Trwa ładowanie...

Akcesoria dla rowerzysty. Warto wziąć je pod uwagę

Jazda na rowerze powinna być czystą przyjemnością. Wieczorne przejażdżki mogą być jednak niebezpieczne. Należy zadbać nie tylko o zabawę, ale i o bezpieczeństwo.

Akcesoria dla rowerzysty. Warto wziąć je pod uwagęŹródło: iStock.com
d1hpx3h
d1hpx3h

Licznik rowerowy mierzy prędkość jazdy na rowerze. Ten dodatek jest stosowany już od lat przez profesjonalistów i amatorów. Wraz z rozwojem technologii powstają też nowsze modele, które posiadają więcej możliwości. Przy wyborze licznika należy pamiętać, aby ekran był odpowiednio duży i czytelny. Małe cyferki, ciężkie do rozczytania mogą za bardzo rozpraszać uwagę, co zmniejsza bezpieczeństwo.

Dla bardziej wymagających powstały liczniki z opcją GPS. Dzięki nawigacji nigdy się nie zgubicie, jeśli bateria w telefonie zawiedzie. Akumulator wytrzymuje stałą pracę nawet do 18 godzin.

Warto zadbać o odpowiednie oświetlenie, aby zagwarantować sobie widoczność na drodze. Lampki gorszej jakości mogą być niewystarczające. Słaba moc ciągnie za sobą konsekwencję gorszej widoczności.

Słuchanie muzyki przez słuchawki może być bardzo ryzykowne. Szczególnie na bardziej ruchliwych drogach. Obniżają koncentrację i sprawiają, że możemy nie usłyszeć nadjeżdżającego samochodu. Jest inne rozwiązanie jeśli nie możecie się rozstać z muzyką. Głośnik jest całkowicie bezpieczny i w niczym wam nie będzie przeszkadzać

d1hpx3h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1hpx3h