Trwa ładowanie...
d2xuj4z
Technologie

300 cali projektora zamiast kina domowego

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
300 cali projektora zamiast kina domowego
(WP.PL)
d2xuj4z

Epson EMP-DM1 to centrum domowej rozrywki złożone z projektora 3LCD, odtwarzacza DVD oraz systemu dźwiękowego (dwa głośniki o mocy 8W każdy). Wszystko to w cenie poniżej 2000zł, dzięki czemu dziecko EPSONA wydaje się być ciekawą alternatywą dla dużych telewizorów plazmowych czy LCD.

Zagorzali fani sygnału HD mogą kręcić nieco nosem, jednak biorąc pod uwagę koszty zbudowania zestawu Full HD z odtwarzaczem BluRay i dużym ekranem LCD / plazma, to propozycja Epsona pozostawia takie zestawy pod kątem ceny daleko w tyle. Dla początkującego kinomaniaka jest to propozycja na tyle interesująca, że zdecydowaliśmy się przetestować ten projektor. Czy niska cena i duża wszechstronność urządzenia nie odbiła się na jakości obrazu? Przekonajmy się.

Po otwarciu pudełka wyciągamy z niego zgrabny projektor w modnej ostatnio białej obudowie o całkiem przyzwoitej wadze 3,8 kg. Obudowa wykonana jest solidnie i nie odstaje jakością użytych materiałów od projektorów z górnej półki. Do tego pilot, instrukcja obsługi i w sumie... nic więcej, bo urządzenie gotowe jest do pracy. Wystarczy włożyć wtyczkę do kontaktu, wsunąć płytę do napędu i gotowe. Soczewkę przed uszkodzeniem i brudem chroni przesuwana osłona, co jak na w pełni przenośny projektor jest wyposażeniem obowiązkowym. Pilot z luminescencyjnymi klawiszami świecącymi w ciemności wiernie oddaje większość funkcji przeciętnego pilota od DVD, oczywiście rozbudowanego o cechy typowe dla projektora. Na projektorze umieszczono dodatkowo zestaw przycisków umożliwiających obsługę podstawowych funkcji.

d2xuj4z

Epson EMP-DM1 korzysta z technologii 3LCD, która wykorzystuje do projekcji obrazu trzy, zamiast jednego panelu, dzięki czemu obraz staje się bardziej ostry, wyraźny i lepiej nasycony kolorami. Nie mniej jednak, aby cieszyć się dobrą jakością obrazu musimy pamiętać od odpowiedniej odległości projektora od powierzchni, na której wyświetlamy obraz. Zbyt mała popsuje nam całą radość, gdyż łatwo będzie dostrzec przestrzenie między pikselami generowanymi przez 3 elementy projekcyjne czytaj więcej na tech.wp.pl...

d2xuj4z

Podziel się opinią

Share
d2xuj4z
d2xuj4z