7 niecodziennych zastosowań piwa!
04.09.2013 | aktual.: 27.12.2016 15:21
Co jeszcze można zrobić z piwem?
Piwosze mogą się obruszyć. Ten artykuł nie będzie bowiem traktował o walorach smakowych złocistego trunku. Postaramy się skupić na niecodziennych zastosowaniach najpopularniejszego napoju alkoholowego na świecie.
To prawda, że tylko kawy i herbaty wypijamy więcej niż piwa. Ale czy to rzeczywiście jedyne, co można z nim zrobić? Większość mężczyzn w tej chwili zamilknie, nieznane są bowiem nam sekrety naszych babć. To kobiety przez lata gromadziły wiedzę, która pozwalała im na radzenie sobie w sytuacjach, gdy pewne produkty nie były dostępne. Któż z nas, przychodząc z pracy wyjmuje butelkę, odkapslowuje ją i...
Panowie, to co one wyprawiają z piwem nam nie mieści się w głowach!
Piwo odżywi twoją skórę!
Jeśli masz kłopoty z cerą, a wstydzisz się tych wszystkich "babskich" specyfików, które możesz zobaczyć w setkach telewizyjnych reklam, sięgnij po piwo. Wystarczy, że wymieszasz je np. z łyżeczką miodu i odrobiną octu jabłkowego, a otrzymasz odżywkę do suchej skóry. Wystarczy, że wytrzymasz niecałe 30 minut z maseczką na twarzy, a twoja skóra stanie się niesamowicie gładka. Możesz także do swojego ulubionego napoju dodać trochę octu winogronowego i oliwy. Tak przygotowanym tonikiem należy sobie regularnie przemywać twarz.
Piwo do marynaty! Palce lizać!
Na pewno widziałeś jak ci wszyscy niesamowici telewizyjni kucharze wlewają do potraw wino. To ono kojarzy się z wykwintną kuchnią. Większość z nas myśli, że jedynym jedzeniem, które współgra z piwem są chipsy i kiełbaski z grilla. Panowie, piwo wyśmienicie wpływa na smak mięsa. W sieci aż roi się od przepisów. Kiedy przeczytacie o żeberkach w marynacie z ciemnego piwa, pokochacie gotowanie.
Polerowanie piwem? Tak, to działa!
Zostało ci trochę piwa po wczorajszej imprezie? Nie wylewaj go! To świetny środek do polerowania mebli. Weź miękką szmatkę, zwilż ją ukochanym "browarkiem" i przetrzyj drewniane powierzchnie. Tylko nie przesadzaj, twoje krzesła i stół nie muszą się upić. Ściereczka powinna być jedynie wilgotna. Jeśli będzie bardzo mokra, drewno może zmatowieć.
Piwo jest doskonałym nawozem
Podlewanie kwiatów mocnym piwem to nie najlepszy pomysł. Ale piwko o zmniejszonej zawartości procentów, nawet te lekko zwietrzałe, można z powodzeniem wykorzystać jako nawóz. Na niektórych stronach dla ogrodników i działkowców zamieszczane są zdjęcia przedstawiające wkopane w ziemię (szyjkami do dołu) butelki. To nie przypadek. Ci ludzie wiedzą, że rośliny też chcą się napić...
Umyj włosy piwem!
Idź z piwem pod prysznic! Tam też możesz mieć z niego pożytek. Wystarczy, że wylejesz je sobie na włosy. A jeśli jeszcze dodasz do piwa jedno jajko... Ten piwny balsam sprawi, że kondycja twojej skóry na głowie ulegnie znacznej poprawie, a włosy nabiorą blasku i będą miękkie. Owszem, teraz już można kupić produkty do pielęgnacji włosów, które zawierają nasz chmielowy przysmak, ale postaw na starą szkołę. Nasze babcie używały piwka.
Piwo na ból brzucha!
Nacieraliśmy się piwem, myliśmy nim twarz i włosy, dodawaliśmy je do potraw i czyściliśmy nim meble. Cóż, tym razem będziemy musieli trochę go wypić. Po co? Oczywiście nie po to, żeby zaszumiało nam w głowach. Chodzi raczej o usprawnienie pracy żołądka. Pewnie znajdą się osoby, które będą twierdziły, że to mit i farmaceuci oraz lekarze od dawna już nie polecają tego sposobu. Ale, czy jeśli oni tego już nie polecają, to znaczy, że to przestało skutkować... Na zdrowie!
Ijuh, facet.wp.pl