Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany Lancerto

6 cech dobrze skrojonej marynarki męskiej

Jeszcze jakiś czas temu marynarkę kupowano w komplecie z garniturem. Dzisiaj nie tylko można ją kupić odrębnie, ale warto komponować z różnymi ubraniami. Tym samym staje się interesującym dodatkiem do wielu stylizacji. Aby jednak prezentować się w niej świetnie, musimy sięgnąć po marynarkę dobrze skrojoną.

Share
 Źródło: materiały partnera
d1n8wgr

Na wybór marynarek nie możemy narzekać. Są dostępne w renomowanych salonach z garniturami i w sklepach sieciowych. Jednak nie w każdej marynarce będziemy wyglądać równie dobrze. Wpływ ma na to jakość materiału, z jakiego jest uszyta, kolory i krój. Dzisiaj skupimy się na tym ostatnim – jak poznać, że nasza marynarka jest skrojona w sposób profesjonalny?

Dopasowane ramiona


Kiedy mamy na sobie dobrze skrojoną marynarkę, to w ramionach materiał układa się na płasko. Szew ma taką samą długość jak nasze ramiona. Tam, gdzie kończy się ramię, ramiona marynarki powinny stykać się z rękawami. Niektórzy błędnie sięgają po modele szersze, ale wtedy marynarka źle się układa zwłaszcza podczas ruchu. Powstają wtedy nieestetyczne marszczenia i fałdy.

Szerokość marynarki


Przed zakupem dobrze zmierzmy obwód swojej klatki piersiowej, by wybrać marynarkę o odpowiedniej szerokości. Czasem Panowie kupują nieco luźniejszy model, chcąc tym samym zatuszować zbędne kilogramy. Niestety nie jest to najlepsze rozwiązanie. Marynarka będzie się marszczyć i optycznie sylwetka wyda się masywniejsza. Nie można też przesadzić w drugą stronę. Za mały rozmiar oznacza, że marynarka będzie bardzo opięta, co stanie się widoczne szczególnie w okolicach klap i guzików.

d1n8wgr

Długość marynarki

Nie bez znaczenia jest długość marynarki. Marynarka powinna dzielić nasze ciało na dwie równe części. Wystarczy, że po założeniu marynarki staniemy przed lustrem i przyjrzymy się, czy jej długość nie zaburza sylwetki. Sprawdzić to możemy również poprzez luźne spuszczenie wyprostowanych rąk. Dopasowana długością marynarka nie może kończyć się ani niżej, ani wyżej niż nasada kciuka. Jeśli czeka nas zakup marynarki do garnituru, to zwracamy uwagę na linię pośladków – ubranie powinno prawie całkowicie je zakrywać.

Długość rękawów

Następną rzeczą, na jaką patrzymy, jest długość rękawów. Przy dobrze skrojonej marynarce koniec rękawa znajduje się 2 cm nad przegubem nadgarstka. Marynarka musi odsłaniać kawałek mankietu koszuli. Jeśli jej rękawy są zbyt długie, to wygląda to źle. Nieodpowiednia długość rękawów to częsty problem w przypadku marynarek w sklepach sieciowych. Z tego względu warta uwagi jest marynarka męska od Lancerto, przy której możliwe są delikatne przeróbki krawieckie.

Klapy marynarki

Szerokość klap powinniśmy dostosować do naszej sylwetki. Mając masywniejszą figurę, lepsze będą te nieco szersze, a jeśli jesteśmy raczej szczupłej postury, to koncentrujmy się na marynarkach z węższymi klapami. Bardzo ważne, by dobrze przylegały do klatki piersiowej na całej długości. Jeżeli gdzieś odstają, to znak, że marynarka jest źle dopasowana.

Staranność szycia

I na koniec, kiedy już zweryfikujemy podstawowe proporcje, przyjrzyjmy się szyciu i szwom. Mają być równe i staranne. W przypadku marynarki nie ma miejsca na niedociągnięcia.

Artykuł sponsorowany Lancerto
d1n8wgr
d1n8wgr