Trwa ładowanie...
d1jy65q
Ciekawostki

17-letni nowojorczyk pisze esemesy najszybciej w kraju

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
17-letni nowojorczyk pisze esemesy najszybciej w kraju
(STAN HONDA/AFP)
d1jy65q

Austin Weirschke, 17-letni mieszkaniec Nowego Jorku, jest najszybciej piszącą esemesy osobą w Stanach Zjednoczonych. Obronił tytuł zdobyty przed rokiem, pokonując 10 rywali i zgarnął 50 000 dolarów nagrody.

Zawody, które odbyły się w środę wieczorem na nowojorskim Times Square, są organizowane od sześciu lat i mają sprawdzić trzy umiejętności: szybkość, dokładność i zręczność.

Na niektórych etapach konkursu zawodnicy musieli pisać esemesy z zasłoniętymi oczami lub trzymając telefon komórkowy za plecami.

d1jy65q

Inna konkurencja nazywa się "text blitz" (ang. błyskawiczne tekstowanie). Zawodnicy mają tylko 45 sekund na zaznajomienie się z tekstem, który później muszą jak najszybciej przepisać na telefon z pamięci, tak by ich tekst był jak najwierniejszy oryginałowi.

Szczęśliwy zwycięzca mówi, że wygraną zawdzięcza mamie, którą nazywa "swoim trenerem esemesowania". Na pytanie, jak się czuje jako wielki wygrany, Austin odparł jedynie: "Nie jestem w stanie nic powiedzieć".

Niektórzy z nastolatków, którzy uczestniczyli w konkursie, przyznali się, że wysyłają setki esemesów dziennie.

Coroczne zawody organizowane są przez jednego z producentów telefonów komórkowych, LG Electronics. (PAP) wek/awl/ro/ijuh

Najnowsze i najpopularniejsze smartfony w najkorzystniejszych cenach!

d1jy65q

Podziel się opinią

Share

d1jy65q

d1jy65q