Trwa ładowanie...
14-09-2015 13:34

LG G4c - co ma, a czego nie? Nasza recenzja

LG G4c - co ma, a czego nie? Nasza recenzjaŹródło: materiał prasowy
d1h3egp
d1h3egp

Klasyczny model LG G4 nie należy do najtańszych. Wypadałoby wręcz powiedzieć, że jest sporym wydatkiem i niewiele osób decyduje się na jego zakup. Dlatego też marka LG postanowiła wyjść naprzeciw klientom i zaprezentowała kilka miesięcy temu dwa tańsze modele, bazujące na oryginalnym G4.

Dziś przyjrzymy się LG G4c i zbadamy, czy przy atrakcyjniejszej cenie wciąż zachował design i dobrą specyfikację techniczną. Jeśli więc marzysz o tym, by go mieć, zapoznaj się z nasza recenzją i dowiedz się, czy warto inwestować w ten model.

Wygląd, czyli miniaturowa wersja G4

Jeśli szukasz zmniejszonej wersji klasycznego G4, to znalazłeś rozwiązanie właśnie dla siebie. Niestety, jak w przypadku każdej tańszej wersji jakiegokolwiek sprzętu, wiąże się to z kilkoma poważnymi zmianami, które wpływają na jakość telefonu, który znacząco odbiega od swojego pierwowzoru. Zacznijmy jednak od tego, że w wyglądu i wykonania LG nie zawiodło – zdecydowanie stoją na najwyższym poziomie, niezależnie czy mamy do czynienia z wersją G4 czy G4c. Konstrukcja telefonu jest solidna, dobrze leży w dłoni i choć brakuje na tylnej klapie tworzywa imitującego skórę, obudowa dobrze spełnia swoje zadanie i nie wyślizguje się z rąk. Design pozostał właściwie niezmienny, co zasługuje na ogromną pochwałę i ukłon w stronę twórców. Nie zmienił się również kształt klapki i położenie klawiszy - główny przycisk nawigujący i te służące do sterowania głośnością wciąż znajdują się na tylnej klapce.

LG G4c a pierwowzór – specyfikacje techniczne

Jedną z istotnych zmian, o których wspominaliśmy na początku, jest ekran IPS zmniejszony do 5 cali (z 5,5 cala) o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli. Kolejną jest czterordzeniowy układ Snapdragon 410 o taktowaniu 1,2 GHz oraz jedynie 1 GB pamięci RAM. Na dane użytkownika twórcy pozostawili jedynie 8 GB pamięci, które możemy ją zwiększyć za pomocą kart microSD. Konstrukcja oferuje dwa aparaty fotograficzne – przedni o rozdzielczości 5 Mpx i tylny 8 Mpx z lampą doświetlającą LED i laserowym autofocusem, który znamy już z ubiegłorocznego LG G3. Jednym z większych mankamentów jest jednak bateria o pojemności 2540 mAh, która na szczęście jest wymienna. LG G4c pracuje na systemie operacyjnym Android 5.0 Lollipop z nakładką UX 4.0. Dzięki temu możemy korzystać z łączności LTE, Bluetooth 4.0, NFC oraz Wi-Fi.

d1h3egp

Podsumowanie

Telefon LG G4c jest solidnym modelem ze średniej półki. Chociaż nigdy nie dogoni wydajnością swojego pierwowzoru, zaskakuje niemal identycznym wykonaniem w warstwie wizualnej, dobrym ekranem, funkcjonalnym odtwarzaczem muzycznym, slot na karty microSIM oraz modem LTE. Co ważne, jest on wygodny i łatwy w obsłudze. Choć model ten wciąż nie jest najtańszy (i w tej cenie można znaleźć lepsze sprzęty mniej znanych marek), plasuje się na sensownej pozycji, oceniając stosunek jego ceny do jakości. Jeśli więc ważny jest dla Ciebie, by mieć telefon LG, możesz spokojnie zaufać modelowi G4c – na pewno się nie zawiedziesz.

Interesują Cię nowoczesne rozwiązania i telefony komórkowe dopasowane do indywidualnych potrzeb? Zapraszamy na Play.pl

d1h3egp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1h3egp