Start \ Sensacje \ Męskim Okiem

RSS

Gotowi na wszystko

facet.wp.pl| 2013-07-19 (10:56) | 68 opinie Gotowi na wszystko Drukuj A A A

Męskim okiem

Nazywają siebie "elitą świadomych", choć wśród sąsiadów zazwyczaj noszą raczej miano "czubków". Prepersi wierzą, że wkrótce nadejdzie globalna katastrofa. I robią wszystko, by się na nią przygotować.

Znasz kogoś kto obsesyjnie skupuje i chomikuje gdzieś w bezpiecznym miejscu konserwy, baniaki z wodą, zapalniczki i baterie? I kto ciągle powtarza, że wkrótce zdarzy się coś bardzo niedobrego? Prawdopodobnie masz do czynienia właśnie z prepersem - przedstawicielem całkiem nowej, ale błyskawicznie rozrastającej się subkultury.

Prepers to człowiek możliwie jak najbardziej samodzielny, samowystarczalny i niezależny od systemu. Nie potrzebuje pieniędzy, paliwa, energii, czy pomocy innych ludzi, by w razie zagrożenia zadbać o bezpieczeństwo własne i swoich najbliższych. To dziwne hobby (nieco przypominające survival, ale ideologicznie znacznie bardziej pokręcone) przyciąga coraz więcej osób - zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych. Amerykanie, którzy od wielu lat żyją w poczuciu zagrożenia terroryzmem, są jak widać przekonani, że prędzej czy później coś złego musi się wydarzyć.

Co? Tu zdania są podzielone - jedni twierdzą, że będzie to globalny krach giełdowy, po którym zapanuje kryzys ekonomiczny i totalna anarchia, inni uważają, że z jakiegoś powodu przestanie funkcjonować rząd, a wraz z nim wszelkie instytucje strzegące prawa i porządku, jeszcze inni wierzą w atak terrorystyczny z użyciem broni atomowej lub tzw. "brudnych bomb" albo w nadejście przyrodniczego kataklizmu - wielkiego trzęsienia ziemi, tornada, przebiegunowania, deszczu meteorytów, fali tsunami itp.

Jednym słowem wszyscy wierzą, że już wkrótce ma być bardzo źle. I że w takiej sytuacji przetrwają tylko najtwardsi i najlepiej przygotowani. Warto więc już dziś poczynić odpowiednie kroki, by w dniu sądu ostatecznego nie wybiec z domu w laczkach i piżamie.

Oczywiście ilu prepersów, tyle koncepcji i pomysłów na przetrwanie. Niektórzy trzymają w domu strój trekkingowy i spakowany plecak z najpotrzebniejszym do przetrwania minimum (tzw. "plecak ucieczki"), są też tacy, którzy zaczynają uprawiać jadalne rośliny i hodować zwierzęta albo kupują terenowe samochody, rancza otoczone zasiekami, ciężką broń i hurtowe ilości zapasów. Niemniej wszyscy robią wszystko, by być gotowym i nie dać się zaskoczyć.

Z racji czynionych przygotowań oraz świadomości rychłego końca cywilizacji prepersi często określają się mianem "wilków", "myśliwych" lub "łowców" w odróżnieniu od "owiec", czyli całej reszty nieświadomych zagrożenia ludzi.

Eksperci o końcu świata, który jednak nie nadszedł

TAGI: prepersi preppers przetrwanie apokalipsa przeżycie
oceń
23
23
Podziel się

Opinie (68)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~jbh7 2013-07-21 (19:36) 2 lata 6 miesięcy 23 dni 19 godzin i 58 minut temu

wojny konflikty ,to prowokacje,,,,,ale glupki nic a nic ,z tego,

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
3
delux64 2013-07-28 (17:58) 2 lata 6 miesięcy 16 dni 21 godzin i 36 minut temu

Czubków nie brakuje....i większosć tego gówna przychodzi z USA....

odpowiedz

0
0
~Optymista 2013-07-21 (22:57) 2 lata 6 miesięcy 23 dni 16 godzin i 37 minut temu

Nareszcie , jak ja sie ciesze.

odpowiedz

17
5
~P..W..A..N..W 2013-07-21 (19:06) 2 lata 6 miesięcy 23 dni 20 godzin i 28 minut temu

Mam dopiero 17 lat, ale już od 3 lat zwiększam wiedzę i umiejętności , które pomogą mi przygotować się na globalną katastrofę . Moim zdaniem , każdy kto chce zadbać o rodzinę i najbliższych, powinien znać podstawy Survivalu . Razem z przyjaciółmi zwiększamy wiedzę i umiejętności na temat zielarstwa , wytwarzania broni białej jak i B.P , chemii ( bo jest bardzo przydatna), astronomii , medycyny ( Potrafić udzielić pierwszej pomocy , osobie poszkodowanej to podstawa ) . Żyjemy normalnie jak wszyscy , ale razem wolimy zostać w ukryciu z naszymi poglądami , wiedzą i umiejętnościami . Cenię ludzi którzy potrafią coś samemu zrobić . ;] Pozdrawiam czytelników ;)

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

6
7
~KARLIK SLONZOK 2013-07-21 (20:22) 2 lata 6 miesięcy 23 dni 19 godzin i 12 minut temu

W POLSCE NAJWIEKSZYMI" TERORYSTAMI" SA PISOBOLSZEWIKI - JAK MOZNA SIE PRZED TA ZARAZA UCHRONIC???

odpowiedz

5
0
~Isru 2013-07-21 (20:12) 2 lata 6 miesięcy 23 dni 19 godzin i 22 minuty temu

Zdaje się, że te przygotowania zwiększają kreatywność i inwencję w zasobach ludzkich. Nie jest więc to szkodliwa rzecz ale przezorna. Jak wiemy "przezorny jest zawsze ubezpieczony". Swoją drogą ciekawe czy w tym Rescue Pakiecie nie znajdzie się miejsce dla mocnego trunku. Przypomina mi się scena z Tytanika w którym lordowie bohaterzy i prawdziwi dżentelmeni, oczywiście nie trudzący się nawet aby wsiąść do szalup czy też aby powalczyć o nie, stali przy kominku w sali balowej statku i popijali burbona czy też whisky. Ach ten ich wyraz twarzy, gdy groza wody nacierającej w głąb statku ukazała się przed nimi przerywając panującą tam ciszę. Reżyser i aktorzy tego filmu doskonale odtworzyli ten moment. Myślę, że przed tym chcą się uchronić "preparers" i jest to naturalne bo o końcu świata słyszymy od stuleci, zwłaszcza z przepowiedni Nostradamusa, który twierdził, że większość z jego przepowiedni objawi się nam jeszcze przed 2055 r. (w tym głaz z ciemności uderzający katastrofalnie w Ziemię). Ponadto naukowcy rozpisują się o przebiegunowaniu. Jest więc sens w tym aby być przygotowanym.

odpowiedz

2
0
~malinka 2013-07-21 (20:06) 2 lata 6 miesięcy 23 dni 19 godzin i 28 minut temu

czego tu się bać takie życie jak ma większość ludzi to do bani są ludzie bogaci aż do bólu i szara masa nic nie mam przeciw uczciwym bogatym ale tym co bogacą się na wojnach na ludziach chorych którzy są naciągani na różne leki i inne przeróżne para leczenia to bardzo bym karała

odpowiedz

3
2
~milon7 2013-07-21 (19:55) 2 lata 6 miesięcy 23 dni 19 godzin i 39 minut temu

Witam mam dwoje dzieci i żonę mam zapasy jedzenia , chemii i wody że na 2 miesiące obrzarstawa nam to wystarczy mam poważnie wzmocnione i przerobione auto terenowe bez komputerów pokładowych zawsze gotowe i zatankowane do pełna dodatkowego paliwa na 3000 kilometrów w aucie jest sypialnia, pralka, lodówka i kuchenka gazowa z zapasem gazu na 1/2 roku do tego wedki pontony sidła i broń agregat prondotwórczy non-stop pracować może 3 miesiące.mam wiedzę jak przetrwać w lesie! w każdym momencie możemy wejść do auta nawet w piżamach i jechać na przykładowe wczasy (ubrania też są w aucie) napiszcie czy jestem prepersem?

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

0
3
~BZDURA MEN 2013-07-21 (20:00) 2 lata 6 miesięcy 23 dni 19 godzin i 34 minuty temu

MAM NA TO WYRABANE PIJE RUCHAM I CPAM JEDNO ZYCIE THATS ALL

odpowiedz

1
1
~trolololo 2013-07-21 (20:00) 2 lata 6 miesięcy 23 dni 19 godzin i 34 minuty temu

idźcie do programu czekać na apokalipsę

odpowiedz

akceptuję regulamin