Trwa ładowanie...
14-10-2015 15:51

Autostopem do Gruzji. Studenci przejechali za darmo 8 krajów

d2rik0f
d2rik0f

Patryk Andrzejewicz i Kamil Wróblewski, studenci politechniki wrocławskiej, wyruszyli do Gruzji autostopem. W 28 dni przejechali osiem krajów. Sześć tysięcy kilometrów jechali z przypadkowymi kierowcami, 100 kilometrów przeszli pieszo przez dziki Kaukaz, aż dotarli na górę Kazbek.

Młodzi mężczyźni znają się od liceum, a ich pasją są podróże i góry. Wspólnie prowadzą bloga "Cebulane Podróże", gdzie opisują swoje wyprawy autostopem.

Kamil i Patryk zjechali stopem już Islandię, Norwegię, Włochy, Słowenię, Albanię, a nawet Maroko, choć tam musieli skorzystać z linii lotniczych.

d2rik0f

- Jechaliśmy przez Słowację, Węgry, Rumunię, Turcję, Gruzję i Armenię. Najdłużej czekaliśmy "na stopa" godzinę albo dwie. W podróży pozytywnie zaskoczyliśmy się Turcją. Cały kraj przejechaliśmy w 3 dni. Ani razu nie kupiliśmy sobie jedzenia. Turcy to bardzo gościnni ludzie - mówi Patryk.

- Cała podróż wyniosła nas niecałe tysiąc złotych. Nie żałowaliśmy sobie przyjemności. Byliśmy na meczu Gruzja-Szkocja czy Armenia-Dania – mówi Kamil. I dodaje: - W Turcji ludzie dzwonili do swoich znajomych, żebyśmy zamienili z nimi choć dwa słowa. Byliśmy wielką atrakcją.

d2rik0f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2rik0f