Trwa ładowanie...
12-07-2010 09:31

Wywiad z Miss Polonia Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Wywiad z Miss Polonia Województwa Warmińsko-MazurskiegoŹródło: Biuro Miss Polonia
d2h8q99
d2h8q99

12 czerwca wybrano Miss Polonia Województwa Warmińsko-Mazurskiego 2010. Została nią Kinga Angelika Frąckiewicz.

Wiek:
21 lat.
Miejsce zamieszkania:
Zielenica koło Górowa Iławeckiego.
Wykształcenie/zawód:
-studentka trzeciego roku leśnictwa w Wyższej Szkole Zarządzania Środowiskiem w Tucholi.
Zainteresowania/hobby:
-czytanie książek o tematyce dotyczącej niewyjaśnionych tajemnic świata;
-rozpatrywanie pochodzenia ludzkości w oparciu o pozostałości kultur starożytnych – dlatego jej marzeniem od lat dziecięcych jest podróż do Egiptu oraz Grecji.

O SOBIE:

Na temat swojej osobowości mam do powiedzenia niewiele, gdyż trudno obiektywnie ocenić samą siebie. Nie chcę, a nawet nie potrafię się reklamować. Nie jestem osobą idealną, bo takie nie istnieją. Na pewno nie udaję kogoś, kim nie jestem.

Jestem osobą otwartą, lubię zawierać nowe znajomości i wciąż stawiać czoła nowym wyzwaniom. Staram się poznawać życie przez doświadczenie ;) i nie popełniać dwa razy tych samych błędów, a więc próbuję czerpać ze źródła życia to, co najlepsze, ale tak, żeby się nie zachłysnąć.

Zgadzam się z Anne Louise de Stael-Holstein, że "prawdziwie piękne jest to, co czyni człowieka lepszym”, a więc nie wygląd tylko nasze czyny. Należy patrzeć na drugiego człowieka oczyma duszy i chciałabym, żeby na mnie też patrzono w ten sposób.

d2h8q99

Od dziecka mieszkam na wsi, z czego jestem bardzo zadowolona. Obcuję z naturą niemalże na każdym kroku i bardzo sobie cenię ciszę i spokój tam panujący. Należę do osób, które raczej starają się żyć chwilą, dlatego nie planuję dalekiej przyszłości. Na dzień dzisiejszy wiem tylko jedno - chcę założyć szczęśliwą, kochającą się rodzinę.

O KONKURSIE MISS POLONIA: Na start w konkursie Miss Polonia zdecydowałam się, ponieważ chciałam przeżyć ciekawą przygodę. Jedyną motywacją była i jest dla mnie chęć poznania czegoś nowego, innego... Nikt mnie do tego nie namawiał, po prostu pewnego dnia zrodziła się w mojej głowie myśl, która przeszła w czyn. Nie spodziewałam się, że dojdę tak daleko, byłam i wciąż jestem tym mile zaskoczona.

Udział w tej imprezie uważam za jedną z ciekawszych przygód w swoim życiu i wiem, że na pewno w przyszłości będzie miłym wspomnieniem.

Decydując się na start w wyborach nie stawiałam sobie żadnego celu, tak też jest teraz. W dalszych etapach konkursu przede wszystkim chcę pozostać sobą. Uśmiechać się do ludzi i zarażać ich uśmiechem i życzliwością.

d2h8q99

O WOJEWÓDZTWIE WARMIŃSKO-MAZURSKIM:

Województwo warmińsko - mazurskie jest przepiękne i myślę, że nie trzeba go reklamować, gdyż samo dla siebie jest swoistą reklamą. Mazury znalazły się w półfinale ogólnoświatowego konkursu na 7 cudów świata obok innych 27 miejsc, nie trzeba więc udowadniać, że są godne uwagi. Zachęcam do spędzania tu wolego czasu szczególnie osoby lubiące kontakt z przyrodą, gdyż w województwie mamy osiem Parków Krajobrazowych. Znajduje się tu wiele miejsc wartych polecenia. Krajobraz młodoglacjalny kusi Krainą Tysiąca Jezior, turystyce jachtowej i kajakowej sprzyja bogata sieć kanałów. Szczególnie zapraszam do Galindii, tzw. Mazurskiego Edenu u ujścia Krutyni do jeziora Bełdany. Odbywają się tu bardzo ciekawe imprezy m. in. walki międzyplemienne, napad Galindów, wyprawy łodziami. Niemalże każde miasto Warmii i Mazur ma bogatą, ciekawą historię. Zapraszam również do Świętej Lipki, gdzie znajduje się Sanktuarium Maryjne, a w pobliżu granica Warmii z Mazurami. Warto odwiedzić także zamek w Lidzbarku Warmińskim, gdzie często
przebywał Ignacy Krasicki, a także Mikołaj Kopernik.

Jako lokalna patriotka jednak za najciekawsze miejsce uważam najbliższe okolice swojego miejsca zamieszkania. Niewielkie miasto Górowo Iławeckie ma niepowtarzalny klimat, gdyż jest położone na zielonych wzgórzach Natangii, a ponadto korzenie jego mieszkańców wywodzą się z wielu kultur. W mieście znajduje się gotycki ratusz, kościół rzymskokatolicki, cerkiew grekokatolicka, unikalne muzeum gazownictwa. W lutym w 1807 roku w Górowie Iławeckim przebywał Napoleon Bonaparte po bitwie z wojskami rosyjskimi pod Pruską Iławką. Co ciekawe w 1686 roku na stosie spalono tu czarownicę, co upamiętnia tablica pod Ratuszem Miejskim. W pobliżu miasta znajduje się wieś Żywkowo, którą szczególnie upodobały sobie bociany.

Jedyną osobą, która obecnie przychodzi mi na myśl jako Honorowy Ambasador Warmii i Mazur, jest pani Barbara Cały, która wykonuje ręcznie szydełkowane suknie, a inspiracją dla niej jest właśnie przyroda tego regionu.

d2h8q99
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2h8q99