Trwa ładowanie...

Agnieszka Grochowska - takiej jej nie widzieliście

Share
Agnieszka Grochowska - takiej jej nie widzieliście
Źródło: Akson Studio
d1mooz3

W filmie Andrzeja Wajdy "Wałęsa" w rolę charyzmatycznej żony przywódcy Solidarności wciela się Agnieszka Grochowska. - Mam niezwykłą przyjemność grać Danutę Wałęsę, osobę dla mnie niezwykle fascynującą - mówi aktorka.

Żona słynnego Lecha Wałęsy jest matką ośmiorga dzieci, która bardzo często musiała radzić sobie sama z wychowywaniem potomstwa - mąż był przecież w tamtych czasach bardzo silnie zaangażowany w działania opozycyjne. W domu bywał więc rzadko.

(fot. Akson Studio)

d1mooz3

Przez plan filmowy przewinęło się 22 młodych aktorów, którzy wcielali się w potomstwo Państwa Wałęsów w różnym wieku. - Czasem mam takie wrażenie, że ja prawie w ogóle nic nie gram, muszę tylko te dzieci jakoś ogarnąć - wyznaje ze śmiechem Agnieszka Grochowska, która prywatnie nie jest jeszcze mamą.

(fot. Akson Studio)

Mimo wielu różnic Agnieszkę Grochowską i Danutę Wałęsę łączy jedna ważna cecha. Reżyser nie bez kozery wybrał właśnie tę aktorkę do roli Wałęsowej. - Agnieszka Grochowska właśnie ma taką głęboką, ludzką prawdę, którą chciałem uzyskać w przypadku tej postaci - wspomina Andrzej Wajda.

(fot. Akson Studio)

d1mooz3

Choć od lat żyła w cieniu męża, nie ma wątpliwości, że Danuta Wałęsa jest wielką kobietą - cierpliwą, wytrwałą, odważną. Takie właśnie kobiety - szczególnie 8 marca, czyli w dniu ich święta, powinny być nagradzane za siłę charakteru, którą podbijają na co dzień świat.

* Agnieszka Grochowska w roli Danuty Wałęsy - MATERIAŁ WIDEO*

Agnieszka Grochowska - sylwetka

Jedna z najbardziej utalentowanych polskich aktorek młodego pokolenia, szerokiej publiczności znana z udziału w głośnej komedii romantycznej „Tylko mnie kochaj”. Urodziła się 31 grudnia 1979 roku w Warszawie.

d1mooz3

W 2002 roku ukończyła tamtejszą Akademię Teatralną, mając już wówczas na koncie główną rolę w spektaklu Teatru TV „Beatryks Cenci” (2001) wg Juliusza Słowackiego w reżyserii Jana Englerta. W 2002 roku po raz pierwszy zagrała u przyszłego męża, reżysera Dariusza Gajewskiego w „Alarmie”, rok później pojawiając się u niego ponownie, w nagrodzonej Złotymi Lwami na FPFF w Gdyni „Warszawie” (2003). W 2003 roku wystąpiła też jako tytułowa „Zaginiona” w popularnym serialu Andrzeja Kostenki z Danutą Stenką i Janem Fryczem w rolach głównych. W 2004 roku zagrała w tytułowej roli w polsko-szwedzkim dramacie „Podróż Niny”, pojawiła się w dwóch niemieckich produkcjach (m.in. „Unterwegs”) oraz zasłynęła z występu u boku Michała Żebrowskiego w „Pręgach”.

Pełny profil aktorki w serwisie film.wp.pl

d1mooz3

Podziel się opinią

Share
d1mooz3
d1mooz3