Bądź jak MacGyver. Gadżet, który każdy facet powinien mieć

Szafa z narzędziami w kilkucentymetrowym gadżecie – tak o dobrych multitoolach wypowiadają się zadowoleni użytkownicy. Są niezastąpione w awaryjnej sytuacji i w każdych okolicznościach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Uniwersalne multitoole to funkcjonalne i lekkie narzędzia
Uniwersalne multitoole to funkcjonalne i lekkie narzędzia (Shutterstock.com)
WP

Skąd wywodzą się multitoole?

Te praktyczne narzędzia pochodzą ze Szwajcarii. W 1897 roku, kiedy powstał pierwszy szwajcarski scyzoryk, narzędzie to miało dwa, różnej wielkości ostrza, szydło, mały śrubokręt, otwieracz oraz ostrze do ścierania atramentu i korkociąg. Kolejne elementy, które dodawano do charakterystycznego scyzoryka, stworzyły nową kategorię narzędzi do niewielkich, szybkich napraw: multitoole.

WP

Z czasem postało wiele odmian, które możemy w zminiaturyzowanej formie doczepić do kluczyków samochodu jako brelok lub schować do małej kieszonki plecaka w trakcie górskiej wycieczki. W nowoczesnych modelach mamy do dyspozycji kilka noży, ręczne wiertła, linijki na centymetry i cale wraz z przedłużeniami, szczypce i obcinaczki, klucze, zaciski, pilniki i inne. To prawdziwy niezbędnik, którego nie może zabraknąć na męskiej wyprawie lub rodzinnym biwaku.

Pixabay.com
Podziel się

Narzędzie uniwersalne – pomysł na kreatywny upominek

Klasyczny, szwajcarski scyzoryk to słynne narzędzie, z którego mamy przyjemność korzystać od ponad 120 lat. Doczekało się ono wielu odmian, a nowoczesne modele są wyposażone nawet w pamięć USB. To ponadczasowy pomysł na praktyczny upominek, który na pewno się przyda. W klasycznym "szwajcarskim nożu oficerskim" jak prawidłowo nazywa się szwajcarski scyzoryk, funkcjonalny jest nawet kolor, bo czerwone narzędzie można łatwo zlokalizować dzięki intensywnej barwie. Przy użytkowaniu w nocy, czarny lub zielony scyzoryk łatwo zgubić, jeśli wpadnie w szczelinę lub trawę.

WP
Pixabay.com
Podziel się

Niezawodny multitool

Funkcjonalny multitool ma często praktyczną złączkę, która pozwala go dopiąć do kluczy, która poprawia jego mobilność. Łatwo doczepiamy go np. do szlufki spodni. Przy wyborze zwróćmy uwagę na standardy, jakie spełniają śrubokręty, tak aby były kompatybilne z najczęściej dokręcanymi i odkręcanymi śrubami. Oczywiście nikomu nie trzeba powtarzać, że trwała stal nierdzewna to jedyny materiał, na który warto się skusić przy wyborze uniwersalnego narzędzia lub scyzoryka.

WP
Pixabay.com
Podziel się

Łatwe w obsłudze i dla każdego

Jedną z istotnych cech, które powinno posiadać narzędzie uniwersalne, jest jego kompaktowy kształt po złożeniu. Wystające elementy i nieergonomiczny kształt mogą utrudnić noszenie, szybkie wyjęcie z zasobnika lub plecaka, a także powodować np. rozdarcie wnętrza kieszeni. Po złożeniu scyzoryk lub multitool powinien zajmować jak najmniej miejsca. Czas ich rozkładania powinien być jak najkrótszy, a dostęp do narzędzi bezproblemowy i szybki, tak jak w klasycznym, szwajcarskim scyzoryku.

WP
Pixabay.com
Podziel się
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP