Trwa ładowanie...
08-04-2015 10:52

7 dodatkowych centymetrów? To nie żart!

7 dodatkowych centymetrów? To nie żart!Źródło: informacja prasowa/Conhpol
d4iy24u
d4iy24u

Wygląd jest z reguły głównym źródłem informacji, które otrzymujemy w trakcie pierwszej interakcji. W kulturze współczesnej postrzegany jest jako znak charakteryzujący miejsce człowieka w społeczeństwie. Często na jego podstawie budujemy zewnętrzny obraz osobowości drugiej osoby. Bywa również czynnikiem decydującym o przebiegu wzajemnych relacji.

Wagę, jaką przykładamy do wyglądu potwierdzają również badania przeprowadzone przez CBOS. Wynika z nich, że według zdecydowanej większości Polaków, dobra prezencja człowieka sprzyja powodzeniu w życiu osobistym i zawodowym (prawie trzy czwarte badanych). Co więcej, niemal jedna trzecia ankietowanych stwierdziła, że w sferze zawodowej atrakcyjny wygląd praktycznie przesądza o możliwości sukcesu.

Za jedną z najważniejszych cech wyglądu uważany jest wzrost. Wysoki kojarzony jest z pozytywnymi opiniami – pewnością siebie, rzetelnością, zdecydowaniem i kompetencjami. Natomiast negatywne opinie często są przypisywane osobom niskim. Co ciekawe, dotyczy to przede wszystkim mężczyzn. Niski wzrost często bywa hamulcem w ich karierze zawodowej - kwalifikacje i kompetencje osób mierzących mniej niż 170-180 cm nie budzą zaufania, rzadko kiedy powierza im się funkcje kierownicze. Z badań przeprowadzonych przez „Journal of Personality and Individual Differences” płynie kolejny wniosek - kobiety na partnera wybierają mężczyzn wyższych od siebie.

Co zrobić, aby zyskać kilka dodatkowych centymetrów? Z pomocą nadchodzą fryzjerzy oraz projektanci garderoby. Ci pierwsi dobierając odpowiednią fryzurę, potrafią dodać optycznie nawet kilka centymetrów. Kolejne można uzyskać dzięki monochromatycznym zestawieniom ubrań, garniturom w prążki oraz ciemnym tonacjom. Należy również zadbać o odpowiednią, wyprostowaną postawę ciała. Dobrym sposobem, naturalnie wymuszającym prostowanie się, są cieszące się coraz większą popularnością buty podwyższające.

d4iy24u

Nie, nie proponujemy mężczyznom butów na obcasie – mówi Sebastian Konopka, z firmy Conhpol, polskiego producenta obuwia. Niewidoczny, innowacyjny system plus dodaje mężczyźnie aż 7 cm wzrostu. Jego idea tkwi w zastosowaniu specjalnej wkładki umieszczonej w tylnej części buta. Dzięki temu nie widać samego podwyższenia, jedynie zapiętek jest wyższy, co w rezultacie daje naturalny efekt. Obcas pozostaje standardowy i ma normalną wysokość. – dodaje. Obuwie pasuje do klasycznego stroju wizytowego, jak i sportowego casualu. Świetnie sprawdzi się na co dzień, w kontaktach biznesowych, a także w towarzystwie partnerki, która założy szpilki na wieczorne przyjęcie.

Wysoki, czy nie, pamiętaj, że przysłowie jak Cię widzą, tak Cię piszą jest ciągle aktualne. Dlatego, aby być pozytywnie postrzeganym w towarzystwie, należy zadbać o wszystkie elementy – ubranie, obuwie, fryzura oraz odpowiednia, pewna siebie postawa ciała. Warto również dodać uśmiech, ponieważ tak, jak śpiewa pewna australijska wokalistka – bez uśmiechu, nigdy nie jesteś kompletnie ubrany.

d4iy24u
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4iy24u