Trwa ładowanie...
01-09-2008 12:47

Australia potrzebuje mężczyzn!

Australia potrzebuje mężczyzn!Źródło: Jupiterimages
dbyrk41
dbyrk41

Najnowszy spis ludności wykazał, że Australia cierpi na bezprecedensowy niedobór mężczyzn, których jest już o około 100 tys. mniej niż kobiet - powiadomił w sobotę internetowy serwis BBC.

Dysproporcja między liczebnością płci uwidacznia się szczególnie w miejscowościach nadmorskich, które przyciągają Australijki poszukujące ciekawszego trybu życia i atrakcyjniejszej pracy.

Tymczasem marzący o wysokich zarobkach młodzi mężczyźni decydują się na ogół na emigrację. Przykładem kraju przyciągającego Australijczyków są Zjednoczone Emiraty Arabskie. "Około 12 tys. Australijczyków, głównie mężczyzn w wieku od 25 do 34 lat, mieszka w Dubaju" - zauważa demograf Bernard Salt.

Demograficzne obrazy australijskich miast i wsi są jednak całkowicie odmienne. Kobiety w celach edukacyjnych i zarobkowych opuszczają obszary wiejskie na rzecz metropolii, zostawiając za sobą społeczności przepełnione młodymi mężczyznami. Przykładowo, w miejscowości Glenden w północnym stanie Queensland na każdą przedstawicielkę płci pięknej przypada aż 23 kawalerów - podaje BBC.

Aby ułatwić samotnym Australijczykom poszukiwania drugiej połówki, demografowie stworzyli "mapę miłości", ilustrującą dysproporcje pomiędzy pannami i kawalerami w różnych rejonach kraju.

Jeszcze przed 30 laty sytuacja w Australii była odwrotna. Ze względu na faworyzującą ich politykę imigracyjną, mężczyźni mieli nad kobietami liczebną przewagę - przypomina BBC.

(PAP)
gsi/ tot/

dbyrk41
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dbyrk41