Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany

3 najpopularniejsze sporty walki – czym emocjonują się Polacy?

Sporty walki od zawsze elektryzowały kibiców i przyciągały na hale widowiskowe czy przed telewizory rekordową widownię. Najlepsi zawodnicy na świecie zyskują międzynarodową sławę, i to niezależnie od tego, w jakiej dyscyplinie rywalizują na co dzień. Co ciekawe, sporty walki na przestrzeni ostatnich lat mocno ewoluowały i na rozkładzie co rusz pojawiają się nowe odmiany. Pozostaje jednak pytanie, które sporty walki cieszą się największym powodzeniem wśród polskich kibiców? Prezentujemy trzy, które są najbliższe sercom fanom znad Wisły.

Share
3 najpopularniejsze sporty walki – czym emocjonują się Polacy?
3 najpopularniejsze sporty walki – czym emocjonują się Polacy?Źródło: materiały partnera
d2kj6vh

Najpopularniejsze sporty walki – boks

Polskie tradycje bokserskie sięgają znacznie dalej niż do wielkich sukcesów naszych koserów z lat 80. i 90. W historii tego sportu znajdziemy liczną grupę pięściarzy, którzy mocno zaznaczyli swoją obecność na arenie międzynarodowej i tym samym rozsławili nasz kraj, w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Nie dziwi więc fakt, że transmisje z najbardziej prestiżowych gal bokserskich cieszą się ogromną popularnością nie tylko wśród fanów sportów walki, ale wszystkich koneserów widowiskowych pojedynków. Boks to także jedna z najchętniej wybieranych dyscyplin w sporcie amatorskim, która pozwala mocno poprawić kondycję fizyczną, koordynację ruchową, a także ogólną motorykę.

Najpopularniejsze sporty walki – MMA

Mieszane sztuki walki (MMA) to obecnie jeden z najbardziej dochodowych sportów walki w naszym kraju. Zainteresowanie organizacją gal MMA nieustannie przerasta nawet najśmielsze oczekiwania inwestorów – zyski ze sprzedaży dostępów do transmisji walk często sięgają milionów złotych, a bilety na wydarzenia rozchodzą się jak świeże bułeczki. W Polsce powstają kolejne federacje zrzeszające zarówno zawodowców, jak i amatorów, a największym zainteresowaniem cieszą się walki typu freak fight w ramach Fame MMA. Pod egidą federacji powstałej w 2018 roku walczą polscy influencerzy i influencerki, którzy za jedną walkę inkasują do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Zdecydowanie większym prestiżem cieszą się jednak walki w ramach KSW, która na polskiej scenie z powodzeniem funkcjonuje od 2004 roku.

Najpopularniejsze sporty walki – karate

Niemal każdy chłopiec mający za sobą seans kultowego filmu „Karate Kid” często ma jedno marzenie - stać się mistrzem w sztukach walki niczym główny bohater. Młodzi adepci często mają do wyboru kilka dyscyplin sportowych, spośród których muszą wybrać tą jedną, w której będą się specjalizować. Wielu z nich stawia na karate, choć jest to sport zdecydowanie bardziej statyczny niż np. taekwondo czy kick-boxing, co wcale nie oznacza, że nudny. Co ciekawe, karate zadebiutuje dopiero na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Tokio 2020.

Artykuł sponsorowany
d2kj6vh

Podziel się opinią

Share
d2kj6vh
d2kj6vh