Trwa ładowanie...
24-05-2011 10:25

63 lata i za wysokie libido?

63 lata i za wysokie libido?Źródło: Jupiterimages
dpevbgx
dpevbgx

Biorę środki zapisane przez lekarza. Od kiedy przestałem mieć problemy ze wzwodem, zacząłem się znowu oglądać za kobietami - i to dużo młodszymi. Wcześniej wydawało mi się, że wypadłem już z tej gry, ale widać nadal się podobam. Dotąd byłem jej wierny, ale wydaje mi się, że głównie to był jednak strach przed tym, że mogę się nie sprawdzić z kimś innym. Mam 63 lata i seks dosłownie cały czas chodzi mi po głowie, jakbym znowu był nastolatkiem. Co zrobić? Czy to może być wpływ lekarstw?

Odpowiedź

Po dłuższym lub krótszym okresie spadku aktywności seksualnej poczuł Pan przypływ możliwości w tym zakresie. Nic więc dziwnego, że chce Pan z tych możliwości korzystać. Nie pisze Pan nic na temat intensywności czy zadowolenia z życia seksualnego z partnerką, dlatego też trudno mi jednoznacznie zinterpretować przyczyny opisywanej przez Pana sytuacji.

Odczuwa Pan wyraźnie potrzeby seksualne oraz chęć zaistnienia w męskiej roli, nic więc dziwnego, że zauważa Pan kobiety. Jeśli jednak - z różnych przyczyn - nie jest Pan w stanie realizować popędu seksualnego w obecnym związku, odczuwany popęd seksualny kieruje się w stronę innych kobiet. W opisywanej sytuacji zaproponowałbym podjęcie próby spożytkowania odczuwanego przez Pana popędu w związku partnerskim.

Jeśli Pana potrzeby seksualne pozostaną w tym związku zaspokojone - nie będzie odczuwał Pan potrzeby zbliżenia się do innych kobiet.

Radosław Jerzy Utnik - psycholog-seksuolog, członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

dpevbgx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dpevbgx