Trwa ładowanie...
14-07-2010 10:48

Atrakcyjna w mgnieniu oka

Atrakcyjna w mgnieniu okaŹródło: Jupiterimages
d9avpd2
d9avpd2

Męskim okiem

Mężczyzna jest w stanie ocenić atrakcyjność kobiety dosłownie w ułamku sekundy. Natomiast kobietom podobna ocena zajmuje znacznie więcej czasu. Zdaniem naukowców w obu przypadkach przyczyna tkwi w genach.

Przeciętnemu facetowi wystarczy dosłownie rzut okiem: nogi, biodra, talia, piersi, twarz – i już wie, czy dana kobieta jest, czy nie jest atrakcyjna. Badacze uważają, że taka błyskawiczna ocena jest w przypadku mężczyzn uwarunkowana genetycznie i jest jednym z ważnych elementów związanych z instynktem przetrwania. Bowiem to właśnie na podstawie wyglądu samicy samce naszego gatunku oceniały jej płodność, a więc również szanse na skuteczne przekazanie swoich genów potomstwu.

Kobiety natomiast poszukują partnerów według zupełnie innego klucza – szukają kogoś, kto otoczy je opieką i zapewni byt ich potomstwu. Dlatego decyzję o zaangażowaniu się w związek podejmują na podstawie wnikliwych obserwacji zachowań potencjalnego partnera, a nie w oparciu o jego wygląd zewnętrzny.

No cóż, z jednej strony cieszy nas, że kwestii szybkości podejmowania decyzji jesteśmy szybsi niż panie. Kiedy my już dawno wiemy, która z kobiet jest tą naszym zdaniem najpiękniejszą, one wciąż jeszcze wahają się i nie są niczego pewne.

d9avpd2

Z drugiej jednak odmienne zachowanie kobiet sprawia, że nawet błyskawicznie podejmując własną decyzję żaden z nas nie może czuć się potencjalnym zwycięzcą. Zachowanie kobiet związane z oceną partnerów daje bowiem sporą nadzieję tym spośród nas, którzy nie dysponują aparycją zabójczo przystojnego greckiego bóstwa. To właśnie oni, choć na pierwszy rzut oka przegrywają w konkurach, w ostatecznym rozrachunku mogą okazać się zwycięzcami, zdobywając zainteresowanie, a następnie miłość i oddanie upragnionej partnerki.

(menonwaves)

d9avpd2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d9avpd2