Start \ Sensacje \ Ciekawostki

RSS

Czy rozmiar biustu ma znaczenie?

Przystań Psychologiczna| 2012-12-04 (14:08) | 250 opinie Czy rozmiar biustu ma znaczenie? Drukuj A A A

Postanowiliśmy zapytać ekspertów z różnych dziedzin, dlaczego kobiecy biust jest tak ważny dla mężczyzn. Czy jego wielkość faktycznie ma znaczenie i czym to jest motywowane?

Okazuje się, że męskie zamiłowanie do kobiecych piersi leży głęboko w naszej naturze i kulturze, i nie wynika jedynie z tego, że jesteśmy ssakami. Zresztą przekonajcie się sami.

Okiem antropologa

Antropolodzy uważają, iż piersi są narządem przypominającym pośladki. W toku ewolucji łechtaczka powędrowała do przodu, dając kobietom bodziec do szukania frontalnego seksu. Panom na osłodę podsunięto pierś, aby ich zainspirować do zmiany techniki. Teraz bowiem z przodu widzieli kopię tej części damskiego ciała, której tak pożądali od tyłu. Podtrzymywanie małżeńskiej więzi wymagało od partnerów długotrwałych, intymnych stosunków, co oznaczało, że musieli kopulować twarzą w twarz, a nie w anonimowej pozycji "na pieska", preferowanej podobno przez naszych przedludzkich przodków. Następnie ewolucja powiększyła kobiecie piersi, zapewniając jej w ten sposób zainteresowanie mężczyzn, bez względu na to, czy zbliżała się do nich, czy oddalała.

Okiem biologa

Tu garść faktów. Piersi to narząd parzysty w kształcie stożkowatym lub półkolistym, położone między 3. a 7. żebrem oraz między dołem pachowym a mostkiem. Poniżej środka znajduje się brodawka sutkowa o ciemniejszym zabarwieniu. Po porodzie zabarwienie brodawek się zwiększa. Wielkość i kształt piersi są u kobiet bardzo zróżnicowane. Wynika to z uwarunkowań genetycznych, hormonalnych, higienicznych, sposobu ubioru, a także liczby porodów. Obecnie przeciętna niekarmiąca pierś waży około 300 gramów oraz mierzy około 10 centymetrów szerokości i 6,5 centymetra wysokości od ściany klatki piersiowej do czubka brodawki. Średni rozmiar biustonosza to 75B.

Okiem przeciętnego mężczyzny

Mężczyźni przeceniają symbolikę biustu. Czasami pierś wykorzystują do podobnego celu jak frenolodzy czaszkę. Często uważają, że im większy kobieta ma biust, tym lepszą jest kochanką, tym większe ma libido i tym bardziej ekspresyjna jest w seksie. Badania dowodzą, że wspomniane hipotezy są zgoła mylne.

Okiem wytrawnego kochanka

Mężczyźni fiksują się na piersiach z powodu ich kolistego kształtu. Pierś to najdobitniejszy sposób, w jaki ciało oddaje cześć okręgowi. Przez całe wieki porównywano ją ze wszystkimi krągłymi rzeczami, które znamy i kochamy - z jabłkiem, melonem, słońcem, księżycem, wiśnią, twarzą, okiem, perłą Wschodu, kulą, mandalą. W języku angielskim są siedemdziesiąt cztery barwne nazwy na piersi, m.in. "wielkie brązowe oczy", "koty i kocięta", "kotły Kupidyna", "złote jabłka", "Mea West", "księżyce raju" i "bliźniacze globy".

Wytrawni kochankowie bacznie obserwują kobiece piersi podczas seksu. W chwilach bardzo silnego pobudzenia seksualnego pojawia się na piersiach i klatce piersiowej tzw. "rumieniec seksualny", zwykle krótko przed orgazmem. Ma on charakter wysypki podobnej do odry.

Ponadto jednym z "twardych" dowodów na przeżycie orgazmu przez kobietę, jest natychmiastowe marszczenie się brodawek tuż po przeżytym szczytowaniu. Wytrawni kochankowie właśnie po tym rozpoznają, czy kobieta rzeczywiście przeżyła orgazm (pojawiło się pomarszczenie brodawek), czy też udaje (powierzchnia brodawek pozostaje gładka).

Okiem historyka

Od XVII wieku, ideałem kobiecego piękna były obfite rubensowskie kształty. W latach 20. XX wieku "modne" były kobiety szczupłe o małych piersiach, bez wyraźnie zaznaczonej talii. W latach 50. na topie były piersiaste blondynki w stylu Marilyn Monroe. W latach 60. królowała Twiggy i moda na szczupłość. Pod koniec lat 90. symbolem piękna stała się Kate Moss, a naśladujące ją kobiety musiały być szczupłe, wysokie, mieć duże piersi i włosy koloru blond.

Polub nas na Facebooku:

TAGI: biust rozmiar biustu sterczące piersi
oceń
145
21
Podziel się

Opinie (250)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

1
0
~panna radosna 2015-01-06 (13:01) 1 rok 1 miesiąc 6 dni 12 godzin i 21 minut temu

liczy się tylko duży mięsisty penis najlepiej taki 18 cm minimum, kto takiego nie ma powinien schować sie przed światem !!!!

odpowiedz

93
5
~kazzn 2012-12-04 (22:28) 3 lata 2 miesiące 8 dni 2 godziny i 54 minuty temu

TWARZ to podstawa, jak dla mnie kobieta może mieć miseczkę A nawet, ważne by była ładna z twarzy i miała coś w głowie

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

27
40
~tyran 2012-12-05 (20:28) 3 lata 2 miesiące 7 dni 4 godziny i 54 minuty temu

Dla mnie ma, nie mógę kochać się z kobietami z małym biustem, nie staje mi po prostu.

odpowiedz

pokaż 10 ukrytych odpowiedzi

2
1
~Ala 2013-12-10 (16:01) 2 lata 2 miesiące 2 dni 9 godzin i 21 minut temu

Nie czarujmy się mężczyźni bardzo zwracają na to uwagę. U mnie brak piersi są chłopięce tylko operacja może mnie uratować. To kosztowny zabieg na szczęście biorę mogę teraz w openie kredyt wziąć na to i powiększyć. W końcu będę się dobrze czuła we własnym ciele.

odpowiedz

1
7
~AlePiersi.pl 2012-12-05 (11:41) 3 lata 2 miesiące 7 dni 13 godzin i 41 minut temu

Kompleksy na pewno ma każda z Pań, ale są na to sposoby. Warto chociażby wypróbować wszelkiego rodzaju naturalne sposoby na powiększenie piersi. Nie na każdą to działa, ale na pewno jest grono kobiet, u których efekty były widoczne. Warto sprawdzić i poczuć się choć trochę lepiej we własnym ciele.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

17
7
~marleen 2012-12-05 (15:04) 3 lata 2 miesiące 7 dni 10 godzin i 18 minut temu

Mam 21 lat, 62 kg i miseczke H, i nie wierze w to że faceci wolą małe piersi. obleśne komentarze mężczyzn żonatych, starszych , zaręczonych. Jest to bardzo denerwujące i pomimo tego iż kobiety zazdroszczą mi piersi, to ja dzięki właśnie mężczyznom marze o mniejszych.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

29
2
~biust, miammmm 2012-12-05 (18:24) 3 lata 2 miesiące 7 dni 6 godzin i 58 minut temu

Większy biust jest piękny, ale jak macie sobie cycki powiększac, a potem moze chorowac to tego sobie nie róbcie!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

4
2
~wojt kowal 2012-12-11 (00:05) 3 lata 2 miesiące 2 dni 1 godzinę i 17 minut temu

rozmiar nie ma znaczenia ja lubię te drobne jak to muwia małe a cieszy i średnie rozmiary takie sie mieściły w dlłoń najważniejsze aby kobieta o nie dbała

odpowiedz

14
0
~Laura 2012-12-09 (11:26) 3 lata 2 miesiące 3 dni 13 godzin i 56 minut temu

Nie jest ważne, czy piersi są duże, czy małe. Ważne, żeby były zdrowe.

odpowiedz

12
10
~Luna 2012-12-08 (13:14) 3 lata 2 miesiące 4 dni 12 godzin i 8 minut temu

Mój mąż nie nawidzi dużych cyców twierdzi,że duże cycki musi mieć krowa bo da dużo mleka.całe nasze 31 letnie życie twierdzi,że mam najpiękniejsze cycuszki na świecie,bo mimo,że 2 dzieci wykarmiłam piersią to dalej mam jędrne cycki i mogę spokojnie chodzić bez biustonosza i tak właśnie robię a wszystko to myślę sprawa diety i genów

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

akceptuję regulamin