Trwa ładowanie...
dxwu689

5 najbardziej praktycznych węzłów krawata. Zobacz, jak właściwie dobrać je do koszuli

Choć wybór odpowiedniego krawata może niekiedy nie być prosty, najtrudniejsze jest właściwe jego zawiązanie. Wypróbuj 5 użytecznych i łatwych węzłów, które urozmaicą twój męski i elegancki styl.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dobranie odpowiedniego krawata to prawdziwa sztuka
Dobranie odpowiedniego krawata to prawdziwa sztuka (Shutterstock.com)
dxwu689

Węzeł Windsdor
Tego typu węzeł nadaje się na uroczystości, podczas których obowiązuje bardzo elegancki i formalny strój. Najlepiej wygląda przy kołnierzykach z szeroko rozstawionymi skrzydełkami oraz takich, które są mocno wycięte. Największym jego plusem jest korzystny wygląd na panach, którzy mają mocny podbródek i długą szyję. Ta zostanie idealnie zbalansowana szczególnie wtedy, kiedy krawat będzie szeroki.

Węzeł Półwinsdor
Tego typu wiązanie najbardziej pasuje do szerokich kołnierzyków o bardzo rozstawionych koniuszkach. Węzeł jest bardzo uniwersalny i nie jest przekombinowany, więc możesz nosić go nawet na co dzień. Jest symetryczny i schludny, więc przypadnie do gustu panom ceniących klasyczny szyk. Możesz wiązać go na krawatach wąskich i średnio-szerokich Choć równie dobrze wygląda na krawatach z grubszych materiałów, najlepiej wygląda na tych, które wykonane są z tkaniny cienkiej i elastycznych. Mocne wiązanie zapewnia komfort, że krawat sam się nie rozwiąże.

Węzeł skrzyżowany
Taki rodzaj wiązania jest bardzo elegancki i doskonale optycznie wpływa na wygląd męskiej sylwetki. Mężczyźni o grubszej szyi od razu zauważą różnicę, kiedy go wypróbują. Niedobrze wygląda na krawatach wykonanych z grubej tkaniny i szerokich, więc jeśli planujesz go wypróbować, zaopatrz się w model wąski. Taki węzeł nosi się na specjalne okazje, więc jeśli wybierasz się na ważne spotkanie biznesowe czy przyjęcie rodzinne, koniecznie sprawdź jego wyszczuplającą moc.

   Pixabay.com
(Pixabay.com)

Wiązanie kent
Ten węzeł często określany jest także mianem "prostego" i "małego", ponieważ wykonuje się go szybko i bezproblemowo. Najlepiej wygląda, kiedy krawat jest dosyć krótki. Jeśli chodzi o materiał, z którego jest wykonany, nie ma wymagań. Tak samo dobrze wygląda na krawacie grubym i szerokim, jak i na wąskim i elastycznym. Jeśli wybrałeś krawat z grubego materiału, postaw na koszulę o małym kołnierzyku.

Węzeł four-in-hand
Ten rodzaj wiązania mężczyźni znają najczęściej od własnych ojców, którzy tłumaczyli im najprostszy sposób na krawat, kiedy byli jeszcze mali. Inaczej nazywamy go "węzłem w czwórkę", "węzłem włoskim" lub "węzłem staroniemieckim". Pasuje na każdą okazję i do różnych typów kołnierzyków, więc bez względu na pozostałe elementy stroju, będzie on odpowiedni i stylowy. To najlepsze wiązanie na co dzień, kiedy nie musisz wyglądać jak od linijki. Węzeł w czwórkę jest nieco asymetryczny i, aby utrzymać jego luźną prezencję, nie należy wiązać go zbyt starannie.

dxwu689

Podziel się opinią

Share
dxwu689
dxwu689