Trwa ładowanie...
dcsmm22

Baltic Games 2012 - półfinały

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Baltic Games 2012 - półfinały
(WP\Printman)
dcsmm22

Drugi dzień Baltic Games zaczął się, jak w czwartek, treningami deskorolki, bmxów i rolek. Zawodnicy, którzy zakwalifikowali się do półfinałów, rozgrzewali się, ćwiczyli tricki i planowali swoje przejazdy.

Najbardziej spektakularnym aspektem treningów jest chwila, kiedy zawodnicy niezależnie od dyscypliny jeżdżą po tym samym skate parku. Choć wydawać by się mogło inaczej, nie dochodzi do kolizji między poszczególnymi riderami. Wszyscy szanują swoją przestrzeń, biorąc poprawkę na to, że trick poprzednika może się nie udać i będą musieli ominąć podczas lądowania jego deskę lub rower.

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA FOTO RELACJI Z PÓŁFINAŁÓW BALTIC GAMES 2012 >>

dcsmm22

Następnie od 15-17 trwały półfinały deskorolek. Arenę wypełnił klekot desek przy każdym ollie oraz brawa i wiwaty na cześć uczestników, którym udało się wylądować wyjątkowo trudny trick.

Zawodnicy z całego świata przybijali sobie piątki, jakby znali się od dawna. Wszystkich połączyła pasja i miłość do deskorolki. Kibicowali nie tylko widzowie, ale także uczestnicy, uderzając deskami o płyty skate parku. Po wszystkich przejazdach jury wyłoniło następujących finalistów:

1 Nolan Monroe
2 Woody Hoogendijk
3 Steven Reeves
4 Maxim Habanec
5 Josh Hawkins
6 Tim Zom
7 Brad McClain
8 Phil Zwijsen
9 Danny Carlsen
10 Didrik Galasso
11 Helder Lima
12 Rob Smith
13 Michał Mazur
14 Douwe Macare
15 Martin Pek

Półfinały rolek, które skończyły się trochę po 19, wywołały niemałe emocje. Przy tej dyscyplinie należy pamiętać, że prędkość jest o wiele większa niż podczas jazdy na desce. Wiąże się to oczywiście z dużo większym ryzykiem.

dcsmm22

Mimo profesjonalnego sprzętu i lat jazdy, wystarczy sekunda nieuwagi i przejazd może skończyć się poważną kontuzją. Rolkarze nie mają niestety luksusu wylądowania na butach, zostawiając daleko za sobą rower czy deskę. Ich sprzęt jest przytwierdzony mocno do stóp i lądowanie zawsze wiąże się z ryzykiem. Mimo to zawodnicy pokazali niezwykle wysoki poziom, udowadniając, że rolki nie służą tylko to rekreacyjnych przejazdów po parku.

Po przejazdach jury wskazało następujących finalistów:

1 Łukasz Kaźmierczak
2 Tomek Przybyli
3 Warren Digne
4 Richie Eisler
5 Mats Karrel- Ruus
6 Lew Golovizin
7 Jojo Jacobi
8 Radosław Kojtych
9 Łukasz Niernsee
10 Dominik Wagner
11 Krystian Zarzeczny
12 Jakub Jull
13 Fredrik Andersson
14 Nils Jansons
15 Nick Lomax

Półfinały BMX, były bez wątpienia momentem, na który czekali widzowie. Trybuny wypełniły się ciaśniej, a atmosfera zawrzała. Utytułowane gwiazdy BMX jak Drew Bezanson, Harry Main czy Daniel Dhers podniosły poprzeczkę wyjątkowo wysoko dla całej reszty.

dcsmm22

Małe rowerki, przez ponad dwie godziny latały wysoko, wykonując przy tym niewyobrażalne akrobacje. Po zakończeniu przejazdu półfinałowego, każdy rider mógł specjalnie dla publiki powtórzyć tą jedną sztuczkę, która mu nie wyszła.

A tak przedstawiała się lista finalistów, po obradach jury:

1 Harry Main
2 Drew Bezanson
3 Kevin Peraza
4 Daniel Dhers
5 Greg Illingworth
6 Scott Hamlin
7 Victor Kronsbergs
8 Daniel Tünte
9 Ondra Slez
10 Jack Clark
11 Rafał Kierc
12 Declan Brooks
13 Daniel Penafiel
14 Martyn Cooper
15 Łukasz Pluta
16 Zdenda Pesek
17 Dawid Godziek
18 Bartłomiej Zięcina

FOTO RELACJA Z PÓŁFINAŁÓW BALTIC GAMES 2012 >>

dcsmm22

Podziel się opinią

Share

dcsmm22

dcsmm22