Trwa ładowanie...
Materiał Partnera
gra komputerowa

5 Najlepszych gier komputerowych MMORPG

Gry MMORPG stanowią obecnie jedną z najpopularniejszych gałęzi rozrywki komputerowej. Możliwość interakcji z milionami ludzi z całego świata w olbrzymim, pełnym przygód świecie, to dla wielu graczy wystarczający argument, żeby zainteresować się tematem produkcji online. Atutem gier przez Internet jest również to, że zasadniczo większość z tych RPG-ów, to gry o relatywnie niskich wymaganiach sprzętowych. Dlatego też, bez żadnych kłopotów odpalą się ona również na starym i słabym sprzęcie. W artykule tym, opisano 5 najlepszych (zdaniem graczy) produkcji MMORPG, które wciągną was na wiele godzin.

Share
5 Najlepszych gier komputerowych MMORPG
Źródło: Materiały prasowe
d1jjfma

1. World of Warcraft

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

World of Warcraftjest tytułem, którego zasadniczo nie trzeba przedstawiać. Od momentu w którym gra pojawiła się na rynku (końcówka roku 2004), osiągnęła ona status kultu i przez blisko 14 lat była najbardziej popularną grą MMORPG. Nawet teraz, liczba graczy przekracza 5 milionów. Stwórz swojego bohatera, dołącz do sił Hordy bądź Przymierza i rozpocznij swoją przygodę w bogatym i niezwykle rozbudowanym świecie Azeroth. Do teraz Blizzard (twórcy WOW-a) wypuszczają rozmaite dodatki, które wydłużają popularność WOW-a i znacznie zwiększają kontent. Za relatywnie niewielką cenę miesięcznej subskrypcji otrzymujecie grę, która zapewni wam rozrywkę na lata. Jesteście gotowi na walkę z Królem Liczem i potęgą samego Legionu Potępionych?

2. Final Fantasy XIV

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Final Fantasy to potężna seria gier jRPG, której pierwsza część pojawiła się jeszcze na Nintendo Entertainment System w roku 1987. Od tego czasu Square regularnie wypuszczało kolejne części serii, a niektóre z nich (Final Fantasy VII, VI czy X) są uznawane za najlepsze gry w historii. Final Fantasy XIV to druga próba firmy na zdobycie rynku MMORPG i trzeba przyznać, że udana. Final Fantasy XIV pozwala ci wcielić się w bohatera, który ma ocalić kontynent Eorzea. Kraina ta próbuje pozbierać się po kataklizmie jakim było przywołanie legendarnego smoka, Bahamutha. Final Fantasy XIV posiada niemal wszystkie elementy, które uczyniły z tej serii wzór gier jRPG. System rozmaitych profesji, olbrzymia ilość różnorodnych ras, potężne summony i wciągająca fabuła. Wszystko to czeka na ciebie.

3. The Elder Scrolls Online

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Być fanem gier RPG i nie znać serii The Elder Scrolls to byłaby profanacja. Porównując ją do innych gier w tym zestawieniu TESO jest produkcją bardzo młodą (ma zaledwie pięć lat), ale szybko zdobyła ogromną popularność wśród graczy. The Elder Scrolls dostarcza wam, czyli graczom rozrywkę w otwartym świecie, który momentalnie przypomni wam czasy Morrowinda, Obliviona i Skyrima. Największym atutem TESO jest fakt, że gra jest bezustannie rozwijana, zwłaszcza pod względem fabularnym. Cała kraina Tamriel stoi przed tobą otworem. Czeka na ciebie cała masa interesujących przygód, a każda kolejna misja przybliży cię do odkrycia prawdy o sobie i uratowania Tamriel od zbliżającej się katastrofy. Wspólnie z innymi graczami, osiągnięcie zamierzony cel.

4. Guild Wars 2

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Na przestrzeni lat wielu twórców próbowało upodobnić się do Blizzarda i stworzyć grę MMORPG, która będzie w stanie dorównać bądź nawet pokonać World of Warcraft. Jedną z niewielu gier, której udało się niejako utrzymać wysoki poziom w tym starciu było Guild Wars, które na rynku pojawiło się w 2005 roku. Guild Wars 2 jest kontynuacją tej produkcji, a zarazem wszystkim tym co można oczekiwać od sequela. Jest większa, lepsza i o wiele bardziej rozbudowana. Głównym atutem Guild Wars 2 są dynamiczne eventy które sprawiają, że zawsze macie co robić.
Nawet gracze, którzy osiągną etap endgame'u nie będą mieli czasu na nudę. Ciekawym elementem na który wiele osób zwraca uwagę jest to, że zestaw umiejętności dostępnych dla postaci zależy nie tylko od klasy ale również od dzierżonej broni. Przykładowo mag z sztyletem rzuca inne zaklęcia niż czarodziej posiadający kostur. ArenaNet mogli pójść po najmniejszej linii oporu i stworzyć podróbkę WOW-a. Zamiast tego postanowili stworzyć inną produkcję i wyszło im świetnie.

5. Star Wars The Old Republic

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Uniwersum Star Wars należy do jednego z najbardziej rozbudowanych fikcyjnych światów, jakie kiedykolwiek powstały. Dlatego też na przestrzeni lat pojawiło się tak wiele gier osadzonych "Dawno, dawno temu w odległej galaktyce". Star Wars The Old Republic, kontynuuje historię znaną z Knights of The Old Republic I i II. Vitiate zdołał zdobyć władzę jako lord Sithów i rzucił wyzwanie całej republice. Przeciwko niemu stanęli najpotężniejsi wojownicy tego świata czyli Revan, Meetra Surik i Scourge stanęli do walki, ale zostali pokonani. Teraz ty jesteś ostatnią nadzieją tego świata. Sama gra zabiera cię prosto do świata Gwiezdnych Wojen, ale nie zmusza cię do zostania Jedi. Możesz stanąć zarówno po stronie Republiki jak i Imperium Sithów. Możesz zostać łowcą nagród jak Jango Fett bądź przemytnikiem jak Han Solo.

G2A.COM i oferta gier MMORPG

Jeżeli któryś z tych tytułów was zainteresował, to musicie wiedzieć, że produkcje takie jak World of Warcraft posiadają subskrypcję podczas gdy produkcje takie jak Guild Wars 2 wymagają od was jednorazowej opłaty. Wykorzystajcie wyszukiwarkę zaimplementowaną na stronie G2A.COM. Tam znajdziecie ciekawe oferty na gry MMORPG, które zapewnią wam wiele godzin rozrywki.

d1jjfma

Podziel się opinią

Share
d1jjfma
d1jjfma