Trwa ładowanie...
04-01-2016 12:13

5 teorii konspiracyjnych, które okazały się prawdziwe

5 teorii konspiracyjnych, które okazały się prawdziweŹródło: ŚWIAT NA DŁONI
doak00a
doak00a

(fot. Świat na dłoni)

"Na całym świecie działa przeciwko nam jeden wielki spisek. Jest to wysoce wydajna maszyna, która łączy militarne, dyplomatyczne, wywiadowcze, ekonomiczne, naukowe i polityczne operacje" - miał powiedzieć prezydent USA John F. Kennedy na krótko przed swoją śmiercią. I chyba wiedział, co mówi. Oto kilka dowodów.

Czy amerykańskie władze naprawdę pozwoliły dziesiątkom czarnoskórych umrzeć na chorobę weneryczną? Czy poświęciły życie przypadkowych obywateli podczas sfingowanych ataków terrorystycznych? Jak to było w rzeczywistości z 300 dziećmi zabitymi przez irackich żołnierzy? Czy zbiegli naziści naprawdę pomagali NASA w zdobywaniu kosmosu? Wraz z magazynem "Świat na dłoni" przedstawiamy 5 teorii konspiracyjnych, które okazały się prawdziwe.

Eksperyment z syfilisem w Tuskegee

Kiedy: od 1932 do 1972 r.

doak00a

O co chodziło: eksperymenty przeprowadzone na 400 Afroamerykanach zakażonych syfilisem. Badani byli niewykształconymi farmerami - większość z nich nawet nie wiedziała o swojej chorobie. Zamiast leków podawano im placebo.

Cel projektu: obserwacja przebiegu trzeciej fazy syfilisu u czarnoskórych, podczas której może dojść do wystąpienia paraliżu, chorób serca, ślepoty lub niepoczytalności.

Skutki: podczas eksperymentu zmarło 20 mężczyzn, kolejnych 100 straciło życie w wyniku komplikacji związanych z chorobą, 40 zaraziło swoje żony, które urodziły 19 dzieci z wrodzonym syfilisem.

Kiedy ujawniono prawdę: W maju 1997 roku - opowiedział o tym ówczesny prezydent USA Bill Clinton.

Prezydent Bill Clinton publicznie, przed kamerami telewizyjnymi przeprosił ofiary eksperymentu (fot. Świat na dłoni)

(fot. Świat na dłoni)

doak00a

Operacja Northwoods

Kiedy: marzec 1962 r.

O co chodziło: sztab generalny sił zbrojnych USA stworzył tajny dokument, w którym proponowano przeprowadzenie ataków terrorystycznych nad Zatoką Meksykańską, uzasadniających interwencję wojskową przeciw Kubie.

Cel projektu: celem było pozyskanie poparcia społeczeństwa amerykańskiego dla inwazji wojskowej na Kubę. Operacja obejmowała sfingowane akcje terrorystyczne na terenie USA wymierzone przeciw własnym obywatelom. Liczono się z możliwością utraty życia przez setki ludzi. Planowano ataki terrorystyczne na Florydzie i w Waszyngtonie, wzniecanie pożarów lub porwanie samolotu.

doak00a

Skutki: minister obrony Robert McNamara i prezydent John F. Kennedy odrzucili plan. Operacja Northwoods nie została nigdy zrealizowana.

Kiedy ujawniono prawdę: W 2001 roku.

Amerykanie planowali ataki terrorystyczne na własnym terytorium i przeciw własnym obywatelom (fot. Świat na dłoni)

(fot. Świat na dłoni)

Projekt MK-Ultra

Kiedy: od 1950 do 1973 r.

O co chodziło: projekt CIA, w ramach którego badano możliwości i metody psychicznej manipulacji ludźmi. Sprawdzano wpływ narkotyków, hipnozy, izolacji, wykorzystywania seksualnego czy tortur na ludzki umysł.

doak00a

Przebieg projektu: badania prowadzono na niczego niepodejrzewających osobach w USA i Kanadzie, którym między innymi podawano narkotyki, takie jak LSD. Program był nieetyczny i nielegalny, dlatego pozostawał utajniony.

Skutki: w latach 1974-1975 w prasie pojawiły się pierwsze wzmianki o projekcie MK-Ultra, co doprowadziło do wielkiego skandalu i wszczęcia śledztwa.

Kiedy ujawniono prawdę: w lipcu 2001 roku cała dokumentacja programu MK-Ultra została oficjalne odtajniona. Prezydent Clinton i tym razem publicznie przepraszał.

Do projektu włączyły się 44 uniwersytety, wiele szpitali, więzień i firm farmaceutycznych (fot. Świat na dłoni)

(fot. Świat na dłoni)

doak00a

Zeznanie Nayirah

Kiedy: październik 1990 r.

O co chodziło: Był 2 sierpnia 1990 roku, kiedy elitarne jednostki irackie wtargnęły do Kuwejtu. Wcześniej, w konflikcie iracko-irańskim (1980-1988), USA wspierały Irak, a teraz musiały znaleźć powód, żeby stanąć przeciw siłom irackim.

Cel projektu: pochodząca z Kuwejtu Nayirah al-Sabah przed członkami amerykańskiego Kongresu opowiadała o rzekomych okrucieństwach popełnianych przez irackie wojsko (wedle jej słów żołnierze m.in. wyjmowali dzieci z inkubatorów i rzucali na zimną podłogę, gdzie miały umierać).

doak00a

Skutki: jej zeznania oburzyły Amerykanów, a dziewczynie udało się wzbudzić w społeczeństwie poparcie dla przyłączenia się Stanów Zjednoczonych do wojny w Zatoce Perskiej. Później okazało się, że Nayirah al-Sabah była córką ambasadora Kuwejtu w USA i świadczyła nieprawdę.

Kiedy ujawniono prawdę: w styczniu 1992 roku, zrobił to dziennikarz John McArthur.

Nayirah była perfekcyjnie wyszkolona przez amerykańskich specjalistów i bezbłędnie wykonała zlecone jej zadanie. Przekonała cały świat (fot. Świat na dłoni)

(fot. Świat na dłoni)

Operacja Paperclip

Kiedy: od sierpnia 1945 do 1990 r.

O co chodziło: przewiezienie do USA nazistowskich naukowców i inżynierów, by uczestniczyli w badaniach amerykańskich, a nie sowieckich. Przebieg projektu: alianci przemycili do USA grupę wybitnych naukowców, którzy wcześniej pracowali dla niemieckiego przemysłu rakietowego, byli lekarzami lub specjalistami od broni chemicznej. Do USA trafili między innymi ci, którzy przeprowadzali eksperymenty na ludziach w obozach koncentracyjnych Auschwitz i Dachau. W sumie w Ameryce nowy dom znalazło ponad 1500 nazistowskich naukowców.

Skutki: Wszystkim tym osobom amerykańskie tajne służby umożliwiły pracę na terenie USA. Wymazano z akt ich niechlubną przeszłość oraz przestępstwa, których się dopuścili. Ważniejsze niż zbrodnie było zyskanie dzięki tym ludziom przewagi nad ZSRR.

Kiedy ujawniono prawdę: w 1990 roku.

Niemieccy naukowcy i inżynierowie rakietowi po przyjeździe do bazy Fort Bliss w Teksasie (fot. Świat na dłoni)

[

]( http://swiat-na-dloni.pl/ ) [

]( http://swiat-na-dloni.pl/ )

doak00a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
doak00a