WP Facet

Polecane
Tematy
wp

Naukowcy chcą zbadać DNA Karla Lagerfelda

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Naukowcy chcą zbadać DNA Karla Lagerfelda
(ONS.pl)

Geniusz Karla Lagerfelda, jak się okazuje, docenia nie tylko świat mody, ale i naukowcy. Słynny projektant w rozmowie z brytyjskim wydaniem Vogue'a zdradził, że został poproszony o zbadanie swojego DNA. - Oni myślą, że jestem nienormalny - powiedział.

Większość osób przekraczających magiczny wiek 80 lat odpoczywa już na emeryturze i cierpi z powodu związanych z wiekiem dolegliwości. Jednak nie Karl Lagerfeld. Obecnie najbardziej wpływowy człowiek w świecie mody prowadzi trzy potężne marki: jedną sygnowaną swoim nazwiskiem oraz domy mody Chanel i Fendi. Tylko dla Chanel projektuje siedem kolekcji rocznie: dwie ready-to-wear, dwie haute couture oraz po jednej kolekcji pre-fall, resort i Metiers d'Art. Nie sposób nie wspomnieć także o jego aktywności fotograficznej - projektant wciąż staje za obiektywem, przygotowując własne kampanie.

wp

Dokonaniom 82-letniego Karla Lagerfelda nie może nadziwić się cała branża, także Alexandra Shulman, redaktor naczelna brytyjskiej edycji Vogue'a. Jak udaje mu się łączyć tworzenie kolekcji dla dwóch potężnych domów mody? - Nigdy nie mieszam ich w swojej głowie. Mam wrażenie, że kiedy tworzę kolekcję Fendi, jestem inną osobą niż kiedy pracuję nad Chanel czy własną linią. Nie mam jednej osobowości. Mam ich trzy - wyjaśnia.

Czy Karl Lagerfeld przystał na prośbę naukowców? Niestety nie. Guru świata mody kategorycznie odmówił badań, uznając, że to co, unikatowe, powinno takie pozostać. W wywiadzie do listopadowego Vogue'a przyznaje jednak, że taka prośba jest dla niego bardzo pochlebna. - Moje umowy z Chanel i Fendi są do końca życia. I nie czuję się w ogóle zmęczony. Nienawidzę wolnych ludzi. Okropne - skwitował.

Szkoda. Geny Karla Lagerfelda zdają się skrywać tajemnicę eliksiru młodości, może nie estetycznej, ale na pewno psychicznej i fizycznej. Może sekret tkwi w szybkim tempie życia i skupianiu się dokładnie na tym, do czego zostało się stworzonym?

Polub WP Facet
Trwa ładowanie
.
.
.
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Podziel się na Facebooku
wp
wp
wp