Trwa ładowanie...
05-06-2014 15:38

Alaska, tylko dla prawdziwych twardzieli!

Share
Alaska, tylko dla prawdziwych twardzieli!Źródło: Biuro Prasowe National Geographic Channel
d27fei2

Cztery drużyny survivalowców zmierzą się z jednym z najtrudniejszych miejsc na Ziemi, podczas niezwykle trudnej, 11-etapowej wyprawy. Premiera drugiego sezonu serii „Przetrwać na Alasce” – czwartek, 3 lipca o godz. 21:00, na National Geographic Channel.

Powierzchnia 5 razy większa od naszego kraju, populacja mniejsza niż Krakowa, surowy klimat, dzika fauna… Alaska to kraina pełna tajemnic i terenów nietkniętych przez cywilizację. Może być przez to atrakcyjnym kierunkiem wypraw dla spragnionych wrażeń podróżników. Jednocześnie może stać się ogromnym zagrożeniem dla mało doświadczonych miłośników sztuki przetrwania.

W 12 odcinkach nowej serii „Przetrwać na Alasce” widzowie National Geographic Channel będą mogli zobaczyć, jak najznakomitsi survivalowcy walczą z własnymi słabościami i nieprzychylnym środowiskiem tego amerykańskiego stanu, podczas dramatycznie trudnej wyprawy.

d27fei2

Cztery drużyny - leśnicy, alpiniści, byli wojskowi i sportowcy dyscyplin wytrzymałościowych - mają do pokonania trasę długości 2400 kilometrów, biegnącą przez dzikie ostępy Alaski. Wszystko, czego potrzebują do przetrwania musi zmieścić się w niesionym na plecach ekwipunku. W programie zobaczymy, jak radzą sobie w lodowato zimnych rzecznych dolinach, na odkrytych górskich grzbietach i wysokich szczytach, jak dzielnie stawiają czoła nieprzyjaznym drapieżnikom, głodowi oraz niebezpiecznym warunkom pogodowym.

Drużyna wojskowych to: Grady Powell, były żołnierz amerykańskich Zielonych Beretów i doświadczony pilot lądowy, Jared Ogden, były żołnierz amerykańskiej marynarki wojennej oraz Rudy Reyes, były snajper oddziałów rozpoznania amerykańskich Marines, weteran wojen w Iraku i Afganistanie. W grupie „wytrzymałościowców” znajdą się: Dallas Seavey, najmłodszy zwycięzca Iditarod - wyczerpującego, liczącego 1.610 kilometrów wyścigu przez Alaskę, Sean Burch, sześciokrotny rekordzista świata we wspinaczce alpejskiej oraz Eddie Ahyakak, urodzony na Alasce maratończyk. Szeregi zespołu alpinistów zasilą z kolei: Marty Raney, weteran wśród górskich przewodników, który poprowadził ponad 20 wypraw na i wokół Denali, najwyższego szczytu Ameryki Północnej oraz dwóch wspinaczy ekstremalnych – Tyler Johnson oraz Thomas Ginn. Jedyna kobieta biorąca udział w rywalizacji - „Timber” Tina Scheer - znajdzie się w brygadzie leśników. Jej towarzyszami będą: Jimmy Gaydos, specjalista od survivalu w dzikich ostępach i Yote Robertson,
przewodnik po leśnych głuszach.

Wszyscy uczestnicy zostaną zrzuceni z samolotu w samo serce alaskańskiej głuszy. Na każdym etapie wyprawy mają 60 godzin na przedostanie się do strefy ewakuacji. Nie da się tu wykorzystać sprawdzonych chwytów. Na poszczególnych odcinkach brak jest wygodnych hoteli, czy urządzeń elektrycznych. Nasi śmiałkowie będą się przebijać przez jeden z najbardziej nieprzyjaznych terenów naszej planety, korzystając wyłącznie z własnej pomysłowości i sprytu oraz dysponując na poszczególnych etapach tylko skromnymi deputatami 1000 gram fasoli i ryżu.

Już na pierwszym etapie wyścigu zespoły przemierzą 50-kilometrowy odcinek prowadzący przez zdradliwy lodowiec, przeżyją zejście do 610-metrowego wąwozu oraz spływ 24-kilometrowym odcinkiem rwącego potoku. Będą spać w „śniegowych trumnach”, powozić psie zaprzęgi i zajadać się na kolację … wiewiórkami. Zamoczą się po kolana w lodowatej wodzie, a jeden z uczestników wpadnie po pachy do ukrytej lodowej szczeliny. Inny natomiast wypadnie z łódki i niemal utonie, niesiony rwącym nurtem górskiego potoku. A to dopiero początek zmagań!

Pierwszy odcinek drugiego sezonu „Przetrwać na Alasce” zobaczymy na National Geographic Channel w czwartek, 3 lipca, o godz. 21:00.

d27fei2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d27fei2
d27fei2