Trwa ładowanie...

Prostytutki wszystkich krajów łączcie się!

Prostytutki wszystkich krajów łączcie się!Źródło: AFP
d4hfpk0
d4hfpk0

Nie od dziś wiadomo, że każda grupa zawodowa ma swoje święto. Jest dzień policjanta i dzień kolejarza, dzień żołnierza i dzień drukarza, święto pielęgniarki i święto nauczyciela.

Chociaż nie zawsze wiemy czyje akurat mamy święto, jednego możemy być pewni niemal codziennie ktoś świętuje. Początek czerwca, to okres kiedy panie zakładają coraz krótsze spódniczki, a zmysły panów są coraz bardziej rozpalone.

Nie dziwi zatem fakt, że właśnie w pierwszych dniach czerwca swoje święto obchodzą także osoby parające się prostytucją!

Międzynarodowy Dzień Prostytucji upamiętnia wydarzenia z 2 czerwca 1975 roku. W jednym z kościołów miasta Lyon we Francji zorganizowano debatę na temat dyskryminacji ludzi zajmujących się seksem zawodowo.

d4hfpk0

Stało się tak z powodu licznych aresztowań, które kilka dni wcześniej miały miejsca na ulicach miasta. Punktem kulminacyjnym stało się rzucenie wyzwanie policji, aby aresztowała wszystkie osoby podejrzane o prostytucję, czy kobiety wyglądające jak prostytutki. Chciano przez to podkreślić, że seks-pracownicy niczym nie różnią się od innych osób, poza sposobem zarabiania na życie.

Rok rocznie Międzynarodowy Dzień Prostytucji staje się okazją do protestowania przeciwko niesprawiedliwemu statusowi społecznemu prostytutek z wielu krajów świata.

W stolicy Peru, Limie dwie prostytutki zainicjowały protest, w którym wzięło udział około 100 osób. W konserwatywnym państwie jakim Peru zostało złamane tabu. Uczestnicy wiecu ubrani w kolorowe prowokacyjne stroje wyszli na ulice miasta z transparentami upominając się o swoje prawa socjalne i legalizację prostytucji osób dorosłych.

Do podobnych wystąpień doszło w Sydney. Pod parlamentem największego stanu Australi – Nowej Południowej Walii pracownicy sex-branży wyrażali protest przeciwko cenom ogłoszeń towarzyskich w lokalnych mediach.

d4hfpk0

Mimo, iż po dwóch różnych stronach Pacyfiku, inny był przedmiot sporu, w gruncie rzeczy chodziło o to samo: o wyrażenie swojej dezaprobaty dla dyskryminacji prostytutek. Chociaż wiele osób uważa te protesty za głupie, w gruncie rzeczy problem jest ogromny. Prostytucja ciągle pozostaje nielegalna w wielu krajach. Niesie to za sobą poważne konsekwencje. Kwitnące sutenerstwo, brak odpowiedniej opieki medycznej i osłony socjalnej dla osób zarabiających na życie oferowaniem usług seksualnych, problemy z późniejszą emeryturą i patologizacja całego zjawiska, które przecież towarzyszy ludziom od początku świata.

d4hfpk0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4hfpk0