Trwa ładowanie...

17-letni nowojorczyk pisze esemesy najszybciej w kraju

Share
17-letni nowojorczyk pisze esemesy najszybciej w kraju
Źródło: STAN HONDA/AFP
d27ruvv

Austin Weirschke, 17-letni mieszkaniec Nowego Jorku, jest najszybciej piszącą esemesy osobą w Stanach Zjednoczonych. Obronił tytuł zdobyty przed rokiem, pokonując 10 rywali i zgarnął 50 000 dolarów nagrody.

Zawody, które odbyły się w środę wieczorem na nowojorskim Times Square, są organizowane od sześciu lat i mają sprawdzić trzy umiejętności: szybkość, dokładność i zręczność.

Na niektórych etapach konkursu zawodnicy musieli pisać esemesy z zasłoniętymi oczami lub trzymając telefon komórkowy za plecami.

d27ruvv

Inna konkurencja nazywa się "text blitz" (ang. błyskawiczne tekstowanie). Zawodnicy mają tylko 45 sekund na zaznajomienie się z tekstem, który później muszą jak najszybciej przepisać na telefon z pamięci, tak by ich tekst był jak najwierniejszy oryginałowi.

Szczęśliwy zwycięzca mówi, że wygraną zawdzięcza mamie, którą nazywa "swoim trenerem esemesowania". Na pytanie, jak się czuje jako wielki wygrany, Austin odparł jedynie: "Nie jestem w stanie nic powiedzieć".

Niektórzy z nastolatków, którzy uczestniczyli w konkursie, przyznali się, że wysyłają setki esemesów dziennie.

Coroczne zawody organizowane są przez jednego z producentów telefonów komórkowych, LG Electronics. (PAP) wek/awl/ro/ijuh

d27ruvv

Podziel się opinią

Share
d27ruvv
d27ruvv