Trwa ładowanie...
10-04-2014 15:29

Aparat z systemem Android

Aparat z systemem Android
dwzy5zn
dwzy5zn

Nikon prezentuje aparat kompaktowy Nikon COOLPIX S810c, działający pod kontrolą systemu operacyjnego AndroidTM w wersji 4.2.2 Jelly Bean. Dzięki wbudowanemu modułowi Wi-Fi nowy model umożliwia bezpośredni dostęp do portali społecznościowych oraz aplikacji fotograficznych i gier oferowanych w serwisie Google PlayTM. Ponadto, COOLPIX S810c został wyposażony w szereg rozwiązań gwarantujących wysoką jakość zdjęć i filmów w rozdzielczości Full HD. W aparacie zastosowano m.in. matrycę CMOS o rozdzielczości 16 mln pikseli, obiektyw NIKKOR z 12-krotnym zoomem optycznym oraz dotykowy ekran LCD o przekątnej 3,7 cala.

Bądź w centrum wydarzeń
Nikon COOLPIX S810c w porównaniu do swojego poprzednika (modelu COOLPIX S800c) pozwala jeszcze bardziej zbliżyć się do centrum wydarzeń i uchwycić więcej szczegółów. Jest to możliwe m.in. dzięki zastosowaniu obiektywu NIKKOR z imponującym, 12-krotnym zoomem optycznym i maksymalnie 24-krotnym zoomem cyfrowym Dynamic Fine Zoom . Matryca CMOS o rozdzielczości 16 mln pikseli wykonana w technologii BSI zapewnia doskonałą jakość zdjęć i filmów Full HD również przy słabym świetle, na przykład podczas fotografowania we wnętrzach.

Funkcje społecznościowe
Dzięki systemowi operacyjnemu AndroidTM, COOLPIX S810c zapewnia natychmiastowy dostęp do serwisów społecznościowych, pozwalając kontaktować się z rodziną i znajomymi oraz dzielić się z nimi zdjęciami i filmami. Zarejestrowane obrazy można także bezpłatnie przechowywać w fabrycznie zainstalowanej aplikacji Nikon Image Space oferującej 20GB przestrzeni, a jeśli to nie wystarczy – skorzystać z działającej w chmurze usługi Google DriveTM i otrzymać 15GB darmowej przestrzeni na przechowywanie plików.

Rozrywka i funkcjonalność
Osoby pragnące wykazać się kreatywnością docenią możliwość zastosowania jednego z jedenastu dostępnych w aparacie efektów specjalnych oraz pobierania aplikacji do retuszu, takich jak Snapseed czy korzystania z usługi Google+ PhotosTM.

dwzy5zn

Dodatkowe atuty

- Filmy Full HD – funkcja nagrywania filmów Full HD (1080p, 30 kl./s) z zoomem optycznym i dźwiękiem stereo.
Dostępny tryb slow motion z prędkością 240 kl./s.
- Procesor EXPEED C2 – umożliwia sprawne wykonywanie wyraźnych zdjęć w dowolnych warunkach oświetleniowych.
- Łatwa panorama 360°/180° – obracając aparat w poziomie lub w pionie, można zarejestrować piękne krajobrazy w formie zdjęć panoramicznych.
- Tryb zdjęć seryjnych – tryb zdjęć seryjnych z szybkością 8,1 kl./s pozwala uchwycić idealny wyraz twarzy lub dynamiczną scenę.
- Wbudowana obsługa sieci Wi-Fi – zainstalowanie aplikacji Connect to COOLPIX S810c na urządzeniu mobilnym umożliwia łatwe przesyłanie zdjęć do tych urządzeń w przypadku braku dostępu do sieci Wi-Fi.
- 4 GB pamięci wewnętrznej – możliwość zwiększenia pamięci za pomocą kart micro SD.
- Timeline view – możliwość przeglądania zdjęć wraz z komentarzami na chronologicznej osi czasu, przypominającej blog lub serwis społecznościowy.
- Możliwość korzystania z aparatu podczas ładowania – port mikro USB pozwala udostępniać, przeglądać i wykonywać zdjęcia nawet podczas ładowania aparatu.

COOLPIX S810c trafi na rynek pod koniec kwietnia 2014 r. i będzie dostępny w kolorach białym i czarnym. W sklepach oferowany będzie w zestawach z kartą Micro SD 16GB

informacja prasowa Nikon

dwzy5zn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dwzy5zn