Trwa ładowanie...
23-12-2011 12:35

Bardzo zły Mikołaj, czyli zbrodnie popełnione przez Świętych Mikołajów!

Bardzo zły Mikołaj, czyli zbrodnie popełnione przez Świętych Mikołajów!Źródło: Thinkstockphotos
d1pehx2

Jeśli nie masz jeszcze 18 lat lub wciąż wierzysz w Świętego Mikołaja pod żadnym pozorem nie czytaj tego artykułu! Bo musisz wiedzieć, że ten sympatycznie wyglądający jegomość w czerwonym wdzianku potrafi być prawdziwym draniem... Poznaj bardzo złych Mikołajów!

Święta to wspaniały czas, przede wszystkim, dla przestępców - w końcu statystyczna jednostka w tym okresie, nie dość że jest bardzo zabiegana, to w dodatku ma (zbyt) wiele na głowie - prezenty, przygotowania, dopinanie ważnych spraw w pracy. Wszystko to sprawia, że w Boże Narodzenie bywamy nieźle zakręceni, z czego niestety niektórzy korzystają bezlitośnie. Co ciekawe, niebezpieczeństwo nierzadko przybiera dość zaskakujące formy, na przykład, wcielając się w skórę postaci, z rąk której w życiu nie spodziewalibyśmy się doznać krzywdy - samego Świętego Mikołaja!

Bo spójrzcie na to w ten sposób, Mikołaj to chyba jedyny obcy, który wpełzając przez nasz komin nie budzi podejrzeń - a nawet więcej, cieszymy się, że jest i, że kiedy śpimy, on paraduje beztrosko po naszym domu, pałaszując w tym czasie nasze przekąski, majstrując przy skarpetach czy choinkach, i robiąc Bóg wie, co jeszcze. A przecież okazja czyni złodzieja... Ale żarty na bok. Faktem jest, że Święty Mikołaj to jeden z tych pozytywnych archetypów, który samym swoim widokiem budzi w ludziach radość i ufność, a już w szczególności w dzieciach. I właśnie z tego powodu, niektórzy źli ludzie decydują się na wykorzystanie tego ciepłego wizerunku do swych niecnych celów. A czym wsławili się ci najgorsi?

Święty Mikołaj na motorze porywa 8-latkę

Grudzień 2009, jesteśmy w mieście Columbia, stolicy Karoliny Południowej. Na stację benzynową podjeżdża SUV z trzyosobową rodziną w środku: małżeństwem oraz ośmioletnią córką. Dziewczynka jest zafascynowana widokiem Świętego Mikołaja, który tankuje swojego choppera. Okazuje się, że pod sztuczną brodą znajduje się 55-letni John Michael Barton, mężczyzna, który w tamtejszych stronach często obsługiwał świąteczne wydarzenia w stroju Mikołaja.

d1pehx2

Przywykły do kontaktu z dziećmi, John pyta dziewczynkę, czy nie chciałaby zapoznać się z jego pluszowym reniferem - maskotką wsadzoną do bocznego wózka motocykla. Kiedy dziecko wchodzi do wózka, Święty Mikołaj wciska gaz i z piskiem opon rusza ze stacji. Rodzice są wstrząśnięci, jednak ojciec myśli trzeźwo, rusza więc w pościg za uciekającym Mikołajem, swoją córką i pluszowym reniferem. Po niedługiej gonitwie, John Michael Barton zatrzymuje się i przeprasza, twierdząc, że "zbytnio wczuł się w rolę". Tę gwiazdkę Święty Mikołaj spędził w okręgowym więzieniu.

Mikołaj musi opłacić Elfy...

Ponownie mamy rok 2009, Nashville, Tennessee, w biały dzień - a dokładniej o 10 rano - mężczyzna w przebraniu Świętego Mikołaja wchodzi do siedziby banku SunTrust. Ma przy sobie pistolet i duży czerwony worek - pusty. "Najgorsze w tym wszystkim było to, że on autentycznie był jowialny, co najbardziej mnie przeraziło", powie po wszystkim kasjerka, której Gwiazdor przystawił lufę pistoletu do skroni. "Wytłumaczył mi grzecznie, że mu przykro, ale nie ma wyboru - Mikołaj musi zapłacić Elfom". Cóż, faktycznie ciężko o darmową siłę roboczą, zwłaszcza w dzisiejszych czasach...

Święty Mikołaj, który trochę za bardzo lubił dzieci...

Z kolei, również w 2009 - najwyraźniej był to wyjątkowo zły rok dla Mikołaja, jako że jego PR został wówczas solidnie nadszarpnięty - w miejscowości Parma, Ohio, 46-letni Anthony Russo także przebrał się za naczelnego darczyńcę ludzkości, mając z tyłu głowy bardzo złe zamiary. Otóż ten nieŚwięty Mikołaj wyskoczył z krzaków na 12-latkę, którą sobie upatrzył. Szczęśliwie, dziewczynka zdołała się wywinąć, co jednak nie zniechęciło pana Russo, który ruszył za nią w pościg. 12-latka, która najprawdopodobniej już do końca życia przeżywać będzie mikołajową traumę, zdołała dobiec do sklepu spożywczego, w którym znalazła ratunek. Z kolei, Mikołaj trafił za kraty - podobno reszta więźniów była niezwykle uradowana jego wizytą...

American Pscho-Santa

Teraz cofamy się w czasie do roku 2004, kiedy to Elkin Donnie Clarke, naturalnie w przebraniu Świętego Mikołaja, sprzedawał czekoladki w jednym z centrów handlowych w Atlancie. Mężczyzna stracił panowanie nad sobą, kiedy do jego stoiska podeszła 74-letnia kobieta, która kupiła aż 29 opakowań czekoladek. Być może Elkin, który najwyraźniej cechował się jakimiś poważnymi zaburzeniami psychicznymi, sądził, że przez jej zachłanność czekoladek nie starczy dla innych? Tak, czy inaczej, wpędzony w furię, Święty Mikołaj chwycił, co miał pod ręką, co pechowo okazało się być drewnianym panelem, by ostatecznie skatować nim kobietę do nieprzytomności. W te święta Elkin stracił nie tylko pracę...

d1pehx2

Szwedzki Mikołaj atakuje

Okazuje się, że Mikołaj bywa niesforny nie tylko na kontynencie amerykańskim, również i w Europie, zdarzały się przestępstwa, których był sprawcą. Przykładowo, w 2007 roku, w Szwecji, Mikołaj wraz z dwójką pomocników - zbyt wysokich na elfy - obrabował kolejno: sklep odzieżowy, warsztat, oraz perfumerię. Co ciekawe, świadkowie wspominają, że Zły Mikołaj miał niezły gust, bowiem każdorazowo uciekał innym autem - dwa razy Volvo (białe i srebrne) oraz błękitnym Audi. Najwyraźniej, Audi dowiozło go, aż do Laponii, bowiem czerwonego sprawcy nigdy nie ujęto...

Mikołaj pod wpływem

Portal "Nakedlaw" podaje także inną niezbyt fortunną przygodę Świętego Mikołaja - tym razem rzecz miała miejsce w Sparcie (Wisconsin, USA), w roku 2009, kiedy to pijany Święty Mikołaj zaparkował na jednym z miejskich parkingów, by z trudem wytoczyć się z auta (przez drzwi pasażera). Kiedy zaalarmowana policja zjawiła się na miejscu, funkcjonariusze ujrzeli ledwo trzymającego się na nogach mężczyznę ze sztuczną brodą i w kostiumie Mikołaja, który ściskał się z dziećmi na pobliskim placu zabaw, dociekając, czy nie wiedzą, gdzie się podziały jego renifery. Jedno jest pewne - w areszcie ich nie było.

Jak widać, do ludzi - nawet tych świętych - nie można podchodzić tylko z bezgraniczną ufnością, bo może się to skończyć źle. Miejcie to na uwadze, a od redakcji Faceta przyjmijcie życzenia Wesołych i Bezpiecznych Świąt!!

MW/PFi

d1pehx2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1pehx2