Trwa ładowanie...

Altruiści są atrakcyjniejsi

Altruiści są atrakcyjniejsiŹródło: Jupiterimages
d4dq0bq
d4dq0bq

Męskim okiem * *Zachowania altruistyczne – np. oddawanie krwi, czy praca w hospicjum – zwiększają atrakcyjność seksualną. Do takich wniosków doszli brytyjscy naukowcy z University of Nottingham po przeprowadzeniu serii doświadczeń na 1000 osobowej grupie osób.

Wszystkich badanych pytano m.in. jakich cech poszukują u partnera. Okazało się, że bardzo wysoko (zwłaszcza u pań) punktują osoby, które mogą pochwalić się zachowaniem altruistycznym.

Ludzie są jednym z niewielu gatunków, które cechują tego typu zachowania. Dotychczas uważano, że gotowość narażania się na niebezpieczeństwo, by pomóc innym bez wyraźnej korzyści jest związana z zasadą wzajemności i zasadą budowania własnej dobrej reputacji. Jednak zdaniem Brytyjczyków wyniki badań mogą świadczyć o innych korzeniach tego typu zachowań.

- Rozwój mózgu sprawił, że ludzie zaczęli inwestować więcej wysiłku w wychowanie dzieci. Dla naszych przodków ważne stało się znalezienie partnera gotowego i zdolnego stworzyć dobry, długotrwały związek. Objawy altruizmu mogły stanowić cenną wskazówkę na ten temat - wyjaśnia prowadzący badania dr Tim Philips.

d4dq0bq

* Szkolenie "wojowników śmierci" Szkolenie "wojowników śmierci"*

*Męskim okiem * Warto zapamiętać wyniki brytyjskich badań. I warto raz na jakiś czas honorowo oddać krew, czy w inny sposób wykazać się empatią. Jak się bowiem okazuje ten kto, dwa razy daje – nie tylko dobrze daje, ale również sporo może dostać w zamian. Również od partnerki.

(eMPi, Kabron)

* Kebab z nieboszczykiem Kebab z nieboszczykiem*

* Szkolenie "wojowników śmierci" Szkolenie "wojowników śmierci"*

d4dq0bq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4dq0bq