Trwa ładowanie...
01-07-2010 14:35

30-dniowa dieta pizzą?

30-dniowa dieta pizzą?Źródło: Thinkstock
d34f2qu
d34f2qu

Czy można żywić się jedynie pizzą i nie przytyć? Oczywiście, co więcej, można nawet schudnąć. Dokonał tego ostatnio zapalony fan tego wyśmienitego posiłku Amerykanin Matt McClellan.

Jak donoszą amerykańskie gazety, McClellan przez 30 dni żywił się jedynie pizzą chcąc udowodnić, że to danie jest naprawdę zdrowe i w dodatku nie tuczy. W tym czasie nie tylko nie przytył lecz wręcz stracił na wadze aż 24 funty (ok. 11 kg) Spytacie się gdzie jest haczyk? Za jedyny możemy uznać chyba tylko fakt, że mężczyzna cały ten czas intensywnie ćwiczył fizycznie (godzinę dziennie).

Według naszego bohatera pizza jest o wiele zdrowsza niż np. fast-foody - tak bardzo przecież popularne w Stanach Zjednoczonych. Żeby pizza była zdrowa i nietucząca, trzeba jednak przestrzegać pewnych reguł. Jak sugeruje McClellan:

"Pizza wcale nie stanowi tzw. jedzenia-śmiecia. Po prostu należy nauczyć się jadać ją inaczej niż mamy to w zwyczaju - wieczorem, na dodatek popijając dwoma litrami gazowanego napoju, po czym kładziemy się spać."

d34f2qu

McClellan zwrócił uwagę na niezwykle istotną rzecz - bardziej niż na to co jemy, powinniśmy zwracać uwagę na to jak i kiedy jemy, oraz czy utrzymujemy nasze ciało w należytej formie. Jasnym jest, że gdyby Amerykanin żywiąc się jedynie pizzą nie poświęcałby godziny dziennie na ćwiczenia fizyczne nie osiągnąłby takiego wyniku. Dzisiaj Matt McClellan postanowił iść za ciosem i przekazać swoje przesłanie całej Ameryce. Wsiadł na rower i wyruszył w swoisty Tour de USA zachęcając rodaków do odstawienia fast-foodów, uprawiania sportu i uporządkowania czasu jedzenia posiłków.

Dla nas Matt McClellan jest prawdziwym bohaterem - propaguje zarówno nasz ulubiony przysmak jak i zdrowy tryb życia, który prowadzi niemal cała nasza redakcja. Smuci nas tylko jedno - czy odstawienie tych dwóch litrów gazowanego napoju dotyczy także piwa?

d34f2qu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d34f2qu