Trwa ładowanie...
d2rir1x

Bezpieczna jazda autem. Praktyczny brelok dla kierowcy

Komfort jazdy samochodem wynika z bezpieczeństwa i pewności siebie. Dlatego podczas długiej jazdy warto mieć przy sobie coś co sprawi, że poczujesz się bezpieczniej. Wybierz gadżet, który nie tylko przyda się podczas postoju, ale również w razie kolizji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bezpieczna jazda autem. Praktyczny brelok dla kierowcy
(YouTube.com)
d2rir1x

Niewielki, poręczny i praktyczny – tak można opisać multitool samochodowy. Gadżet jest na tyle niewielki, że możesz z powodzeniem dopiąć go do kluczy i włożyć do kieszeni obok komórki czy portfela. Warto zainwestować niewielką sumę, biorąc pod uwagę to, jak przydatny może się okazać.

Wydaje się niepozorny, jednak pełnię możliwości pokazuje w trakcie kolizji. Jeśli widzisz wypadek drogowy i musisz udzielić pierwszej pomocy poszkodowanym jeszcze przed przyjazdem straży lub karetki, może ci się przydać zbijak do szyb, dzięki któremu zablokowane dni nie będą stanowić problemu. Wystarczy docisnąć wypukły koniec breloka do hartowanej szyby, a po chwili ta ustąpi bez problemu.

d2rir1x

Zachowaj środki ostrożności

Oczywiście trzeba zachować środki ostrożności. Cios nie może być zbyt mocny, bo jeśli ręka "wpadnie" do wnętrza samochodu, możesz poranić się o spadające szkło. Nie należy rozbijać szyby, za którą znajdują się pasażerowie. Bezpieczniejsze będzie zacząć od drzwi za kierowcą. Funkcję zbijaka może natomiast pełnić nie tylko multitool, ale również gaśnica, klucz do kół czy kubotan.

materiały partnera

Nie szarp się z pasami

Korzystanie z nożyka do cięcia pasów jest bardzo intuicyjne. Wystarczy wyszarpnąć wciskaną, kolorową część z kółkiem służącym do przymocowania gadżetu do kluczy, a w powstałej szczelinie pojawi się drobne ostrze. Jego kształt i położenie uniemożliwia obsługującej je osobie zranienie się, co ma szczególne znaczenie w stresowych sytuacjach.

d2rir1x

Przygotuj się na daleką trasę

Poza ostrzem w urządzeniu znajdziesz między innymi ukryty miernik zużycia bieżnika opon. Wystarczy przyłożyć miarkę do opony by zorientować się, kiedy będzie ci potrzebna wizyta u wulkanizatora. Dodatkowo zawarty w niektórych modelach miernik ciśnienia opon pozwoli ci na bieżąco kontrolować stan ogumienia w domowych warunkach. Inne przydatne narzędzia, takie jak latarka czy światełko sygnalizacyjne przydadzą się podczas kolizji w nocy, gdy wokół nie ma żadnej latarni. Tego typu narzędzie ratownicze powinno być jednym z podstawowych, poza gaśnicą i apteczką elementem wyposażenia samochodu.

d2rir1x

Podziel się opinią

Share

d2rir1x

d2rir1x