Trwa ładowanie...

Niania przyczyną romansu

Niania przyczyną romansuŹródło: Jupiterimages
d3x5wp4
d3x5wp4

Męskim okiem

Uwaga panowie: mieliście w dzieciństwie nianię? Bo jeśli tak, to może to tłumaczyć waszą skłonność do romansowania. Zdaniem brytyjskiego psychiatry to właśnie kontakt z nianią wpływa na standardy późniejszych relacji męsko-damskich.

Doktor Dennis Friedman twierdzi, że chłopcy, którymi w dzieciństwie zajmują się opiekunki, w późniejszym życiu są znacznie bardziej skłonni do romansów. Kontakt z nianią w pierwszych latach życia wytwarza bowiem w ich umysłach podwójne standardy związane z płcią przeciwną.

Najprościej rzecz ujmując - wytwarza się różnica między naturalną matką, a kobietą która zaspokaja jego prawdziwe, codzienne potrzeby i z którą jest tak naprawdę związany.

d3x5wp4

Ta świadomość sprawia, że dorastając mężczyzna ma w głowie podwójny obraz kobiety: tej z którą będzie w związku małżeńskim i tej drugiej - idealnej - która spełni wszystkie jego zachcianki i potrzeby. Żeby temu zapobiec doktor Friedman sugeruje, by obce kobiety zatrudniać do opieki nad maluchem dopiero, gdy skończy pierwszy rok życia.

I choć cała teoria brzmi przekonywująco, to ta ostatnia kwestia związana z wiekiem wydaje nam się słabo dopracowana. Wszak z własnego dzieciństwa pamiętamy, że największe zainteresowanie nianiami i opiekunkami przejawialiśmy w nieco starszym wieku - mniej więcej od 3 do 12 roku życia. Zwłaszcza tymi młodymi i ładnymi, w typie starszej siostry, a nie ciotki, czy domowej gosposi.

Niestety w naszych czasach zawód opiekunki nie był jeszcze tak powszechny i popularny, więc - chcąc nie chcąc - zmuszeni byliśmy do fascynacji przedszkolankami i paniami ze szkolnej świetlicy.

d3x5wp4

Być może ten niedosyt sprawia, że obecnie tak bardzo interesujemy się opiekunkami własnych dzieci - młodymi, inteligentnymi i zazwyczaj bardzo ładnymi. I że chętnie zamienilibyśmy się z własną pociechą w takich chwilach jak wspólna zabawa, wieczorna kąpiel, czy układanie do snu.

Wracając jednak do badań doktora Friedmana: co ciekawe jego zdaniem nianie maja również wpływ na małe dziewczynki. W książce Pt. "The Unsolicited Gift" pisze on, że niańczone w dzieciństwie dziewczynki tworzą w swoim umyśle "próżnię potrzeb", którą później próbują wypełniać narkotykami, alkoholem i seksem. I zrozum tu kobiety...

_ (menonwaves)_

d3x5wp4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3x5wp4