FormaTatoofest 2012

Tatoofest 2012

Tatoofest 2012
Źródło zdjęć: © tatoofest

W dniach 2-3 czerwca, tradycyjnie w CT Chemobudowa przy ulicy Klimeckiego 14, odbędzie się Festiwal Tatuażu Tattoofest

W dniach 2-3 czerwca, tradycyjnie w CT Chemobudowa przy ulicy Klimeckiego 14, odbędzie się Festiwal Tatuażu Tattoofest.

Wśród 150 zaproszonych artystów tatuażu znaleźli się czołowi przedstawiciele polskiej sceny a także reprezentanci ok. 20 innych krajów tatuujący na bardzo wysokim poziomie i w wyróżniającym ich stylu. Miłośnicy tej formy sztuki będą mogli wybrać spośród nich swojego faworyta i wykonać u niego tatuaż. Ponadto organizatorzy przygotowali kilkanaście atrakcji dla zwiedzających: elektryzujące show, ciekawe pokazy, konkursy z nagrodami i wiele innych. Dla zainteresowanych polecamy także wykłady przybliżające historię oraz znaczenie kulturowe zjawiska tatuażu. Zapraszamy do udziału w pozytywnym, kolorowym i niecodziennym wydarzeniu! tattoofest.pl

Konkursy tatuażu:

SOBOTA 2.06.2012

Kompozycja damska
Kompozycja duża
Tatuaż autorski
Old school/New school
Best of day

NIEDZIELA 3.06.2012

Tatuaż czarno - szary duży
Tatuaż kolorowy duży
Tatuaż czarno - szary mały
Tatuaż kolorowy mały
Best of Day

1 / 13

Tatoofest 2012

Obraz
© tatoofest

Zgodnie z Tattoofestową tradycją, po raz siódmy publiczność wybierze najgorszy tatuaż imprezy, czyli „Buraka roku". Na scenie każdy chętny będzie mógł zaprezentować „błędy młodości", efekty pracy braci, kuzynów i kolegów z podwórka. To kategoria, która niezmiennie cieszy uczestników konwentu i wymaga nieco dystansu do siebie.

2 / 13

Tatoofest 2012

Obraz
© tatoofest

Pokaz podwieszania w wykonaniu berlińskiej grupy Superfly Suspensioncrew

Początki działalności grupy sięgają 2002 roku. Ma więc ona za sobą wiele lat doświadczenia, a na koncie liczne występy na podobnych imprezach. Do Krakowa przyjadą w 9-cio osobowym składzie wraz z gościem specjalnym, pochodzącą z Japonii Coco Katsurą. Wykonają dla profesjonalny pokaz, który będzie połączeniem podwieszania oraz bondage, mieszanką tradycyjnych rytuałów i nowoczesnych technik. Zapewniają dreszcz emocji i niezapomniane przeżycia.

www.facebook.com/superflysuspensioncrew

3 / 13

Tatoofest 2012

Obraz
© tatoofest

Sideshow & Fakirshow

Krystian „Dervush” Minda to uśmiechnięty człowiek z marzeniami i pomysłem na życie, pasjonat żonglerki artystycznej, sideshow, fakirystyki i fireshow. Podróżnik i artysta uliczny. Ze swoją sztuką odwiedził już spory kawałek świata. Na Tattoofeście pokaże swoje najgroźniejsze oblicze ;).

www.sideshow.pl

4 / 13

Tatoofest 2012

Obraz
© tatoofest

Malowanie butów

Do malowania białych butów przystąpi 15 tatuatorów. Temat pracy jest dowolny. Artyści pokolorują buty używając flamastrów do tkanin. Gotowe „dzieła” będzie można podziwiać przez resztę dnia, będą one bowiem ustawione w widocznym miejscu. Jedna para trafi do europejskiej siedziby firmy, a pozostałe 14 zostanie zlicytowane podczas konwencji w niedzielne popołudnie.

Zebrane pieniądze ekipa Tattoofestu przeznaczy na rzecz* krakowskiego ZOO*. Bardzo dziękujemy polskim przedstawicielom firmy za tak hojne obdarowanie nas swoimi produktami ;). Uwaga!!!

Potwierdzeni tatuatorzy to:

1.Daveee
2.Edek
3.Marcin Surowiec
4.Fishero
5.Bartosz Panas
6.Hakan
7.Ed Perdomo
8.Saxe
9.Victor Portugal
10.Adriaa Machete
11.Anders Aagesen
12.Bam
13.Lehel Nyeste
14. Kuba Krzemiński

5 / 13

Śpiewak Grotesque

Obraz
© tatoofest

„Któregoś dnia wpadłem pod podłogę, gdzie robactwo przygrywało do mojego tańca absurdu. Odziany w groteskę, w mgnieniu oka znalazłem się z powrotem na powierzchni. Teraz, jako teatr jednego aktora, kabaret bajkowego stwora, opowiem o snach, które tam złowiłem… Śpiewak Grotesque przemyka do tego świata w rozmaitych postaciach. Niekoniecznie się przedstawia, głosem i ciałem tańczy na rozciągniętej linie absurdu, który tworzą sytuacje żyjące w cieniu, lub sam lepi je po drugiej stronie lustra, skąd mgnieniem oka przemyca je pomiędzy brzdęk szklanki a dym papierosa. Śpiewak Grotesque to bajanie rodem z horroru, które przeplata się z teatrem i starym, odległym kabaretem. Niech trwa wędrówka w głębiny wyobraźni…”

6 / 13

Tatoofest 2012

Obraz
© tatoofest

Temat tegorocznych warsztatów to: GENETYCZNIE MOLESTOWANE ORGANIZMY

Jak co roku podczas Tattoofestu pojawi się jeden z czołowych i najbardziej zaangażowanych polskich street-artowców, Dariusz Paczkowski (3fala). Malować będzie w ramach ogólnopolskiej trasy, które tematem przewodnim jest GMO.

Jej celem jest dotarcie poprzez street art i graffiti do konsumentów w miastach, bo GMO to także ich problem – nie tylko rolników! Wiele osób genetycznie modyfikowane organizmy kojarzy jedynie z niebezpieczeństwem dla zdrowia, a Darek chce uświadomić także jak olbrzymie są szkody społeczne, ekologiczne i ekonomiczne.

Apeluje! Zabierz puszki na konwent i maluj z nami mutanty, potwory i straszne czachy! Dołącz do długiej listy artystów przeciwnych GMO w Polsce!

Każdy, nawet jeśli dotychczas nie malował, będzie mógł robić to za pomocą przygotowanych szablonów.

7 / 13

Tatoofest 2012

Obraz
© tatoofest

Po raz trzeci w Krakowie tak zwane tatuowanie na bananie! Każdy, kto nie wie jak to jest być tatuatorem, lub marzy o zastaniu nim a nie bardzo wie od czego zacząć, powinien zaglądnąć do bananowego boksu. Wesoły Saski i Dawid pokażą Wam jak trzymać maszynę, nalewać tusz i zakładać rękawiczki ;). Edukacja i zabawa w jednym.

8 / 13

Tatoofest 2012

Obraz
© tatoofest

Każdy sposób na ćwiczenie swoich rysunkowych umiejętności jest dobry. Radek „Nikson” Rożek ze studia „Nekroskop” ma nietypowe hobby, portretuje bowiem artystów tatuażu. Na Tattoofeście będziecie mogli na żywo zobaczyć kilka z jego dotychczasowych, skończonych prac.

9 / 13

Tatoofest 2012

Obraz
© tatoofest

Wystawa ukaże dokonania jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich artystów tatuażu Tofiego na polu grafiki 3D. Tofi używa tej techniki modelowania do tworzenia projektów tatuaży. Poza tym grafiki trójwymiarowe uważa za samowystarczalne prace plastyczne, które mogą, ale nie muszą być wykorzystane w tatuażu.

10 / 13

Tatoofest 2012

Obraz
© tatoofest

Tobiasz to doktorant sinologii UJ i pasjonat tatuażu zarazem, który spędził sporo czasu w Chinach, gdzie zdobywał kolejny, naukowy tytuł. Od pewnego czasu urozmaica swoją rubryką magazyn „TattooFest” dzieląc się z czytelnikami swoją wiedzą na temat Państwa Środka. W swoim wystąpieniu chce opowiedzieć o bogatej historii chińskiego tatuażu, poczynając od czasów najdawniejszych do współczesności, przedstawić jak rozwijał się na przestrzeni tysiącleci, rozszyfrować jego symbolikę i rolę jaką odgrywał i odgrywa dziś w chińskiej kulturze.

11 / 13

Tatoofest 2012

Obraz
© tatoofest

*"Renesans Tatuażu Etnicznego" - Tomasz Madej * Tomasz Madej jest pracownikiem warszawskiego Muzeum Azji i Pacyfiku i autorem bloga poświęconego tatuażowi etnicznemu. Specjalnie na Tattoofest przygotował prelekcję, która dotyczyć będzie renesansu tatuażu etnicznego w Europie. Tematem przewodnim będą „wzory cielesności”, gdzie pigment przeważnie wprowadzany jest pod skórę za pomocą tradycyjnych metod, a tatuaże inspirowane są motywami pochodzącymi ze społeczności etnicznych, bądź sięgają do bogatej symboliki buddyjskiej. Prezentacja zostanie zilustrowana bogatym materiałem fotograficznym. Uczestnicy spotkania będą mogli zobaczyć na materiale filmowym, jak wyglądają pierwotne techniki wykorzystywane przez współczesnych twórców, np.: hand-tapping, inuickie wyszywanie skóry, meksykańskie scarri-tattoo, czy handpoking. Przywiezie również część obiektów ze swojej prywatnej kolekcji.

12 / 13

Tatoofest 2012

Obraz
© tatoofest

*„Bóg dał nam ciało, a diabeł tatuaż” - czyli o piętnie morderców, szaleńców i geniuszy. * Choć skutecznie odżegnujemy się od przestępczych konotacji w naszych staraniach, by tatuaż cywilizować i uspołeczniać, to historia jednoznacznie pokazuje, że tatuaż od zawsze zdobił niepokorne jednostki i fascynował te wybitne. O tych wytatuowanych, którzy odcisnęli swój ślad w historii upiększając świat bądź tworząc piekło na ziemi i o tym jak nauka, sztuka i religia przedstawiają wytatuowanych - opowie wam blogerka Rdza.

13 / 13

Tatoofest 2012

Obraz
© tatoofest

… pod tytułem „Tatuaż jako sztuka prymitywna współcześnie”, połączony z prezentacją przykładów podczas pokazu slajdów. Prelekcja będzie miała na celu ukazanie, jak na przestrzeni wieków sztuka tatuażu ulegała ciągłym modyfikacjom, dążąc do swojej dzisiejszej, choć z pewnością nie ostatecznej formy. Sama natura tatuażu nie zmieniła się tak bardzo i podobnie jak niegdyś, stanowi rodzaj zakodowanego przekazu informacyjnego, jednak wskutek rozwoju sztuki i dostępnych twórcom środków, tatuaże zaczęły stawać się coraz bardziej wysublimowane w formie. Jakie są powiązania pomiędzy tatuażem dziś a jego rolą w odległych epokach? Dowiecie się podczas spotkania, na które serdecznie zapraszamy.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)