Trwa ładowanie...

"A może pora wreszcie, aby Londyn sam się zaczął za siebie modlić?" Kontrowersyjne słowa polskiej blogerki o zamachu

Kiedy do Londynu spływają słowa otuchy i wsparcie z całego świata, polska blogerka Irena Szafrańska jednym wpisem wywołała burzę w sieci. "A może pora wreszcie, aby Londyn sam się zaczął za siebie modlić?" – pisze na Twitterze. I w popieraniu czynów, a nie pustych słów, nie jest odosobniona.

"A może pora wreszcie, aby Londyn sam się zaczął za siebie modlić?" Kontrowersyjne słowa polskiej blogerki o zamachuŹródło: Getty Images
dce6ugi
dce6ugi

Sobotni zamach w Londynie, podczas którego zginęło 7 osób, a wiele zostało rannych, wywołał poruszenie na całym świecie. W mediach społecznościowych pojawiają się kondolencje i wyrazy współczucia od polityków, gwiazd i zwykłych internautów. Sytuację skomentowała także premier Beata Szydło, która apeluje o "odważne przeciwstawienie się terroryzmowi":. "Zrobimy wszystko, co możemy, by pomóc Londynowi i Wielkiej Brytanii" – napisał Donald Trump. Z kolei Emmanuel Macron wstawił na Twittera wpis o tym, że w takich sytuacjach "Francja bardziej niż kiedykolwiek jednoczy się ze Zjednoczonym Królestwem".

Twitter
Źródło: Twitter

W sieci wrze od dyskusji na temat tego, co Wielka Brytania powinna zrobić, a czego nie robi w związku z terroryzmem. Wielu internautów zauważa, że sama modlitwa w intencji ofiar nie wystarczy. Potrzebne są czyny.

"Modlimy się za Londyn tak, jak modliliśmy się za Manchester. Musimy w końcu zrobić coś więcej niż tylko się modlić" – grzmi jeden z twitterowiczów. Hasztag #PrayForLondon zyskał ogromną popularność już parę minut po zamachu. Jednak nie wszyscy są mu tak przychylni. "Londyn nie potrzebuje kolejnych hasztagów i patetycznych memów. Potrzebuje prawdziwej walki z terroryzmem" – czytamy w sieci.

Twitter
Źródło: Twitter

Głos w tej sprawie zabrała także prawicowa blogerka Irena Szafrańska, która najwyraźniej nie zamierza współczuć ofiarom zamachu. "Pray for London? A może pora wreszcie by Londyn zaczął się sam za siebie modlić? Bo my to robimy co dzień" – napisała na swoim koncie na Twitterze.

Co prawda w badaniach z 2015 roku wyszło, że Wielka Brytania to jeden z najmniej religijnych krajów na świecie. Ale w takiej sytuacji dobre słowo i modlitwa nikomu nie zaszkodzą.

dce6ugi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dce6ugi

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj