Start \ Sensacje \ Ciekawostki

RSS

Dlaczego mężczyźni zdradzają?

wp.pl| 2010-07-02 (16:16) | 557 opinie Drukuj A A A

Jest to jedno z tych pytań, które od wieków dręczą nie tylko filozofów, ale i psychologów, ludzi nauki oraz - a może przede wszystkim - kobiety: Dlaczego mężczyźni zdradzają? Okazuje się, że odpowiedź może być prostsza, niż to się wszystkim do tej pory wydawało: Bo mogą.

Dlaczego mężczyźni zdradzają?

Skąd taki wniosek? Tym razem to nie owoc prac całego zespołu amerykańskich, niemieckich, czy brytyjskich naukowców, ale wynik śledztwa jednej osoby. Co ciekawe, Peadar de Burca, bo o nim mowa, nie jest ani detektywem, ani badaczem, zaś na jego ścianach nie wiszą dyplomy wyższych uczelni kształcących psychiatrów, psychologów czy socjologów. Irlandczyk na życie zarabia pisaniem i wystawianiem sztuk. Być może to właśnie empatia i naturalna umiejętność czytania ludzkich charakterów, jakże cenna i wymagana w jego zawodzie, skłoniła dramaturga do dekonstrukcji zjawiska zdrady, w celu odpowiedzi na pytania: kto? z kim? jak?, a co najważniejsze: dlaczego?

Peadar de Burca poświęcił pięć lat życia na poszukiwaniu wspólnego mianownika wszystkich zdrad. W tym czasie przeprowadził rozmowy z 250 mężczyznami, którzy oszukiwali swoje partnerki. W wypowiedzi dla "Daily Mail", artysta stwierdza: "Rozmawiałem z facetami z zupełnie różnych światów - lekarzami, dentystami, prawnikami, bankierami, piłkarzami czy nauczycielami. Byli w wieku od 25 do 65 lat. Jedni przystojni, inni zwyczajnie szpetni, znakomita większość z nich odnosiła sukcesy zawodowe." Najwyraźniej jednak, bogata kariera z czasem przestaje człowiekowi wystarczać. Dlatego szuka czegoś innego, co wypełniałoby mu czas, co wypełniłoby jego pozbawione emocji życie. Ale dlaczego tak często pada na inną kobietę?

TAGI: zdrada problemy uczucia niechęć nienawiść rana powody facet
oceń
1
0
Podziel się

Opinie (557)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

1
0
~dorota 2011-01-03 (13:07) 5 lat 1 miesiąc 10 dni 2 godziny i 54 minuty temu

Dlaczego mężczyźni zdradzają?
Odkrycie faktu, że osoba której ufaliśmy, dzieliliśmy się najskrytszymi myślami, uczuciami nas oszukała jest okropne.Dla mnie jest to znak, że jej nie zależy na wspólnym byciu razem, na bliskości. W mojej naiwności wierzę, że jeśli między dwojgiem ludzi jest miłość, bliskość,szacunek i zrozumienie i im zależy na sobie, to nigdy nie dojdzie do takiej sytuacji. W miłości nie ma miejsca na egoizm.Zdrada jest konsekwencją tych rzeczy. W końcu facetom jakoś łatwiej przychodzi usprawiedliwianie zdrady swojej, kolegi, czy choćby teoretycznie jak to mówią chodzi tylko o seks i to nic takiego. Ciekawe czy tak samo pomyślą, gdy to oni zostaną zdradzeni ,,To chodziło o seks bo ty nie byłeś świetnym kochankiem''.Zdrada drugiej ukochanej osoby wiąże się z utratą zaufania i wiary w sens bycia razem.A gdzie jest miejsce w tym świecie na miłość, uczciwość, lojalność? Czy nie ma już szczęśliwych związków bez zdrad ? Ja jestem przekonana, że takie istnieją i nie ma w nich prymitywnego zaspakajania własnych potrzeb . Pozdrawiam

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

1
0
~Ala 2012-06-28 (14:15) 3 lata 7 miesięcy 16 dni 1 godzinę i 46 minut temu

Nie wiem co mam robić niedługo mam mieć ślub a mój mąż przyszły widzę że się boi obowiązków, czuję że odala się ode mnie. Mam wrażenie że nie kręce go tak jak kiedyś. Nie zauważa moich potrzeb. Jestem kobietą i mam swoje potrzeby jak każda zdrowa kobieta. Chce fantazji w łóżku a on ciągle jest zmęczony. mam tego dość. Jestem mu wierna bardzo a czy on mi.? Sama nie wiem. Z jednej strony nie dziwie się że kobiety zdradzają .jak patrze ze swojego punktu widzenia.wiadomo że seks nie jest najważniejszy w związku ale niech pokazuje swoje uczucia . Czuje się odwrócony. Najchętniej to bym uciekła od niego . Chce żeby było jak najlepiej ale jak widzę że mną mnie niezależytoco ja mogę poradzić. Mężczyzn trudno zrozumieć.odechciewa mi się ślubu.;( to Nie ten człowiek którego pokochałam . Co mam robić? On niczym się nie interesuje.jest ciagle zrezygnowny .pisze mi to idź do innego ;(

odpowiedz

0
0
~dag 2010-07-10 (16:13) 5 lat 7 miesięcy 2 dni 23 godziny i 48 minut temu

możecie pomóc
Jestem po ślubie lata,byliśmy swoją pierwszą miłością i mąż był i jest moim jedynym facetem seksualnym.Kochałam i wierzyłam bezgranicznie. nie kontrolowałam - uważałam że robią to kobiety nie pewne siebie, i ograniczające swoich mężów... i chyba ta pycha mnie zgubiła Rok temu pierwszy raz zajrzałam do komórki męza i ... szok... Sms-y do innej kobiety ( nie potwierdzające zdrady), ale pisane jak do kogoś bardzo bardzo bliskiego.Mąz powiedziałże to przyjaciółka,którą zdradza mąż jest w depresji - a On jej pomaga nabrać wiary w siebie, że nigdy nie pociągała go fizycznie. Mówił i mówi że kocha tylko mnie, że bezemnie nie wyobraża sobie życia.Jestśmy razem,ale to już nie tosamo.Z wesołej optymistki stałam się zgrzędliwą, znerwicowaną babą. Napiszcie co - o tym myślicie.Wiem że decyzja należy do mnie.Chcę jednak poznać zdanie osób patrzących na to z boku.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

0
0
~Kika 2012-02-28 (18:50) 3 lata 11 miesięcy 15 dni 21 godzin i 11 minut temu

Nie jest latwo kobiecie byc pewna siebie za duzo mamy obowiązkow poza tym jak facet nas poznaje jestesmy jakie sam widzi a po latach nagle mu nie pasujemy? Traci mi to egoizmem

odpowiedz

1
0
~anka 2011-11-15 (10:10) 4 lata 2 miesiące 29 dni 5 godzin i 51 minut temu

iwona ale jesteś mądra sama widocznie tego nie przeżyłaś a może nie wiesz że twój facet ma na boku inną.Mój dostawał w domu wszystko i co ? Twoja teoria się nie zgadza

odpowiedz

1
1
~Iwona 2011-01-03 (17:34) 5 lat 1 miesiąc 9 dni 22 godziny i 27 minut temu

Zdrada
Zdradzają bo widocznie w domu nie dostają tego czego każdy mężczyzna potrzebuje i oczekuje. Skoro żonę wiecznie boli głowa, jest zmęczona, itp. to sama jest sobie winna!

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

1
1
~fuj... 2011-01-03 (13:04) 5 lat 1 miesiąc 10 dni 2 godziny i 57 minut temu

Dlatego...
..że kobiety dają. Wszystko i na temat.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
1
~gość 2011-01-03 (20:19) 5 lat 1 miesiąc 9 dni 19 godzin i 42 minuty temu

Jak su.ka nie
Jak suka nie da to pies nie weźmie...Taka zasada

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

1
0
~Ar 2011-01-03 (08:02) 5 lat 1 miesiąc 10 dni 7 godzin i 59 minut temu

Zdrada
Jestem żonaty po raz drugi i najszczerszym facetem na świecie ani mi w głowie zdrady ponieważ mam to co facet powinien mieć i odwrotnie, staram się zawsze być zadbany w miarę możliwości wyręczyć żonę w pracach domowych oczywiście nie wstydzę się nawet tego że ugotuję obiad bo to lubię ale i żona jest zadbana mimo że mamy dwójkę małych dzieci.Różnica wieku między nami jest 20 lat razem jesteśmy od 11 lat jest wspaniale.Mężczyżni nie powinni zapominać że mają żonę ale kobiety tym bardziej jest to bardzo ważne.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

1
1
~Kobietka 2010-07-05 (09:23) 5 lat 7 miesięcy 8 dni 6 godzin i 38 minut temu

matki żony i kochanki
Jeśli mają w domu to co was połączyło na początku (przypomnieć sobie pierwsze msc-e znajomości) miłość fascynacja chemia niesamowity sex , to na pewno nie zdradzą.... Bo kobiety robią się żonami, mamami, kurami domowymi , praczkami....itd.. a zapominają że przede wszystkim są KOBIETAMI!!!!!!! i mają być zawsze zadbane, eleganckie i pachnące..

odpowiedz

pokaż 24 ukryte odpowiedzi

akceptuję regulamin