Trwa ładowanie...
25-04-2013 11:39

Berlusconi musi płacić żonie... 3 mln euro miesięcznie!

Berlusconi musi płacić żonie... 3 mln euro miesięcznie!Źródło: AFP
d1pqc1s

- Były premier Włoch, Silvio Berlusconi, musi wypłacać żonie, Veronice Lario, z którą jest w separacji, 3 miliony euro miesięcznie - postanowił sąd apelacyjny w Mediolanie, który odrzucił odwołanie magnata medialnego od decyzji sądu pierwszej instancji.

Adwokaci 76-letniego polityka i jednego z najbogatszych Włochów zabiegali o natychmiastowe zawieszenie wypłaty tej sumy, wyznaczonej przez sąd, który wcześniej rozpatrywał finansowe warunki separacji. Wniosła o nią Lario po serii skandali obyczajowych i seksualnych, w jakie Berlusconi był uwikłany.

Oznacza to, że Veronica Lario, była aktorka, matka trojga dorosłych już dzieci byłego premiera, będzie - mimo podejmowanych przez niego prób zmiany tej decyzji - otrzymywać od Berlusconiego na życie i swoje potrzeby 36 milionów euro rocznie tak, by, jak stwierdził sąd, "mogła utrzymać poziom życia równy temu z lat małżeństwa".

d1pqc1s

Silvio Berlusconi uważa, że zasądzona suma jest zdecydowanie za wysoka i, jak powtarza, "sprzeczna z wszelką logiką". Złożony z kobiet skład sędziowski, który ustalił w grudniu zeszłego roku wysokość tej kwoty, nazwał w publicznej wypowiedzi "feministkami i komunistkami".

Zauważa się, że to nie koniec sądowego sporu Silvio Berlusconiego i Veroniki Lario. Potrwa on, jak się przypuszcza, jeszcze długo. Następna sprawa finansowa, będąca rezultatem ich rozstania, rozpocznie się dopiero w przyszłym roku. (PAP)

sw/ksaj/Ijuh

d1pqc1s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1pqc1s