Trwa ładowanie...
Materiał Partnera
dzień ojca

4 powody, dla których warto nosić zegarek na ręku

Wielu ludzi twierdzi, że w naszych czasach noszenie zegarka naręcznego nie ma sensu – wszystkie aplikacje można ściągnąć przecież na telefon. O ile takie zdanie rzadko słyszy się wśród osób ze starszych pokoleń, młodzież nosi zegarki na rękę bardzo sporadycznie. Wydawałoby się, że zegarki bezpowrotnie tracą rację bytu i powoli usuwają się w cień, ustępując miejsca smartfonom i smartwatchom. A jednak, jak się okazuje, jest kilka powodów, dla których to zegarek naręczny ma wyższość nad nowoczesnymi gadżetami. Przekonaj się, dlaczego warto nosić zegarek.

Share
4 powody, dla których warto nosić zegarek na ręku
Źródło: Materiały prasowe
d39cc8t

1. Funkcjonalność zbliżona do smartfonu
Jak się okazuje, zegarek wcale nie musi być określony mianem smartwatcha, aby swoją efektywnością i wszechstronnym zastosowaniem zadziwiać użytkowników, którzy są sceptycznie nastawieni do zegarków. Funkcjonalność zegarków nowej generacji włącza nawet najbardziej innowacyjne rozwiązania, które po wielokrotnych testach gwarantują skuteczność o wiele wyższą niż darmowe aplikacje dostępne do ściągnięcia na telefon. Przykładem takiego zegarka jest proponowany przez firmę Casio zegarek G-Shock. To zegarek wyposażony w wiele funkcji do użytku codziennego, jak i specjalistycznego przez osoby wykonujące zawody związane z ryzykiem, np. pilotów czy marynarzy, ale też treningowego – przez sportowców. Casio zegarek G-Shock można wybrać na podstawie własnych potrzeb i zdecydować się na zestaw funkcji, który najtrafniej odpowiada na potrzeby hobby czy pracy użytkownika.

2. Podkreślenie stylu i elegancji
Nie od dziś wiadomo, że dodatki stanowią w stylizacji niezwykle istotny element i mogą zupełnie odmienić charakter stylizacji. Ich rolą w niektórych przypadkach jest także definiowanie stylu człowieka – to właśnie po zegarku można poznać jego gust. Taka sama codzienna stylizacja zupełnie inaczej zaprezentuje się z dodatkiem zegarka na pasku materiałowym, a inaczej z zegarkiem typowo sportowym. Decydując się na zakup zegarka na co dzień, warto postawić na coś, co odpowiada ulubionemu stylowi i pasuje do większości ubrań w garderobie, dzięki czemu uda się stworzyć wiele spójnych stylizacji. W przypadku kontaktów biznesowych warto zaś postawić na nieśmiertelną klasykę, czyli delikatne zegarki na skórzanym pasku w neutralnym odcieniu.

d39cc8t

3. Efektywne zarządzanie czasem
Sprawdzanie godziny na zegarku zwykle zajmuje dosłownie sekundę – wystarczy na niego spojrzeć, aby dowiedzieć się, która jest godzina, a następnie można powrócić do swoich obowiązków. Sprawa nie jest tak oczywista w przypadku sprawdzania czasu na smartfonie, chyba że uruchomiony zostanie tryb samolotowy uniemożliwiający otrzymywanie powiadomień i alertów. W przeciwnym razie nietrudno wpaść w pułapkę sprawdzania wszelkich informacji, wiadomości od znajomych, śmiesznych filmików i mediów społecznościowych, co może pochłonąć nas do reszty na długie godziny. Mając na nadgarstku zegarek, dużo łatwiej powstrzymać się przed tym i zaoszczędzić naprawdę sporo czasu.

4. Elegancja i dyskrecja!
Osiągnięcie sukcesu w kontaktach biznesowych wymaga zwykle nienagannej postawy i znajomości zasad zachowania w sytuacjach formalnych. Jak się okazuje, zegarek może się do tego przyczynić. Jak? Na dwa sposoby. Pierwszy z nich to elegancki wygląd i klasa, którą zagwarantuje dobrej jakości zegarek dopasowany do stylizacji. Oprócz tego, zegarek pozwala na zachowanie dyskrecji – podczas gdy sprawdzenie godziny na smartfonie może zostać odebrane jako niegrzeczne lub wręcz jako ignorowanie partnera spotkania, dyskretne spojrzenie na zegarek ma szansę przejść niezauważone.

d39cc8t

Podziel się opinią

Share
d39cc8t
d39cc8t