
~Isru 2013-07-21 (20:12) 1 rok 10 miesięcy 9 dni 2 godziny i 6 minut temu

Zdaje się, że te przygotowania zwiększają kreatywność i inwencję w zasobach ludzkich. Nie jest więc to szkodliwa rzecz ale przezorna. Jak wiemy "przezorny jest zawsze ubezpieczony". Swoją drogą ciekawe czy w tym Rescue Pakiecie nie znajdzie się miejsce dla mocnego trunku. Przypomina mi się scena z Tytanika w którym lordowie bohaterzy i prawdziwi dżentelmeni, oczywiście nie trudzący się nawet aby wsiąść do szalup czy też aby powalczyć o nie, stali przy kominku w sali balowej statku i popijali burbona czy też whisky. Ach ten ich wyraz twarzy, gdy groza wody nacierającej w głąb statku ukazała się przed nimi przerywając panującą tam ciszę. Reżyser i aktorzy tego filmu doskonale odtworzyli ten moment. Myślę, że przed tym chcą się uchronić "preparers" i jest to naturalne bo o końcu świata słyszymy od stuleci, zwłaszcza z przepowiedni Nostradamusa, który twierdził, że większość z jego przepowiedni objawi się nam jeszcze przed 2055 r. (w tym głaz z ciemności uderzający katastrofalnie w Ziemię). Ponadto naukowcy rozpisują się o przebiegunowaniu. Jest więc sens w tym aby być przygotowanym.

odpowiedz

2
0
~malinka 2013-07-21 (20:06) 1 rok 10 miesięcy 9 dni 2 godziny i 12 minut temu

czego tu się bać takie życie jak ma większość ludzi to do bani są ludzie bogaci aż do bólu i szara masa nic nie mam przeciw uczciwym bogatym ale tym co bogacą się na wojnach na ludziach chorych którzy są naciągani na różne leki i inne przeróżne para leczenia to bardzo bym karała

odpowiedz

3
2
~milon7 2013-07-21 (19:55) 1 rok 10 miesięcy 9 dni 2 godziny i 23 minuty temu

Witam mam dwoje dzieci i żonę mam zapasy jedzenia , chemii i wody że na 2 miesiące obrzarstawa nam to wystarczy mam poważnie wzmocnione i przerobione auto terenowe bez komputerów pokładowych zawsze gotowe i zatankowane do pełna dodatkowego paliwa na 3000 kilometrów w aucie jest sypialnia, pralka, lodówka i kuchenka gazowa z zapasem gazu na 1/2 roku do tego wedki pontony sidła i broń agregat prondotwórczy non-stop pracować może 3 miesiące.mam wiedzę jak przetrwać w lesie! w każdym momencie możemy wejść do auta nawet w piżamach i jechać na przykładowe wczasy (ubrania też są w aucie) napiszcie czy jestem prepersem?

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

0
3
~BZDURA MEN 2013-07-21 (20:00) 1 rok 10 miesięcy 9 dni 2 godziny i 18 minut temu

MAM NA TO WYRABANE PIJE RUCHAM I CPAM JEDNO ZYCIE THATS ALL

odpowiedz

1
1
~trolololo 2013-07-21 (20:00) 1 rok 10 miesięcy 9 dni 2 godziny i 18 minut temu

idźcie do programu czekać na apokalipsę

odpowiedz

1
1
~Ewiak Ryszard 2013-07-21 (19:56) 1 rok 10 miesięcy 9 dni 2 godziny i 22 minuty temu

Atak terrorystyczny z użyciem broni atomowej wydaje się mało prawdopodobny. Według Biblii grozi nam co innego. Księga Objawienia ostrzega: "I wyszedł inny koń barwy ognia, a siedzącemu na nim dano odebrać ziemi pokój, by się wzajemnie ludzie zabijali - i dano mu wielki miecz [w tym kontekście oznacza to broń jądrową]. A gdy otworzył pieczęć trzecią, usłyszałem trzecie Zwierzę, mówiące: 'Przyjdź!' I ujrzałem: a oto czarny koń, a siedzący na nim miał w ręce wagę [żywność będzie racjonowana]. I usłyszałem jakby głos w pośrodku czterech Zwierząt, mówiący: 'Kwarta pszenicy [ok. litr] za denara [dniówka] i trzy kwarty jęczmienia za denara, a nie krzywdź oliwy i wina! [te gatunki odporne są na długotrwałą suszę]'" (6:4-6). Będzie to "początek bólów porodowych" (Mateusza 24:7,8). Wcześniej jednak należy oczekiwać powrotu, występującej w roli "króla północy" - Rosji (Daniela 11:29).

odpowiedz

2
0
~... 2013-07-21 (19:56) 1 rok 10 miesięcy 9 dni 2 godziny i 22 minuty temu

Nie boje sie muslinstwa, bo bac sie nalezy ludzi nie zwierzat.

odpowiedz

3
2
~śiwy 2013-07-21 (19:52) 1 rok 10 miesięcy 9 dni 2 godziny i 26 minut temu

na tym świecie nic gorszego już nigdy nie będzie niż fanatycy religijni biorą opłatek itp a pod kurtką bomba koniec świata bliski dopóki tacy są na tym świecie

odpowiedz

3
7
~Jodin 2013-07-21 (19:19) 1 rok 10 miesięcy 9 dni 2 godziny i 59 minut temu

Wojna atomowa? Oczywiscie ze doniej dojdzie ,chociaz to bedzie wiecej niz przypadek.Kiedy Iranczycy juz beda w posiadaniu tej broni beda dazyc do jej miniaturyzacjii by straszyc prewencjinie sasiadow z ktorymi sa skluceni.Predzej czy pozniej te miniaturki o potfornej sile ( zasiekataklizmu powiedzmy miljonowe miasto i promien razenia 200km do 500 km efektywnech skutkow, wpadna w rece muzulmanskich fanatykow typu alkaida ,hamas ect. Pozatym Powtarzajacy sie kryzys gospodarczy na swiecie plus przeludnienie Hin Indii,Pakistanu moze doprowadzic do tego ze wlasnie ten maly zamierzony wybuch spowoduje okazje do ..........uderzenia na skale juz globalna. Pozatym jaka mamy pewnosc w ze takich krajach jak rosja Hiny Pakistan Indie nie znajda sie ,lub juz istnieja ktorzy niezawachaja sie do opalenia pociskow jadrowych. Predzej czy pozniej ten scenariusz sie wypelni o ile Iran dopnie swego a Pakistanem zaczna rzadzic fanatycy muzulmanscy,dlatego IZRAEL O ironio jest w chwili obecej batem na muzulmanskie zapedy. Pomimo ze mamy roznice kulturowe miedzy naszymi wyznaniamy ,utrzymywanie stosunkow z Izraelem lezy w interesie juz martwej duchowo europy. Nie mam osobiscie nic przeciwko narodowi Rzydowskiego ale ich co niektorych jastrzebi trzeba trzymac w ryzach i odpowiednio odprawiac z kwitkiem-byc poprostu stanowczym(przykladem jest teraz uboj bydla w naszym kraju)Tylko stanowczosc w obec Israela na plaszcyznie dobrych stosunkow pomiedzy naszymi krajami zapewni nam obopulna korzysc.Kazdy przejaw antypolskosci powinien byc nie rozwiazywany kanalami dyplomatycznymi a Zdecydowana rypiosta.Nie umniejsza jednak ( to ze obecnie rzad Israela stara sie nam cos przekazac,bo nie po ich mysli) faktu ze jedynie zdecydowane dzialania Israela przeciwko zapedom muzulmanskiej hordy jest gwarantem ze jeszce Iran nie wszedl byl w posiadanie jadrowego arsenalu a za tym idzie jej miniatruryzacji co juz czkawka sie by nawet nie odbylo dla europy bo juz malo kto mialby ta czkawke. Pozdrawiam serdecznie i aby ten scenariusz tylko byl pozostal w domyslaniu co by bylo

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

0
10
~kamil 2013-07-21 (19:04) 1 rok 10 miesięcy 9 dni 3 godziny i 14 minut temu

jak wy to muwicie czuby tylko czyby i i jak ich nazywaja chorzy maja apsolutna racje to stereo tym rzadu czub a rzad zachlanny

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

5
2
~BERLINER 2013-07-21 (19:38) 1 rok 10 miesięcy 9 dni 2 godziny i 40 minut temu

POLACY nie mają się czego obawiać, mają nowe czołgi, najnowsze helikoptery, złomu z USA

odpowiedz

11
0
~MJK 2013-07-21 (19:37) 1 rok 10 miesięcy 9 dni 2 godziny i 41 minut temu

Patrząc wstecz, wojny były zawsze... niby dlaczego teraz nagle miało by się to zmienić ?

odpowiedz

6
2
~śiwy 2013-07-21 (19:37) 1 rok 10 miesięcy 9 dni 2 godziny i 41 minut temu

a kosmici to widzą wszystko i nie grzmią !

odpowiedz

3
2
~kasia 2013-07-21 (19:37) 1 rok 10 miesięcy 9 dni 2 godziny i 41 minut temu

a czy prepersi lubia ryż preparowany?

odpowiedz

1
4
~ludojad;) 2013-07-21 (19:36) 1 rok 10 miesięcy 9 dni 2 godziny i 42 minuty temu

Jak będzie wojna to z kolegami pujde obrobuje lokalny supermarket bo tu nie ma policji ;))) i będe miał wszystkiego do oprou a puki co niech zawsze towar schodzi i dowożą świeży nie za moja kase;)))

odpowiedz

akceptuję regulamin