Trwa ładowanie...
19-06-2012 10:11

42% Polaków to nadal wierni kibice!

42% Polaków to nadal wierni kibice!Źródło: materiał prasowy/compress
d3x6h48
d3x6h48

Polscy kibice są wielcy? Przed Mistrzostwami 42% z nas deklarowało dumę z drużyny narodowej bez względu na rezultaty meczów. * Według badań przeprowadzonych jeszcze przed startem Mistrzostw przez Homo Homini w ramach akcji „Głowy do góry! Pokaż jak wielkim jesteś kibicem”, dla *42% Polaków bycie wielkim kibicem oznaczało dumę z reprezentacji narodowej bez względu na wyniki meczów.

Czy Polacy po odpadnięciu z rozgrywek drużyny narodowej nadal będą cieszyć z EURO2012? Zgodnie z wynikami badań prawie 30% Polaków to „EUROkibice”, czyli osoby, które raczej nie interesują się piłką i nie oglądają meczów, ale kibicowały z pełnym zaangażowaniem, ponieważ Polska jest gospodarzem Mistrzostw.* Ponad 32% Polaków* to „kibice-tradycjonaliści”, którzy interesują się piłka nożną, oglądają mecze piłkarskie regularnie, ale emocjonują się umiarkowanie, nie pokazując tego na zewnątrz. Wśród Polaków 17% z nas to „wielcy kibice” - pasjonaci piłki, oglądający mecze regularnie i kibicujący emocjonalnie, z pełnym zaangażowaniem, pokazując to na zewnątrz. Biorąc pod uwagę kryterium płci, do „wielkiego kibicowania” przyznało się prawie 24%wszystkich zapytanych mężczyzn i jedynie 11% respondentek.

Głowy góry! Wielcy kibice kibicują dalej!
Polskie kibicowanie stało się naprawdę wielkie i widoczne podczas EURO2012 – między innymi dzięki nowej formule kibicowania z „z twarzą”, zwanej także kibicowaniem „głową do góry”. Na czym polega taki sposób wspierania ukochanej drużyny? Chodzi o trzymanie w górze zdjęcia swojej twarzy wydrukowanej w wielkim formacie. Taki sposób byłby najlepszą niestandardową formą kibicowania dla 35% respondentów w badaniu Homo Homini. Pomysł nie jest skomplikowany, ale samodzielnie trudno go zrealizować ze względu na niezbędny sprzęt techniczny, który podczas EURO2012 udostępniają zupełnie bezpłatnie organizatorzy akcji „Głowy do góry! Pokaż jak wielkim jesteś kibicem.” Akcja odbyła się już w Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu.

Kolejne okazje do kibicowania z głowami do góry to Warszawa 21.06 oraz 28.06 oraz Gdańsk 22.06.

d3x6h48
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3x6h48