Trwa ładowanie...
dzpqki8
Ciekawostki

72-latek przetrwał prawie trzy tygodnie w lesie, jadł żaby i jaszczurki

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
72-latek przetrwał prawie trzy tygodnie w lesie, jadł żaby i jaszczurki
(abclocal.go.com)
dzpqki8

72-letni Amerykanin przeżył blisko trzy tygodnie w leśnych ostępach gór w północnej Kalifornii. Jak poinformował w poniedziałek dziennik "San Francisco Chronicle", wyczerpanego staruszka znaleźli myśliwi.

24 września mężczyzna wybrał się ze swym przyjacielem do lasu na polowanie. Gdy się rozdzielili, 72-latek zszedł ze szlaku, a następnie, na skutek upadku i uderzenia głową w kamień stracił przytomność. Gdy ją odzyskał, nie wiedział już, gdzie się znajduje.

Podjęte przez policję i służby ratownicze poszukiwania zaginionego nie przyniosły żadnego rezultatu. Mężczyzna przez 19 dni błąkał się po położnych w górach leśnych ostępach, zmagając się z głodem, zimnem i śniegiem. Żywił się jagodami, żabami, wiewiórkami i jaszczurkami. Nocami szukał schronienia pod konarami drzew.

Udało mu się jednak przetrwać. Myśliwi odnaleźli go w sobotę w hrabstwie Mendocino. Zagubionego wyprowadzono z lasu i przetransportowano śmigłowcem ratowniczym do miejscowości Ukiah.

Mężczyzna był wyczerpany, ale szybko doszedł do siebie i po krótkiej hospitalizacji - jak poinformowały lokalne media - wrócił do domu. (PAP)

sp/Ijuh

Zobacz: Poradnik przetrwania w życiu Beara Gryllsa

dzpqki8

Podziel się opinią

Share
dzpqki8
dzpqki8