Trwa ładowanie...
d2af8zl
Męskie sprawy

Bez jaj! - uboga dieta polskich mężczyzn

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bez jaj! - uboga dieta polskich mężczyzn
(inf.pras./Havas PR Warsaw)
d2af8zl

Polscy mężczyźni, wbrew obiegowej opinii, prawie nie jedzą jaj. Zaledwie 7 proc. panów spożywa kurze jaja codzienne, a tylko 17 proc. z nich zaopatruje w nie swoje gospodarstwa domowe. Czyżby polscy faceci czegoś się obawiali? Na zlecenie Kurki Wolnej, nowej marki jaj od kur z chowu wolno wybiegowego, Interaktywny Instytut Badań Rynkowych przeprowadził sondaż. Co mężczyźni wiedzą o jajach, czym kierują się przy ich wyborze, jak często i dlaczego je spożywają?

Aż 44 proc. mężczyzn wie, że kurze jaja zawierają wysoki poziom substancji odżywczych i ze względu na to je spożywają. Dla przeciętnego mężczyzny, który kupuje jajka, bardzo istotne jest wysokiej jakości białko (80 proc.), potrzebne do utrzymania szczupłej, męskiej sylwetki. Dlaczego więc tak mało panów je spożywa? Z pewnością winny jest temu mit o wysokiej zawartości szkodliwego cholesterolu w jajach. Kurka Wolna uspokaja! Ilość cholesterolu w jaju jest niższa, niż tego, który codziennie wytwarza nasza wątroba. A kalorie? Jak podaje United States Department of Agriculture, "standardowe" jajko o wadze do 44g (M) zawiera jedynie 63 kalorie, co stanowi około 2,65 proc. dziennego zapotrzebowania na energię dla dorosłego mężczyzny (2400-2600 kcal). Jajka nie tylko nie wpływają na przybieranie na wadze, ale też pozytywnie oddziałują na utrzymanie prawidłowej wagi, a o tym wie już tylko 6 proc. zapytanych mężczyzn.

* Mężczyzna kupuje jajka*

d2af8zl

Kurka Wolna zapytała też Polaków czym kierują się przy zakupie jajek. Mężczyźni rzadziej niż kobiety (odpowiednio 10 proc. i 18 proc.) kupują jaja z oznaczeniem "1" albo "0". Aż 24% mężczyzn nie wie lub ciężko im stwierdzić, co oznacza termin "jaja od kur z chowu wolnowybiegowego". A określenie to jest bardzo istotne, ponieważ powala określić środowisko, w którym żyje kura, a to jak wiadomo wpływa na jakość jajek. Kury z wolnego wybiegu mają więcej przestrzeni, mogą wychodzić z kurnika na zewnątrz, są lepiej żywione, nie są zestresowane, a co za tym idzie są po prostu zdrowsze. Im lepsze warunki bytowania kury tym lepsza jakość zniesionego jajka, co przede wszystkim przekłada się na jego wartość odżywczą i lepszy smak - mówi Magdalena Jarzynka, Specjalista do Spraw Żywienia Człowieka, dietetyk.

* Mężczyzna w kuchni*

Po zakupach czas przenieść się do kuchni. Prawie 3/4 badanych stwierdziło, że jajka są istotnym składnikiem potraw, które codziennie spożywają. Na męskich talerzach królują proste potrawy: jajecznicę wybiera aż 98 proc. Panowie jadają również jaja na twardo - 95 proc., a na miękko 78proc. Licznik kalorii jest jednak bezwzględny - tradycyjne angielskie śniadanie, czyli jajecznica z dwóch jaj z boczkiem może dostarczyć organizmowi aż 270 kalorii. Desery lub ciasta, które również chętnie wybierają Panowie (88 proc.) do produktów dietetycznych raczej też nie należą. Na szczęście wielu z nich decyduje się na zdrowe sałatki (83 proc.) - widać, że mężczyźni dbają jednak o formę, sylwetkę i chronią organizm od dodatkowych kilogramów!

Jajko zjedzone na śniadanie dostarczy nam energii na cały dzień, otrzymamy również sporą dawkę witamin i mikroelementów, które napędzą nasz organizm do pracy. Jaja od Kurki Wolnej nawet saute smakują wybornie a jak podaje Światowa Organizacja Zdrowia - można ich jeść nawet 10!

Zobacz: Trening siłowy bez sprzętu!

d2af8zl

Podziel się opinią

Share
d2af8zl
d2af8zl