Trwa ładowanie...
13-05-2010 13:52

50% mężczyzn źle dobiera prezerwatywy!

50% mężczyzn źle dobiera prezerwatywy!Źródło: Thinkstock
d4kf7xc
d4kf7xc

Uwaga! Kompleksy wywołują zaburzenia erekcji, choroby weneryczne, a nawet ciąże...

W badaniu przeprowadzonym niedawno przez magazyn "Sexually Transmitted Infections", ustalono że niemal połowa z 436 ankietowanych mężczyzn odnotowuje przypadki uszkodzenia lub zsunięcia się prezerwatywy z członka w trakcie stosunku. Okazuje się, że jedynie co drugi respondent korzysta z kondomów, które są dobrze dopasowane. Dlaczego? Powody wydają się być co najmniej zaskakujące...

Do tej pory za taki stan rzeczy winą obarczano brak świadomości, edukacji seksualnej, krótkowzroczność, czy też nawet - w wielu przypadkach - niewiedzę o występowaniu prezerwatyw w różnych rozmiarach. Obecnie wyłania się nowy problem, na który uwagę zwraca doktor Sarah Alleyne, specjalistka z Lexington- Fayette County Health Department. O czym mowa? Chodzi o męskie ego.

"W proces zakupu kondomów, zbyt często zaangażowane jest ego. Każdy mężczyzna pragnie być dobrze wyposażony przez naturę...", wyjaśnia doktor Alleyne na łamach "SunSentinel.com". Dlatego też, niepewni siebie faceci, którzy niezbyt komfortowo czują się sami ze sobą, sięgają po gumki z oznaczeniem XXL. Nieuzasadnione kompleksy powodują tym samym, że przy kasie niektórzy z nas odczuwają wstyd... przed sprzedawcą, przed innymi ludźmi, czy też później przed partnerką. Kupno prezerwatyw samo w sobie bywa czynnością krępującą, natomiast zakup numerów S, czy M, jedynie potęguje te nieprzyjemne uczucia.

d4kf7xc

Takie podejście do sprawy nie może oczywiście prowadzić do niczego dobrego. Wszak, prezerwatywy to nie książki czy trofea, które eksponujemy na półkach. Należy pamiętać, że ich podstawowym i jedynym zadaniem jest ochrona, zapewnienie bezpieczeństwa. "Gumki", mają sprawiać, że podczas stosunku czujemy się komfortowo i pewnie, aczkolwiek w rzeczywistości u 50% mężczyzn jedynie utrudniają one zbliżenie.

Doktor Richard A. Crosby, w wypowiedzi dla cytowanego wyżej portalu, poza oczywistymi niebezpieczeństwami, jakie wiążą się z nieodpowiednio dopasowanym zabezpieczeniem - szereg chorób wenerycznych oraz możliwość niechcianej ciąży - zwraca również uwagę na bardziej praktyczny aspekt sprawy. "Spójrzmy prawdzie w oczy, seks musi być przyjemny. To właśnie dlatego ludzie go uprawiają." Natomiast ustawicznie zsuwający się płaszczyk z lateksu, może skutecznie uprzykrzyć tę czynność. Nawet na tyle, by zaburzyć trwałość erekcji.

Stąd apel seksuologów, by wyzbyć się ewentualnych uprzedzeń i obaw. Ostatecznie, przecież nawet gdyby - co jest praktycznie niemożliwe - kasjerka spojrzała na Ciebie z politowaniem przejeżdżając laserem po kartoniku prezerwatyw "dla piętnastolatków", co z tego? Przecież to zupełnie obca Ci osoba, której najprawdopodobniej nigdy już więcej nie zobaczysz. A teraz zastanów się, czym ryzykujesz, kupując kondomy o kilka rozmiarów za duże...

d4kf7xc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4kf7xc