Trwa ładowanie...
d3p930r
Forma

Basejumping to styl życia

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Basejumping to styl życia
(AFP)
d3p930r

Basejumping to nazwa określająca ekstremalny sport. Polega on na skakaniu ze spadochronem z różnych obiektów stałych. Istnieje grupa ludzi, która właśnie jemu podporządkowała życie. Bez adrenaliny wywołanej szaleńczym lotem, nie potrafią już normalnie funkcjonować. B.A.S.E uzależnia. Jedna próba wystarczy by się zatracić. Sprawia, że chcesz zmienić całe swoje życie.

Skacze się z wysokości od 50 do 300m nad terenem. Niestety ograniczenie to związane jest z tym, że niewiele jest wyższych obiektów na kuli ziemskiej, z których można oddać skok. Niewiele ma to wspólnego z tradycyjnym spadochroniarstwem. Łączy je jedno. Wielu skoczków BASE zaczynało swą przygodę ze skokami w klubach aerobowych.

ZOBACZ CO WYPRAWIAJĄ CI LUDZIE >>
Tradycyjne skoki spadochronowe są kończone zazwyczaj na wysokości 600 metrów, co daje osobie skaczącej możliwość otwarcia zapasowego spadochronu i perfekcyjnego zaplanowania miejsca lądowania.

W przypadku BASE jest inaczej. Tu wszystko jest postawione na jedną kartę. Uprzęż używana do tego sportu jest wyposażona w jeden podstawowy spadochron. Spowodowane jest to tym, że w wypadku błędu i tak nie ma szans na ratunek. Dlatego ważne jest by postarać się zminimalizować liczbę sytuacji awaryjnych. Bardzo istotne jest odpowiednie przygotowanie sprzętu, a przede wszystkim ułożenie spadochronu.

d3p930r

Podziel się opinią

Share

d3p930r

d3p930r