Trwa ładowanie...

Bestie w ludzkiej skórze - polscy seryjni mordercy

Share
Bestie w ludzkiej skórze - polscy seryjni mordercy
Źródło: FotoPAP/CEZARY DEKA
d32qs2s

Wydaje się, że seryjni mordercy to amerykańska egzotyka. Nic bardziej mylnego - niestety i w polskiej kartotece kryminalnej krwawymi literami zapisało się zwyrodniałe grono wielokrotnych morderców.

I choć z pewnością nie dorównują amerykańskim "kolegom po fachu", jeśli chodzi o liczbę ofiar, to niejednokrotnie porażają okrucieństwem. Poznaj 10 polskich seryjnych morderców!

KARTOTEKA POLSKICH SERYJNYCH MORDERCÓW >>

d32qs2s

Henryk Moruś

To ostatni przypadek skazania na karę śmierci w Polsce - Moruś został skazany w 1993 roku już podczas obowiązywania moratorium na jej wykonywanie. Karę za 7 morderstw zamieniono na dożywotnie więzienie.

Mordował z zimną krwią za pomocą karabinka sportowego. Głównym motywem było zdobycie pieniędzy. Nie miał litości m. in. dla kobiety w ciąży, a w czasie procesu nie okazywał żadnych oznak skruchy.

Mało tego - zachowywał się obscenicznie, a jedną z rozpraw trzeba było nawet przerwać, po tym, jak sędzia dostał zawału, kiedy Moruś się obnażył. W 2008 roku apelował o ułaskawienie u prezydenta Lecha Kaczyńskiego (rzecz jasna bezskutecznie), twierdząc, że doznał duchowej przemiany i został świadkiem Jehowy. Obecnie odbywa karę we Wrocławiu czytaj więcej...

KP/PFi

d32qs2s

Podziel się opinią

Share
d32qs2s
d32qs2s