Trwa ładowanie...
Materiał Partnera
smartwach
11-02-2020 14:06

4 smartwache do biegania za mniej niż 500 zł

Rosnąca popularność biegania przekłada się bezpośrednio na zwiększenie zainteresowania zegarkami sportowymi. Jak nietrudno zgadnąć, ma to wpływ także na ofertę producentów urządzeń tego typu, którzy proponują coraz to nowe i bardziej zaawansowane rozwiązania. Czy jednak da się kupić dobrego smartwatcha do biegania w budżecie do 500 zł? Sprawdźmy!

4 smartwache do biegania za mniej niż 500 złŹródło: Materiały prasowe
d2zhawq
d2zhawq

Smartwatch do biegania – czyli jaki?

Jak nietrudno zauważyć, obecnie liczba dostępnych na rynku smartwatchy jest bardzo duża. Co jednak bardzo ważne, nie każdy gadżet tego typu będzie sprawdzał się podczas treningów. Producenci sami zresztą dbają o ukierunkowanie poszczególnych swoich produktów do konkretnych grup docelowych. Jakie cechy są typowe w przypadku modeli sportowych?

  • Funkcje pomiarowe przebiegu treningu – pozwalające m.in. na określenie przebytej trasy, czasu, uzyskanych prędkości czy liczby spalonych kalorii. Dodatkowo większość modeli może też informować o podstawowych parametrach fizycznych organizmu.
  • Aplikacje biegowe – pozwalają na lepsze zaplanowanie aktywności oraz ułatwiają kontrolę jej przebiegu i uzyskanych postępów.
  • Wysoki poziom zabezpieczeń – ma olbrzymie znaczenie z punktu widzenia treningów na świeżym powietrzu. Szczelna i wytrzymała koperta sportowych smartwatchy musi chronić je przed pyłem, wilgocią, deszczem i upadkami.

Dodatkowo trzeba też wspomnieć, że dobre produkty tego rodzaju są też stosunkowo lekkie, niewielkie i nastawione na wygodę użytkownika. Ma to oczywiście na celu maksymalne poprawienie komfortu biegania i ułatwienie dostępu do niezbędnych funkcji smartwatcha.

Czy cena smartwatcha jest najważniejsza?

Już pobieżne zapoznanie się z dostępnymi na rynku zegarkami sportowymi doskonale pokazuje, jak zróżnicowane mogą to być urządzenia. W teorii podstawowym wyznacznikiem w tym przypadku jest oczywiście cena, która jest tym wyższa, im smartwatch nowocześniejszy, a liczba jego funkcji większa. Czy jednak należy kierować się tylko nią? Z całą pewnością nie! Przede wszystkim trzeba pamiętać, że w przypadku amatorskiego czy półzawodowego biegania, nie ma tak naprawdę potrzeby, by wybierać najbardziej zaawansowane rozwiązania, gdyż ich potencjał pozostanie niewykorzystany. Druga ważna kwestia, to realna wartość droższych modeli. Czasem wyższa cena może wynikać głównie z przyczyn subiektywnych, takich jak bardziej znana marka czy też modniejszy design. Dlatego też szukając smartwatcha do biegania, koniecznie trzeba skoncentrować się na własnych potrzebach oraz faktycznych parametrach i możliwościach konkretnych modeli.

d2zhawq

Zegarek sportowy do 500 zł – jakie mamy możliwości?

Czy jednak za mniej niż 500 zł można znaleźć sportowy zegarek, który sprawdzi się podczas treningów? Z całą pewnością tak!

  • Garett Fit 7 Smartband – to tanie rozwiązanie będące w zasadzie opaską treningową, które doskonale sprawdzi się w przypadku amatorskiego uprawiania sportu. Jest ono lekkie, wygodne i oferuje szereg podstawowych funkcji pomiarowych.
  • Garett GPS 2 – jest to nieco droższy smartwatch, który nabyć można już za około 300 zł. Jego cechami wyróżniającymi jest posiadanie wbudowanego moduły GPS, który pozwala na uzyskanie bardzo dokładnych danych o przebiegu treningu czy trasie biegu.
  • Casio G-Shock G-Squad Sync Step Tracker – mimo że jest to klasyczny zegarek sportowy, a nie urządzenie inteligentne, to z całą pewnością warto o nim wspomnieć. Należy on do zbierającej świetne opinie rodziny G-Shock i wyróżnia się świetną jakością, atrakcyjnym designem i przydatnymi funkcjami.
  • Garett GT20S – to idealna opcja dla tych, którym zależy na smartwatchu nadającym się zarówno do treningów, jak i wykorzystania w roli dodatku do codziennych oficjalnych stylizacji do pracy. Posiada on też oczywiście wszystkie niezbędne funkcje przydatne podczas treningów.

Co jasne, decydując się na zegarek do biegania do 500 złotych, trzeba pamiętać, że praktycznie zawsze będzie to rozwiązanie w pewnym sensie kompromisowe. Absolutnie nie znaczy to jednak, że musi to być poważny problem. Realna wartość poszczególnych modeli smartwatchy dla biegaczy zależy w końcu przede wszystkim od oczekiwań i potrzeb użytkowników. A te wcale nie muszą być ukierunkowana na najdroższe produkty z dziesiątkami funkcji i zaawansowanych opcji.

d2zhawq
d2zhawq